@MattRicks (06.02.2017 08:13): Nope, mas pravdu, Mega Drive verzia je rychlejsia. Ostatne SEGA NHLkam ostal tento styl az do roku 98, myslim. Myslim, ze ked som robil video na NHL96, tak som tusim prihoidl aj SEGA verziu toho isteho rocnika na porovnanie. A prakticky to stale bola stara - dobra NHL94.
@účet smazán (06.02.2017 00:32): NHL 94 pro Segu Mega Drive je mám pocit stejný ročník jako NHL Hockey pro PC. Ale když jsem ho hrál v emulátoru, přišel mi o něco lepší. Jednak si myslím, že je ještě o trošku rychlejší než PC verze, golmani mají více animací a hlavně mi připadá, že je o něco těžší dát gól, protože obrana líp blokuje spoluhráče, kteří si najíždějí před branku na one timer. Ale možná je to jen můj dojem.
Jinak ještě k těm statistikám hráčů, ve verzi pro Segu Mega Drive byl evidentně hodně nadhodnocený Jeremy Roenick. Píšu na tabletu, takže nevím, jak sem dát odkaz na YouTube, každopádně kdo chcete, tak si zadejte Jeremy Roenick vs. NHL 94, je tam celkem vtipný video.
@MattRicks (06.02.2017 00:02): Jojo, pri bitce se hrac usmival, kdyz se mu povedlo soupere chytit do kravaty a podobne se usmival, kdyz soupere slozil, skocil na nej a zacal ho mlatit vleze. Tehdy se dokonce tradovalo, ze jde hrace i kopnout, ale to byl asi kec. Sakra zkousel jsem se na ty bitky divat na jutub, ale nikdo z tech, kdo tam ta videa dal, je vubec neumi a nevi, ze se da udelat kravata a ze se da mlatit i v bezvedomi lezici knock-outovany souper.:0)
@90210 (05.02.2017 23:43): Já měl Face-off rád a s kamarádem jsme ho občas hráli i po příchodu NHL. Jednak se dalo hrát ve dvou lidech za jeden tým a naopak při hře dvou hráčů proti sobě bylo celkem zábavný to střílení přes Shot Cam, kdy jeden střílel a druhý chytal. Taky jsme měli v Shot Camu strašně rádi ty brankáře, co klepali lapačkou strašně rychle nahoru a dolů a snažili jsme se jim dát gól střelou právě na tu lapačku. Jinak když se v bitce povedlo stáhnutí hlavy soupeře do podpaží, bylo kouzelný, jak se ten hráč, co nebožáka mlátil, při každý raně usmíval.

Jinak ten spoiler jsem tam dal proto, že si toho třeba někteří hráči nevšimli, tak bych jím nezkazil překvapení ;-)
@mazar1234 (komentář): Nojo, Calgary tehdy melo super tym, jehoz jadro jeste par let predtim vyhralo Stanley Cup. Muj oblibenec Theo Fleury, Nieuwendyk, Al MacInnis, Gary Suter a v kase Mike Vernon. Plus si vzpominam, ze Gary Roberts mel v ty hre jedny z nejlepsich stats ze vsech.

@MattRicks (komentář): Ve Faceoff byly akorat nazvy mest bez nazvu tymu, cimz celkem mazane obesli licence. Budu se opakovat, Faceoff bylo priserny, ALE - melo snad nejlepsi a nejvtipnejsi bitky ze vsech hokeju, diky svy neskryvany brutalite samozrejme nemohly byt v zadny NHL a NHLPA licencovany hre. Na trestnou sel BTW jen ten hrac, kterej v bitce prohral. Cely je to spis ve stylu kultovniho a bez ohledu na trapny hodnoceni na CSFD vybornyho filmu Slap Shot.

