Když si tak čtu mnou nově přidaný článek do odkazů, tak mě fakt mrzí, jak tato hra skončila. V době beta to byla super hra, u které jsem strávil hodně hodin, sice mě občas vytočil někdo, kdo do hry narval hromadu peněz, takže ho nešlo porazit, ale hra hrát šla. Po přechodu do stabilní verze všem hra začala padat, včetně mně, a tím jsem se hrou skončil. Ale jak tak čtu, tak to byl jen začátek konce.
@Sinister (22.10.2012 23:22): Já jsem k tomuhle přešel z Trackmanie, kde je to čistě o tvých schopnostech, žádné rozdíly v autech, žádné powerupy ani srážky, jen ty a trať. Takže pro mě NFS World bylo takový oživení, a úplně jiný akčnější styl závodění, což mi v danou chvíli přišlo zajímavé, tím pádem jsem powerupy akceptoval, snažil se je samozřejmě využítm, ale o nějakém spravedlivém měření sil, tady nemůže být ani řeč.

Loadingy ani nic jiného asi už nevyzkouším, sice to mám stále ještě nainstalované, ale už delší dobu uvažuji o tom, že to odinstaluji, a díky tomu zjištění, že už se jedná o úplně jinou hru, než si pamatuju to asi udělám hned. Navíc bych musel stahovat asi pořádný update klienta, vzhledem k tomu, že jsem to od jara nepustil a to se mi nechce...
@Crash (22.10.2012 11:57): Dík, že to uznáváš. To se často nevidí :)

Ohledně těch power-upů - já s nimi mám principiální problém. Když hraju závodní hru, nechci castit 'kouzla', pročež mi jejich zapojení vadí.
A co se týče těch loadingů, určitě to zkus. Jsou tam teď relativně kvanta hráčů, takže určitě řada z nich jede na nějakém pomalém připojení, což způsobuje ty dlouhé loadingy.
@Sinister (22.10.2012 10:52): ODVOLÁVÁM CO JSEM NAPSAL A RUŠÍM SVÉ MINUS.

Hrál jsem to naposled před pár měsíci, ale ani ve snu mě nenapadlo, že v srpnu tu hru překopali k nepoznání. Chtěl jsem ti sem hodit tenhle odkaz na to jak probíhá levelování a čumím jako puk. Když sjedeš na tý stránce dolů, najdeš tam "Older Unlock Guide", který platil před srpnovým updatem, kde je krásně vidět, jak každý level odemykal nové tratě, auta, i vylepšení vozu. Vůbec nerozumím tomu co z toho vytvořili...

Každopádně to znamená, že mé informace o hře jsou tedy zastaralé a sypu si popel na hlavu, a tvářím se jako bych nic neřekl... ;-)

Ad 3) Teď nevím jestli si rozumíme. Já jsem myslel že zde píšeš o závodech Team Escape teď se mi zdá, že píšeš o módu Pursuit Outrun. Já jsem na něj totiž zapomněl, zavedli ho teprve vloni, před tím tam byl Free Roam, ale to nebyl v pravém slova smyslu závod. Proto když jsem četl "závod, kde unikáte policajtům, tak jsem si automaticky vybavil Team Escape. I když ani ten si nemyslím, že vyžadoval nutně aplikaci powerupů, nacož jsem reagoval. Ale kdoví jak je to teď...

Ad 4) Shield měl význam pouze pro leadra závodu. Pokud seš na druhém nebo třetím místě, byl k ničemu.

Ad 5) Pokud se něco nezměnilo, tak opakuji, Nitro jen zrychlí na ovladatelnost to nemá vliv. Slingshot zrychlí a zlepší ovladatelnost a efekt je tím větší čím větší je tvůj odstup od leadra závodu. Čili pokud jsi v závěsu za vedoucím, je Slingshot k ničemu. Pokud ti ale hlavní pole ujede, je to asi to nejlepší co můžeš použít, abys je dotáhl.

Ad 6) Ne nelžu, v době kdy jsem to hrál byla většina loadingů do půl minuty hotová. Ano setkal jsem se s dlouhým loadingem, to nepopírám, proto tam mám to slovíčko "většinou".

