Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Nexuiz

56
7 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > 1st person akce *
online > online akce
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
29.02.2012 X360
10.05.2012 PC
Vývojáři:
Illfonic
Oficiální stránky:
http://www.nexuiz.com/
Nexuiz je first-person střílečka, která je založená na původní hře Nexuiz z roku 2005. Je to spíše hra zaměřená na multiplayer ve stylu Quake III Arena, ale lze sem přidat i boty. K dispozici je několik módů, například klasický deathmatch či team deathmatch. Cílem hry je eliminovat protihráče, za což dostáváte body. Na konci kola vítězí hráč (nebo tým), který nasbírá nejvíce bodů.

Základní koncept je inspirován jinými hrami, ale nechybí ani několik unikátních prvků. Důraz je zde kladen na rychlý pohyb hráčů po mapě. Dá se provádět technikou skoků, jako je Strafe Jumping, Bunny Hopping a Rocket Jumping. Hráči jsou díky tomu rychlejší, skáčou na velké vzdálenosti, jsou prostě přizpůsobeni geometrii mapy. Ve hře dostanete do ruky 13 různých zbraní, které mají i sekundární střelbu a k dispozici bude přes 24 map. Arénu jsou zasazeny do futuristického vesmíru ve viktoriánském stylu. Hra běží na zbrusu novém enginu CryEngine 3.


Poslední diskuzní příspěvek

Jaj, koukám, že to má demoverzi. Tak si to můžu zkusit :) Ale i tak děkuji. Pokud to nikdo nehraje, tak nákup asi nemá smysl. ---- o 9 hodin…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 65
Nexuiz jsem měl možnost zdarma vyzkoušet během free weekendu na Steamu. V podstatě je to Unreal Tournament (v mém případě spíš Quake 3 Arena, protože jsem UT nehrál) na CryEnginu 3. Hra tedy vypadá dobře, ale nijak oslnivá mi grafika nepřišla. Pro osvěžení konceptu jsou zde přidány tzv. mutátory, které po sebrání mohou změnit běh hry a vy si vybíráte ze 3 možných, který chcete použít. Mohou ovlivnit vás, váš tým, nebo všechny hráče (např. všichni skáčou; vidíte spoluhráče po celé mapě,..). Lze zvýšit pravděpodobnost výskytu jednotlivých mutátorů přidáváním nasbíraných bodů.
Hra jede ve vysokém tempu a je často obtížné dát třeba někomu headshot sniperkou. Jinak ale nic nového nečekejte, stejně jako v Quake Aréně zde sbíráte různé zbraně, štíty, zdraví a munici, běháte po futuristické mapě s teleporty a "pružinami" a snažíte se zabít co nejvíc nepřátel/ šlohnout jim vlajku. Naštěstí má hra nastavenou rozumnou cenu 10 eur, na druhou stranu zde není singleplayer, pouze boti. Hra trpí i pár bugy včetně nestability a zamrzání, dále jsou zde asi dost prázdné servery, což nemůžu úplně posoudit, protože v době free weekendu hru samozřejmě zkoušelo mnohem víc lidí. Hra zkrátka nepřináší nic revolučního a může potešit ty, kteří si chtějí zahrát graficky renovovanou Quake 3 Arenu.

Pro: přiměřená cena, solidní grafika, jednoduchý a známý koncept

Proti: bugy, prázdné servery, minimální originalita

+11
  • PC 55
Poznáte kapely z malých miest či dedín? Na severe Slovenska sú Kysuce, kde sa často nájde pár ľudí, čo sa naučia pár notoricky známych pesničiek plus zložia jednu-dve svojpomocne, prídu ich zahrať do najbližšieho väčšieho mesta, možno dajú jednu šnúru aj za hranice svojho kraja (vzácne aj svojej krajiny) a potom sa stretnú raz za pol roka, aby si zaspomínali na pocit "slávy" a na ich koncert príde len pár ľudí, s ktorými sa osobne poznajú alebo ich majú v rodine...

Prečo takýto úvod? Pretože počas obdobia kedy som Nexuiz hrával som aj celkom sledoval vývojárov z Illfonic, ktorý občas zorganizovali dáky turnaj vo svojej hre (vzhľadom na šedivú neoriginalitu, o ktorej sa dočítate v prípade tejto hry úplne všade, musel byť dotovaný okrúhlou čiastkou zelených šupín pre najlepšieho hráča, pretože by sa pravdepodobne prihlásilo úplne mizivý počet hráčov ;)) a ich aktivitou na sociálnych sieťach sa dosť neúspešne snažili zakryť hnilobný zápach nad titulom, ktorý skrátka nikto nehrá.

Očiam lahodí, herný systém zo starej školy je už tak osvedčený, že nie je čo pokaziť a skutočne všetko funguje ako má, oficiálne mapy sú svižné a šikovne navrhnuté a ani cena už nie je nijako závratne vysoká... ...ale to nič nemení na to, že sú takmer totožných desiatky hier a stovky módov, v ktorých sú aspoň kulisy niečím netradičné. Súboj červených proti modrým povrchne odôvodnený vzájomnou antipatiou je skrátka úplne nič.

Taká perlička, pokiaľ lovíte achievementy a chcete v tomto prípade všetky, "tešte" sa na to, že na sústavne prázdnych serveroch je to úplne nemožné. Ja osobne som našiel jedného z mála ľudí na celom Steame, čo hru hral a po vzájomnej dohode sme sa k medailám a následne aj achievementom prestrieľali, no šlo len o rozmar, veľmi zábavne strávený často to žiaľ nebol...

Pro: svižnosť, miestami grafika, dobré (avšak nijako prevratne dokonalé) mapy, niektoré mutátory (čert vie ako sa to skloňuje)

Proti: šedivejšie priemernú hru nájdete len ťažko, nič nové pod slnkom, z čoho vyplýva nezáujem hráčov a prázdne severy, niektoré pseudo vtipné mutátory (ten čo mení zvuk streľby na prdy ma skutočne dojal)

+4