BTW nemusis pouzivat spoiler, v tyhle hre neni zadnej pribeh.;0)
Jinak hlavně díky této diskuzi se nám už povedlo dostat NHL Hockey na pozici šesté nejnavštěvovanější hry dnešního dne. Jestliže to má být labutí píseň této hry, troufám si říct, že odchází se vztyčenou hlavu. Pánové, já Vám všem děkuji.
@Pelikán (05.02.2017 21:04): Přesně. To jsem na té hře miloval. Člověka sice nebavilo vyhrávat pořád takovým rozdilem, na tu druhou stranu, když už se ale do té gólové šance dostal, byl zkrátka hřích ten gól nedat.
@MattRicks (05.02.2017 21:01): Píšu o pár komentů níž. Zásadně na 20 minutovy. A udělal jsem si takovej HC mode. Hrát tak, aby to podle skore na konci vypadalo jako hokej. Takže vyhrát třeba jenom 4:2. No porád jsem loadoval, páč jsem po půlce mače vedl třeba šest nula, i když jsem se soustředil jenom na obranu. No ale občas ( asi pětkrát za třetinu) jsem jel sám na bránu. A pak to nedej, že...
Já měl rekord v devádesáttrojce za mač 59 gólů. To už by bylo moc i na házenou. Tak ženskej basket by odpovídal. A jasně, že 95 měla i další fíčury, ale mně šlo o samotnou hru.
Vzpominky mam samozrejme skvely, tim spis, ze jsem tehdy nadsene sbiral i karticky hokejistu a mel spis ty starsi Prosetky, takze jsem v prvnich NHLkach mohl hrat za hrace, ktery jsem mel na kartickach a samozrejme znam asi 90% vsech hracu.:0)

Jinak to bylo po kratky chvili az smesne jednoduchy, specialne pote, co jsem zjistil, ze nejlepsi je strilet prihravkou a pote jsem bezne skroroval i s brankarem, nebyla to zadna vyzva. Nejlepsi na tom, krome tehdejsich soupisek, bylo napadani hracu mimo hru a animace zraneni hrace byla fakt cool, zvlast kdyz se podarilo sejmout nekoho jako byl Gretzky. Negativne hodnotim absenci bitek, ale po prisernem Faceoff to byl rozhodne pokrok, byt clovek musel stale jeste hodne zapojit predstavivost.
@MattRicks (05.02.2017 20:10): A to som zabudol to najdôležitejšie, spomenul som si až teraz.
Spolužiak nešťastne povedal na adresu Pavla Bureho - po videní jeho fotky v hre - že je to sympatický muž.
Chudák potom ešte vyše pol roka počúval blbé poznámky.

@Pelikán (05.02.2017 20:37): Jo 95 mala značne vylepšených brankárov, tam som skončil na stabilnej výhre 10-12 : 0-3. Ku hodnotám 25:1 a podobne ako v prvom diely som sa nedokázal dostať.
A bol odstránený smiešny "gól z buly", aspoň si nespomínam, že by sa v 95 dal dať.
Tak pravda naposled jsem to hrál asi před dvěma lety, ale troufám si tvrdit, že po odehrání asi šesti kompletních sezon na plnej zápasovej čas, nesčetně play off s kamarádem a několika nemálo exhibičních zápasů, jsem dodnes schopnej jmenovat první pětky dobré poloviny klubů. A pořád si moc dobře pamatuju, kdo byl Oleg Petrov. Tak snad i přesto že jsem NHL nedávno nehrál můžu udělat komentář. A nepovídejte mi, že hodně z vás toto NHL nehráli. NHL 95 mělo navíc snad jen dvě animace brankářu, lehání do střel obránců a golmani nepouštěli tolik střel. Kličku ovšem nebyli pořád schopni chytit. Jinak se to ve hře nelišilo. Takže obě verze jsou v podstatě shodné.
A co se starých her týče. Kdo co tehdy ve velkym smažil, to si určitě bude dobře pamatovat. U mě třeba ještě Railroad Tycoon, Test drive i jeho dvojka - The duel. Klidně jsem schopnej o nich z fleku napsat i když je zahraju půl hodinky za rok.
Tak ono je i pravdou, ze psat komentar na hru, kterou jsem hral treba pred vice jak 5ti lety neni zrovna nejobjektivnejsi skutek.
No já například Dave 2 hrál nedávno. A často se vracím ke starým hrám jako Commander Keen nebo Golden Axe. Komentáře píšů právě až po aktuálním dohrání / zahrání nebo ke hrám co jem hrál v posledních cca 5 letech. Ale k NHL nebo jiným starším sportům jsem se od DOSových dob nedostal.
@mazar1234 (05.02.2017 17:58): Já to chápu, jenže na druhou stranu, kdy naposled někdo z přítomných hrál třeba Wacky Wheels nebo Dangerous Dave 2 a podívej, kolik mají komentářů. Možná je to tím, že NHL už strašně dlouho na PC nevychází, takže vztah hráčů k němu ochladl.
Odohral som cca 3 sezony + asi 2 sezony v NHL 95, ale casovo to bolo pred 25 rokmi takze je dost problematicke pisat komentar, hodnotenie je dane cisto z niekolkych dojmov / spomienok zapisanych v mozgu.
Cize nie je to ani tak o stydlivosti ako proste o tom, ze to bolo straaaaaasne davno.