Každopádně uznávám svou chybu a omlouvám se. O NFS World už neřeknu ani slovo. :-)
1) Jakým způsobem se tedy tratě odemykají? Jedna z level? Jedna za šest levelů? Což se váže k bodu číslo dva - JAK a především KDE mě o tom hra informuje. Samozřejmě, že o tom informovat musí. Někde a nějak.

3) Cílem této mé výtky bylo, že zrovna policejní pronásledování je mnohonásobně sterilnější než v daleko starším Most Wanted. A zrovna u pronásledování, kde není výjimkou mít za prdelí pět přísavek, nepotřebuješ proletovat podél zdí jak stín - to za prvé není zábava a za druhé tváří v tvář Most Wanted se 'zásahovými zónami' policejních vozů je to úplně zmršené.

4) Jsem prakticky neustále v čele závodu (tzn. do třetího místa), shield je k ničemu. Ostatně ten traffic magnet jsem mnohdy spíš chtěl hodit sám na sebe, protože já nemám problém se protijedoucím trafficům vyhnout, tomu za mnou udělá mnohem větší problém.

5) Takže znovu - k čemu je slingshot? Na zrychlení mám jakože nitro power-up, auto řídím já. Nechci power-up. Nechci si cpát do auta díly, abych ještě mačkal power-upy, protože - k čemu?

6) Tady úplně lžeš. Minimálně statisticky vzato jsi musel na tak dlouhý loading taky narazit.

EDIT: Ale jo, jsem rád, že alespoň vím, zač jsi mi tam střelil to mínusko.

EDIT2: A nevím, co jsi za typ hráče, nerad bych ti křivdil, ale zapamatovat si trať v Need For Speed je otázka dvou, tří projetí.
Sinister: Nemůžu si pomoct ale ten tvůj komentář mi zavání taktéž promarněnou příležitostí, když budu prafrázovat tvůj úvod. Sice mi není jasné, jaký problém máš s interface, vyčítám této hře leccos, ale s tím jsem neměl problém, nicméně budiž, lidé jsou různí a různé názory mají. Zaměřím se tedy jen na ty faktické chyby v tvém komentáři:

1) Skutečně nechápu jak můžeš být na "asi 16 levelu" a nevědět, že právě levelování ti odemyká nové závody/tratě. Takže to že jich na "asi 16 levelu" máš "asi 15" neznamená že jich v budoucnu nebudeš mít třeba 30. To že se ti jich zdá málo, je samozřejmě tvůj názor, já jsem jejich nedostatek nepociťoval, vzhledem k tomu, že když chceš vyhrávat, tak se trať musíš docela dobře naučit. A učit se 100 tratí to dá docela zabrat...

2) Hra tě neinformuje? Buď to svědčí o tvé totální nevšímavosti a nebo ignoraci toho co ti hra sděluje. Přitom to zde funguje např stejně jako ve WoW, objeví se ti nápis že si dosáhl nový level, načež se objeví další nápis, že se ti odemkl ten a ten závod. Vím že srovnávat NFS World s WoWkem je troufalost, ale v tomto bodě je ten princip totožný. Stejně tak ti hra po závodě řekne, kolik sis vydělal peněz, co sis vytáhl za kartu a jak se ti zvýšila reputace. Nevím jak si to představuješ, ale skutečně nechápu co a jak jinak by ti hra měla ještě našeptávat.

3) Tvrdit, že v závodu, kde se uniká policajtům se neobejdeš bez powerupu je totální omyl. Naopak, jestli se nějaké závody dají vyhrát bez powerupu, tak jsou to právě tyto. Celý závod je totiž příšerně naskriptovaný. To znamená, že nejenom zátarasy jsou vždy na stejném místě, ale i policajti na tebe vyrážejí ve stejném okamžiku a na stejných místech. Stačí si tedy toto vše zapamatovat a pak přesně víš co tě čeká za další zatačkou, jak si do ní máš najet, aby ses zátarasu nebo policejnímu autu elegantně vyhnul. Ano na zátaras nepotřebuješ powerup, trufnu si tvrdit, že každý zátaras má místo, kudy se dá projet bez ztráty kytičky. Většinou je to po stranách těsně kolem zdi. Celý závod je tak jenom o startu. Tam je potřeba udržet otáčky v okamžiku startu v požadovaném rozmezí tím získáš startovací nitro a pokud se dostaneš do čela, tak máš v podstatě vyhráno, protože víš co tě čeká. Narozdíl od těch co jedou za tebou, protože ty už musí reagovat na to, co si před nimi způsobil ty a leckdy to do nich naperou policajti, kteří se původně snažili trefit toho prvního. Takže těm ostatním závodníkům vzadu většinou ani powerupy nepomůžou. Jestli já bych něco u těhle závodů kritizoval, tak je to právě to naskriptování, časem to omrzí...

