Nation Red

23.08.2009

Princip hry je založen na jedné velké ploše, kterou vidíte z ptačí perspektivy. Do této oblasti spolu s vámi přichází i zombie, které abyste získávali zkušenosti i zbraně, musíte likvidovat. Za získané zkušenosti si pak můžete vybírat až skoro z 50 perků, které se rozdělují na útočné a obranné a nemalý počet zbraní, které zabírají široký záběr od klasických střelných poloautomatických pušek, po ruční sečné zbraně a výbušné hračičky. Stejně jako zbraně se čas od času na mapě objeví i časově omezené bonusy, které na chvíli zombie zaměstnají. Síla polomrtvých tkví v jejich množství, které se pohybuje okolo 100 na jedné obrazovce a taky ve speciálních infikovaných, kteří jsou vybavení speciálními vlastnostmi a vydrží více olova, než běžné zombie.

Herní módy:
Mission: Plnění předem určených cílů s omezeným počtem respawnů zombií.
Survival: Přežít co nejdéle bez pomocí jediného vylepšení a jiných zbraní, než je jedna předem určená.
Free Play: Přežít co nejdéle se vším, co hra kompletně nabízí (zbraně, bonusy, perky...).
Cooperation: Stejný mód jako Free Play, akorát pro dva hráče na jednom počítači.

Hra je distribuována digitálně a na Steamu k ní dostanete i přes 50 achievementů.

Kdyby si někdo nevšiml, tak vydali novou hru Versus Squad. Každopádně má to zrovna pěknou slevu, koupili jste někdo nebo to máte v plánu? Přemýšlím jestli by bylo s kým hrát coop kdybych to vzal.

Za necelá dvě éčka na Steamu jasná volba, ale nějakou větší hodnotu hra bohužel nemá. Nation Red je další z řady střílečko-rubaček s nabíhajícími hordami oživlých mrtvol. Vyčnívá v něčem? Ani ne, ale je to hra až nehezky chytlavá.

Zpočátku jsem byl zklamán nulovou variabilitou levelů a tak celkově hodně chudou herní náplní. Cílem je vždy v určité lokaci vystřílet buďto určitý počet nemrtvých, ubránit nějakou pozici anebo jednoduše přežít co nejdéle. Nečekejte žádné příběhové mise ani žádné skripty. Hra sice obsahuje kampaň o 18 "příběhových" misích, ale tu sfouknete za 1-2 hodinky a je to vlastně téměř to samé, jako kdyby jste hráli klasický survival mód.

Kouzlo ovšem tkví s kooperativním multiplayeru. Porcování chodících mrtvol je bžunda. Mulťák obsahuje několik málo módu, z nichž jsem si nejvíce oblíbil "Barricade", jehož cílem je co nejdéle ubránit určitou pozici. Nicméně trvanlivost hry je hodně nízká a po jedné-dvou hrách jsme s parťákem většinou hru vypnuli. Nation Red bych zařadil spíše mezi takové "akční rychlíky". Je to oddychovka, jíž cílem je zkrátit volnou chvíli, ale na nějaké delší povyražení to není. 50%

Pro: oddechová hratelnost, porcování nemrtvých ve více hráčích je sranda, pěkně menu

Proti: nulová variabilita levelů, chudá herní náplň