Mystery Case Files: Return to Ravenhearst

27.11.2008
21.11.2012
10.02.2013
24.04.2014

Dějová linka Mystery Case Files: Return to Ravenhearst navazuje na příběh Mystery Case Files: Ravenhearst. Detektivovi, jenž je hlavním hrdinou hry, se zjeví Emma Ravenhearst; požádá jej o pomoc, aby po ní i duše ostatních v okolí panství Ravenhearst našly klid. Proti je zlý duch jejího manžela Charlese Dalimara – muže, který sídlo vybudoval jako symbol lásky k Emmě. Skrze rozkrývání okolností Charlesova života po smrti Emmy je cílem hry zastavit jeho posmrtné běsnění.

Pátý díl série Mystery Case Files se nese ve znamení mírné žánrové odchylky: zatímco předcházející tituly stavěly především na hledání seznamem daných objektů na obrázcích, tento díl je hlavně adventurou, přičemž hledací pasáže, v nichž opět nechybí nápovědy, slouží k získávání předmětů. Hráč se pohybuje ve stejném prostředí jako v případě prequelu Ravenhearst, zpřístupněny však jsou některé v předchůdci nedostupné lokace. Vybrané hádanky ve hře je možné přeskočit; každé takové přeskočení se ovšem projeví ve skóre – přidáním 30 minut. Získané informace se ukládají do deníku, jenž je přístupný v jakémkoli místě hry.

Předchozím dílem v sérii je Mystery Case Files: Madame Fate, následujícím Mystery Case Files: Dire Grove.