@S4TW (24.04.2020 11:31): ja myslim ze ta hra zaklad+ofiko DLC je natolik dlouha a obsahla ze jestli to dohrajes nejake dalsi DLC co tam jsou te absolutne prestanou zajimat a budes mit pak daleko lepsi prejit na druhy dil:)

Mimochodem jeste se da sehnat krabicova verze kde vetsina tech neoficialnich DLC je pribalena formou kodu. Dala se koupit za 99 kc v JRC pred casem :)
@S4TW (24.04.2020 11:31): Z tých doplnkových by som odporučil Shadows over Daggerford, Tyrants of the Moonsea, Wyvern Crown of Cormyr - všetko samostatné a uzavreté (!) príbehy, ostatné z oficiálnych addonov mali nábeh byť skvelými (napr.dejová línia s Red Prophetom), žiaľ, nikdy neboli dokončené.

+ možno aj nové DLC - Dark Dreams of Furiae bude stáť za to.
@S4TW (24.04.2020 11:31): Ano, v tý základní verzi je celá hra a oba datadisky. To ostatní jsou samostatná dobrodružství, které původní kampaň a datadisky nijak neovlivňuji. Část z nich jsem nehrál, část byla v původním NWN vydávana zadarmo a je na úrovni fanouškovské tvorby. Nemá smysl to IMHO kupovat pokud si ještě NWN nehrál a nejseš si jistej, že ti hra sedne.
vidím pěknou akci na steamu, ale zároveň tam vidím mraky DLC, jaký smysl má brát čistou verzi bez DLC? ono pak ta cena poměrně skokově roste, tak bych pak případně nějaká DLC dokoupil nebo se fakt vyplatí brát jen komplet verzi?
Na steamu za 3 eura. Pro neanglictinare je už dostupná i čeština pro EE verzi, měla by být někde ve workshopu.
Tušíte někdo, jak funguje v NwN scaling (obtížnost nepřátel, zkušenosti, předměty atd.)?

Když jsem ze zvědavosti do Pirates of the Swords Coast importoval postavu z konce Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark, tak měli najednou nepřátelé hned na začátku hry až několik set životů (původně je modul dělaný pro postavy na levelu 6), ale dostával jsem za ně stejně málo zkušeností, jako bych hrál s novou postavou. Když jsem totéž zkusil pro základní kampaň, tak byli nepřátelé silní úplně stejně jako když začnu s postavou na prvním levelu (takže jsem je dával s importovaným kouzelníkem na jednu ránu zbraní), ale dostával jsem za ně stovky zkušeností.
@ad142 (12.10.2018 14:51): A inak, včera ma prekvapilo že Ossian Studios tento modul zásadným spôsobom prekopali (komplet prerábky + 500 bugfixov) - znamená to snáď, že im Beamdog za to po rokoch namiesto BIowaru zaplatil? :O
V tom prípade spoplatnenie modulu chápem a plne vítam.

Almost 12 years later, on June 1, 2018, Ossian finally finished what it had originally set out to do: complete Darkness over Daggerford as it had been envisioned. Released by Beamdog as an official premium module for Neverwinter Nights: Enhanced Edition, the game has been remastered with new music, new portrait art, lots of VO, and most importantly almost 500 fixes, improvements, and some complete overhauls based on all the feedback and critiques players had posted over the years. This level of care and polish was added over the course of many months, with the ultimate goal of giving players the best possible gameplay experience. We hope you enjoy playing it!
@Tarhiel (12.10.2018 01:52): Áno viem dobre, že od času kedy som písal túto recenziu (apríl 2018) sa zase veľa vecí zmenilo k lepšiemu. Hru mám stále nainštalovanú a stále sledujem zaujímavý vývoj okolo nej, keďže už s uvedením tejto enhanced verzie sa odkryl veľký potenciál k jej ďalšej výraznej zmene k lepšiemu.
@ad142 (07.04.2018 09:17): Super recenzia. Tiež spoplatnenie modulov, najmä Darkness over Daggerford, ktorý bol dovtedy zadarmo (?), nechápem, tie mali byť automaticky pridané.