4) Shield že je k ničemu? Jel si někdy už v čele závodu? On totiž existuje powerup nazvaný "Traffic magnet", který kdokoliv z hráčů může hodit na čelního jezdce a s oblibou to dělají. To samozřejmě způsobí, že všechny NPC auta na trati se to do tebe snaží napálit. Na široké rovince se to dá většinou vymanévrovat, ale v úzkých zatáčkách je to problém. Pokud tedy znáš trať a víš že tě takový úsek čeká, je velmi vhodné si na něj ten shield hodit. Protože i soupeři většinou trať znají a určitě by ti ten magnet hodili...

5) Na co je Slingshot? Sakra já fakt nevím, několikrát se v komentáři odvoláváš na "řidičské umění" a přitom nejsi schopen ani vysledovat, že při použití Slingshotu zrychlíš a zlepší se ti ovládání? Slingshot se používá na dohnání "pelotonu", funguje to tak, že čím dál jsi od leadera závodu, tím je jeho efekt větší, narozdíl od Nitra které je jen čistým zrychlením. Ideální je to v začátku, kdy tě po startu někdo vytlačí mimo trať a ty pak musíš dohánět. Použití Slingshotu tě v takovou chvíli většinou vrátí do závodu a není vše ztraceno, kvůli jednomu souboji.

6) Ano loading závodu se nedá opustit. Zkušenosti můžeme mít různé to je pravda, ale většinou to netrvalo dýl než půl minuty. Nevím, jestli tak rychle uvaříš čaj. Ale taky by se mi líbilo to mít za tři vteřiny...