Ale mozno ked sa naseriem, tak tam nastrielam len tak od boku komentar z vydolovanych spomienok.

Napr. FIFU som takmer nikdy nehral, pac ma Soccer absolutne vobec nezaujima a povazujem ho za totalne nezaujimavu a nudnu hru. Asi jediny futbal co som realne hraval bol nejaky Microprose na C64.
@mvp23 (05.02.2017 15:14): Na tu Fifu už jsem taky koukal a je to síla. A přitom uživatelů přes 30, kteří začínali ještě na starém dobrém Dosu je tu kvantum a jak už jsem psal tenhle hokej a fotbal hráli tenkrát snad všichni kluci, co měli PC. Asi se stydí
@MattRicks (05.02.2017 10:34): Jo, na tom neco je. Taky uz me to napadlo. Takova serie NBA tu ma treba minimum hodnoceni, i kdyz ve vetsine pripadech byla kvalitnejsi, nez sesterska NHL. Ovsem treba takova prvni FIFA, tu hral opravdu kde kdo a ma jen 17 hodnoceni a prvni komentar jsem k ni napsal ja, protoze mi rvalo oci, ze zrovna u takove klasiky zadny neni. :)
@90210 (05.02.2017 10:28): To je mi jasný, taky mi chvíli trvalo, než jsem našel tenhle první díl. Ale když se podívám na NHL Hockey 95, tak vidím, že je dokonce bez komentáře a počet hodnocení není o moc lepší. Když to srovnám s prvními Need for Speed, kde hráč, který začal rovnou s novějšími díly, taky neměl důvod vracet se k jedničce, tak mi to zkrátka přijde docela slabý.
@Pelikán (05.02.2017 10:08): To je sice možný, nejspíš je to tím, že tahle série vychází každý rok, takže se snáze zapomíná a hráči, kteří hráli rovnou novější díly se k ní asi nevraceli, ale když si vezmu, kolik hodnocení a komentářů mají třeba Stunts, Wacky Wheels, Dune 2, Lost Vikings, ale třeba i Commander Keen, tak mě zkrátka překvapuje, že jedna z nejzásadnějších dosovských her je tady prakticky zapomenutá.
@MattRicks (05.02.2017 09:59): Tak ono to má víc důvodů, za prvé těm lidem kteří to tehdy hráli, je minimálně přes třicet a většina z nich nemá dnes potřebu lézt někam na databázi her. Za druhé, a to je i třeba můj případ, si tak maximálně pamatuji, že něco takového jsem kdysi hrál někde u kamaráda, ale to je tak všechno co si z toho pamatuji, dost málo na to, abych to ohodnotil. A za třetí, na rozdíl od jiných pecek tehdejší doby, tady každý rok vyšla nová verze, takže zatímco k Prince of Persia a Golden Axe, se lidi dostávali i po X letech po vydání, ke starému NHL už tak moc ne, protože byly již novější verze.
Překvapuje mně, jak strašně málo hodnocení a komentářů mají na databázi her sportovní tituly. Vždyť první NHL jsme ve své době hráli všichni i ti, kteří se o sport moc nezajímají. I můj kamarád, jemuž by dnes jména Jakub Voráček nebo John Tavares vůbec nic neříkala, odehrál v prvním NHL nějakou tu sezónu. A na databázi her je všeho všudy jeden komentář a jen 23 hodnocení. Pro mně teda docela šok.
[přesunuto z komentářů]

Jednoduchá grafika i animace nemohla zabránit královské zábavě, ke které stačily v té době jen dvě tlačítka a šipky.