Pri poslednom livestreame včak oznámili, že plánujú do hry postupne pridávať vylepčené modely assetov a hráč si bude môcť vybrať, ktoré z nich v hre chce (aj kvôli spätnej kompatibilite s modulmi), tak nakoniec aj nejaké vizuálne upgrady budú.

Uvítal by som najmä kompletné prerobenie UI.
Ty oficiální kampaně jsou o ničem, tam žádný lifting nepomůže a navíc hodně lidí to hraje kvůli nostalgii. GOG verze mi na win 10 jede bez problémů. No jediný potenciální přínos vidím v tom, že by mohlo dojít k oživení modařské komunity, která poslední letech přeci jen dost ztratila.
@ad142 (01.04.2018 12:29): Tak to ma sklamali, že premium moduly, ktoré mali dať k tomu, predávajú za tých pár fufňákov samostatne.

Ak vyjde na GOG, rád kúpim, ale v zľave, zhľadom k tomu, že som minulý rok pôvodnú hru dohral, nemám dôvod ju kupovať za plnú cenu. A až odladia jednotku, prepdokladám, že sa vrhnú na dvojku, a na tú si rád počkám.

Trochu sa obávam toho extrémneho prepojenia na Steam Workshop, inak ako také je ich iniciatíva s EE imho fajn.
Tak ja mám pôvodný NWN už istý čas nainštalovaný, takže s patchom 1.69 nie je na Win 10 najmenší problém. Problém bol možno akurát s písmom, či fontom, ktorý bol na vyššom rozlíšení príliš maličký, Enhanced edícia má na to šikovnú featúrku, takže tento problém odpadá. Vizuálne zmeny sú takisto celkom badatelné, keď si pustím túto starú verziu a hneď potom novú na porovnanie.

Skôr ma zaujíma, čo vlastne môže ponúknuť prípadná GOG verzia (ktorá stále nie je a ktovie, či vôbec bude) keďže ako som spomenul, táto nová verzia je skutočne extrémne závislá na Steam Workshope a vytváraniu nového obsahu cez neho. Nástroje Aurora Tools sú teraz totiž po novom dosť Steamu podriadené. Ďalšou dôležitou súčasťou je Dungeon Master Client, ten som zvedavý ako bude žiť...

Slávne pluginy ako napr. Neverwinter Nights: Wyvern Crown of Cormyr, či Pirates of the Sword Coast sú dostupné už ako DLC za cenu 2.99.
@ad142 (01.04.2018 10:21): Zmyslom tejto EE je skor prisposobit hru novemu operacnemu systemu. Aby pustanie hry nebolo take pain in the ass, ako to v poslednej dobe bolo. Ked som pred rokom cosi skusal, tak sa to malem nedalo (na vyssich rozliseniach) hrat. :) Na druhej strane, ta nasadena cena je imho trosku prestrelena a majitelia Diamond edicie by mali dostat aspon 70% zlavu :)
Takže mám to rozhrané. Narozdiel od predchádzajúcich enhanced edíciíí založených na Infinite engine sú zmeny prakticky minimálne. Žiadne nové postavy, nové zbrane, žiadny nový obsah a aj vizuál je len jemne vylepšený. Beamdog proste zvolil inú taktiku, tentoraz výrazne založenú na tvorbe fanúšikov v Aurore tooleste v rámci Steam workshopu.
Niečo na spôsob Skyrimu - tu máte jadro hry a hrajkajte sa...:)
Na Steam Workshope je už len pár dní po vydaní je takmer stovka súborov, obsahujúcich nové textúry, nové questy, či nové príbehy. Nie je to zlý nápad, pretože narozdiel od iných Infinity engine enhanced edícií toto môže žiť vlastným, pomerne bohatým životom ešte dlho a každý si môže nastaviť hru ako chce. Aj ja zatiaľ prakticky len experimentujem z prvými módmi, kedže celú hru som už raz dohral a je úplne bez zmien...