NHL 96

EA Sports NHL ’96, NHL Hockey 96

září 1995
31.10.1995

NHL 96 je další hrou ze série NHL, ve které byla poprvé použita technologie virtuálních stadiónů, jež navozovala pocit trojrozměrnosti. Poprvé bylo použito více úhlů pohledu. Konečně se ztížilo skórováni, přibyly možnosti, jak dát gól a hráči mohli být odkázáni na trestnou lavici. Hra měla licenci NHL ligy a byla použita jak reálná jména, tak názvy týmů.

Posledná NHL-ka kde bol ľad ľadom. Možno sa to vymyká tomu ako vyzerá hokej v telke, ale ak dostane hráč hit v plnej rýchlosti tak sa po ľade šmýka a nie je prilepený ako na asfalte. Dnes už sa na farebnú placku za mantinelmi, kockatých spritových hráčov a puk o veľkosti a rýchlosti kastróla plného gulášu pozerá skôr ako na relikviu, ale odmenou bola skvelá hrateľnosť. Nič pre epileptické digitálne deti, ten puk je naozaj slimák a tým pádom aj my starši dokázeme pekne v kľude zakombinovať.
Tuhle verzi jsem měl na Sega Mega Drive a strávil u ní stovky hodin!!!
...hra je velmi intuitivní a ovládání rychle přejde do krve. Inteligence soupeřů není stereotypní, hra má jistě přednastavené schémata, ale využívá bohatě náhodně vygenerovaný pohyb...

Pro: skvěle hratelné

Proti: mista odkud vzdy date gol

-3 +4 −7