Za necelá dvě éčka na Steamu jasná volba, ale nějakou větší hodnotu hra bohužel nemá. Nation Red je další z řady střílečko-rubaček s nabíhajícími hordami oživlých mrtvol. Vyčnívá v něčem? Ani ne, ale je to hra až nehezky chytlavá.

Zpočátku jsem byl zklamán nulovou variabilitou levelů a tak celkově hodně chudou herní náplní. Cílem je vždy v určité lokaci vystřílet buďto určitý počet nemrtvých, ubránit nějakou pozici anebo jednoduše přežít co nejdéle. Nečekejte žádné příběhové mise ani žádné skripty. Hra sice obsahuje kampaň o 18 "příběhových" misích, ale tu sfouknete za 1-2 hodinky a je to vlastně téměř to samé, jako kdyby jste hráli klasický survival mód.

Kouzlo ovšem tkví s kooperativním multiplayeru. Porcování chodících mrtvol je bžunda. Mulťák obsahuje několik málo módu, z nichž jsem si nejvíce oblíbil "Barricade", jehož cílem je co nejdéle ubránit určitou pozici. Nicméně trvanlivost hry je hodně nízká a po jedné-dvou hrách jsme s parťákem většinou hru vypnuli. Nation Red bych zařadil spíše mezi takové "akční rychlíky". Je to oddychovka, jíž cílem je zkrátit volnou chvíli, ale na nějaké delší povyražení to není. 50%

Pro: oddechová hratelnost, porcování nemrtvých ve více hráčích je sranda, pěkně menu

Proti: nulová variabilita levelů, chudá herní náplň