My Friendly Neighborhood

18.07.2023

My Friendly Neighborhood je název dětské TV show s loutkami, ne nepodobné známému pořadu Sezame, otevři se. Z finančních důvodů ale studio pořad ukončilo a aktéři se odebrali do zapomnění. Po letech však televizní kanály náhle začaly vysílat staré epizody místo tradičních zpráv a zábavných estrád. Opravář Gordon O’Brian byl vyslán do původního studia, kde by mohl vypnout anténu. Brzy však zjistí, že místo je plné živých loutek a ty se chovají hodně podivně.

Jedná se hororovou, přesto nenásilnou survival adventuru z pohledu první osoby, odehrávající se uvnitř navzájem propojených lokací, plných ne úplně přátelských loutek. Jim se lze vyhnout nebo se zbavit prostřednictvím podomácku zbastlených zbraní, ale podobně jako zombíci jsou po čase opět na nohou a dožadují se pozornosti. Mimo číhajících paňáců je hráč zaměstnán hledáním klíčů, luštěním hádanek, průzkumem okolí a prací s omezenými zdroji, okupujících místo v inventáři. Během průchodu se také z různých výstřižků dozvídá informace nejen o minulosti studia, ale i o válkou ovlivněném světě tam venku, do něhož je příběh zasazen.