Ta hra má spoustu chyb to je bez debat, a vím že se svým relativně vysokým ohodnocením, jsem spíše výjimkou. Mě ta hra tak nějak sedla, byla zdarma, ač MMO tak v podstatě nevyžadovala nějaké grupování a kamarádíčkování, což mě docela vyhovuje, grafika mi nevadí, a dost chyb jsem jí odpustil, a jako oddychovku jsem jí hrál docela dlouho. Tím nechci nijak zpochybňovat tvých 45% s tím nemám problém. Mě spíš vyprovokovala tvá očividná nevšímavost k některým prvkům hry, což je ovšem tvůj problém a ne problém té hry...
@Sinister (16.10.2012 02:04): Přesně tak NFS World je už několik let klasickým free 2 play titulem, takže žádné omezení časem nebo levelem. Za peníze jsou hlavně lepší auta. Ale už jsem to pár měsíců nehrál, tak nevím jestli se v poslední době něco nezměnilo...
Hm, hru už je zřejmě možné hrát zdarma bez ohledu na level, na nějž se probojujete. Kámoš má 13 a samozřejmě nic neplatil, tak to případně opravte v popisku.
Ahoj, nevíte někdo, je možné si nějak vyměnit autíčka s kamarádem? nebo prostě mu jedno nějak dát ?
Ahoj, jsem jeden z nových, takže toho moc nevím - co znamená takovýten červený zavináč vpravo dole (zelený nutnost opravy) ale ten druhý ? Někdo tam má dokonce pokračování obloučku modře a čísla 1 až 5 jsem viděl ... dík jestli někdo odpoví
Ok mas pravdu, nehodnotim tak normalne, snad jeste u jedne hry sem tak udelal. Snizim tedy hodnoceni na tolik kolik bych ji dal.
Jenze gobalni prumer nema rict, kolik si hra zaslouzi podle tebe, ale kolik si hra zaslouzi podle vsech v prumeru. Pokud takhle hodnotis hry, snizujes informativni hodnotu ciselneho hodnoceni na tomto webu.
@Tommywise (25.01.2012 17:40): Jenze ten spatny prumer je logicky podlozen. Jak by se ti libilo, kdyby nejake opravdu spatne hre (napriklad Flatout 3) dalo treba 20 uzivatelu 100 jen 'aby zvysili ten spatny prumer'? Pak bys tu mel hru, ktera ma naprosto nezaslouzene 80 procent a ciselne hodnoceni by tu prakticky nemuselo vubec byt.
Muze mi nekdo rict smysl a cil hry po te co ziskam Tier 3 auto? Do tohoto levelu bylo cilem dosazeni dalsiho, ale nedovedu si predstavit co budu delat az budu mit jedno z nej aut.
Mam poblem, po aktualizaci mne to napred hazelo chyby a nechtelo se to pripojit na servy. Ted nejde hra vubec pustit a hodi to chybu: The servers are currently down. THX for your patience. Pritom kamosovi to jde pripojit. Nevite co delat?
World je prostě "zdarma" a odrazilo se to na jeho optimalizaci, nevím jak teď, ale dřív nefungovalo jednu dobu pomalu nic, oproti předchozí beta verzi. A co se týká HW nároků, taky jsem hrál sotva plynule na střední detaily, když Most Wanted jel na plné a vypadal daleko líp, to stejné u ostatních her. Optimalizace u této hry nestojí absolutně za nic, na starém notesu, kde jel i FEAR na plné, se World sekal i na nejnižší a vypadal ještě o zatraceně velký kus hůř jak staré NFS Porsche 2000.
Nemuzu uverit tomu ze na mem PC (na tuto hru plne dostacujici) se mi hra na stredni detaily ve hre a na minimalni v nastaveni graficke karty nechcu rict seka, ale obraz enni plynuly coz me stve. Nevite co jeste nastavit tak aby to slo hladce?
čus lidi já a 2 kámoši hrajeme nfs world.. když se někam teleportujeme na nějaký závod tak jednoho kámoše vidím a všecko ale toho druhého prostě nemůžeme nikde najít ani s náma nemůže jezdit závody a při tom jsme na týž místě.. dáme zaráz multiplayer a stejnak ten kámoš hraje s jinačíma lidma nevím proč.. můžete mi pls poradit proč se nikdy nevidíme? jinak v přátelích a ve skupině ho mám..
To já nemám nějaký větší problémy s tím dojet první, pokud se nesejde bande blbečků, kteří nedělají nic jiný, než že ostatní narážejí na zeď a používají tuny powerupů, přitom jezdí jako retardi.

Nicky mám KRomanos47 a RomanK47, ale jak říkám, zatím nemám nic moc najetý, když mi to neustále jenom padá a kazí mi to pak statistiky. To mě ale nehorázně se*e, protože beta verze mi nepadala snad vůbec. Ale vylepšili hodně tuning a výběr z aut, dřív všichni jezdili jen v Nissanech a měli stejný výkonostní tuning, akorát mohli přidat víc typů závodů, než jen dokola sprinty a okruhy, teda možná dál jsou, ale to se v současným stavu hry asi sotva dozvím.

PS: Vyšel update 5.06, který měl opravovat i nějaký pády, u mě teda žádný zlepšení.
KRoman47: Tak to máš teda blbé. Ja mám zase problém, že keď hrám proti živým hráčom, nedokážem skončiť prvý, pretože pri konci ma vždy nejaká marha predbehne.

Ozaj, a aký máš nick?
Jistě že ano, v betě určitě a teď asi taky, podle úrovně máš povolený počet aut a odemykají se postupně nový vozy, stojí pořádný peníze, který se vydělávají pomalu, takže pořádně rozmyslet!

Mimochodem jsem včera updatoval po několika měsících a čekalo mě nepříjemný zjištění, že přešli z bety na finální verzi a resetovali statistiky, pěkných pár hodin v čoudu. Ale co je horší, neustále mi to teď padá každých pár minut, takže tak každý druhý/třetí závod nedojedu.
Dawid199: A mají pravdu, je to průser s velkým P. Díky, dělal jsem to podle dojmu z poslední bety a po vyzkoušení plné verze se nic radikálně nezměnilo(trochu mi příjde, že tu hru v popise až moc vychvaluji).