Když mi poprvé tuto hru kamarád ukázal, myslela jsem si, že mě nebude bavit a pravděpodobně ji ani nepochopím. Opak byl pravdou! Chytla mě hned a pravidla jsem si po první hře osvojila velmi rychle. Ať už se snažíte zničit soupeři jeho mravenčí hrad nebo sám sobě co nejrychleji postavit ten svůj, vše záleží jen na tom jaké karty vám přijdou, ale je také třeba umět trochu taktizovat. Určitě doporučuji všem, kteří se chtějí rychle odreagoval od každodenní práce a nemají čas pouštět se do časově náročné hry.

Pro: jednoduchá zábava pro každého, chytlavé, časově i hardwarově nenáročné

Proti: nelze ovlivnit příchozí karty

Náplň hry Mravenci je vlastně hrozně jednoduchá, znič hrad soupeře, nebo postav svůj do určité výšky. Hrad můžete chránit hradbou a ke stavbě čí ničení soupeře máte vaše mravenčí společníky, kteří jsou rozděleni do tří kategorií, stavitelé, vojáci a mágové. Každé kolo máte k dispozici 8 karet a je jen na vás a náhodě jestli se více zaměříte na budování čí ničení protějšího hradu.

Samozřejmě zde musíte předvést určité taktizování, ale když vám nejdou karty, tak s tím prostě ani s plnými sklady surovin nic nenaděláte. Ale není to tak vždy. Důležité jsou karty které vám přidávají jednotlivé mravence, protože čím víc mravenců tím víc Adi.. tedy surovin, pochopitelně. A pak je zde jedna karta zvaná Kletba, kterou pokud dostane třeba i víckrát a soupeř ne, máte z poloviny vyhráno, protože vám se díky ní dostane o 1 více všeho a soupeři o 1 všeho vezme a věřte, je to dost znát.

Můžu říct, že jsem už odehrál určitě desítky, možná i stovky her o nadvládu ve zdejším lese a každá měla své kouzlo a taky trvala různou dobu. Zrovna dnes jsem hrál souboj za moje oblíbené černé mravence a soupeř dostával skvělé karty, měl 15 jednotetek a já pouhých 9. Ale co bylo důležitější, neměl postavenou skoro žádnou hradbu a samotný hrad mu také rostl jen zvolna. Sice jsem si s takovou hrstkou vojáků nemohl moc dovolit, ale naštěstí jsem našetřil dost zbraní na kartu Smrtka a jak už z názvu vyplívá, jeho hrad se náhle o dost zmenšil. Co vám mám říkat, můj byl taky jen takový hrádeček a kdyby soupeř dostal nějakou pořádnou kartu, mohl mě šmahem smáznout. Leč, nestalo se a já zůstával ve hře. Na stavbu jsem neměl skoro nic, jen pár cihel, zbraně už jsem vypotřeboval a jediné čeho se mi trochu dostávalo byly krystaly. A v tu chvíli to přišlo, jasně prohraná hra, kde jsem se držel jen zuby nehty a já dostanu kartu Draka. Soupeř neměl šanci a před mým hradem s hodnotou 8 se začalo slavit.

Ano, i tak to může někdy dopadnout. Samozřejmě jsem byl několikrát i na druhé straně, kdy jsem měl nasyslené stovky surovin a ne a ne příjít karty, kterými bych soupeře dorazil. Mravenci mají v tomto své chyby, ale zároveň někdy i to kouzlo překvapení, jaká karta vám zrovna padne. Na chvilku odreagování rozhodně doporučuji.
Rozhodně moc povedená hříčka. Původně si říkám: "jej, to bude blbost, to mě bavit nebude", ale ono ne, baví a to dost. Herní principy si průměrně hloupý člověk jako já osvojí za jednu, no možná dvě hry.

Není to nic těžkého, ale hodně také záleží na tom, jaké vám chodí karty a jaké chodí soupeři, protože když vám chodí hodící se karty, je výhra otázkou jedné až dvou minut. Když vám ale chodí samý střelec a podobné slaboty, tak vám výhra už dá zabrat a to jak časově tak uvažováním.

Pro: Je to hodně návykové, jednoduché,

Proti: Když nad tím tak přemýšlím, tak nic, ale jinak grafika, příliš ostré rušivé zvuky,...

Mravenci jsou jednou z nejzábavnějších karetních her, kterou jsem na počítači hrál. Boření zdi a hradu soupeře, nebo naopak zvyšování své obranné barikády či pevnosti je zábava, a to jak v jednom, tak především ve dvou hráčích.

Nejdůležitější kartou je podle mě Kletba, která sníží soupeři všechny atributy o jeden stupeň a mě se naopak vše zvýší. Tím získávám suroviny daleko rychleji, než soupeř a mohu více útočit či stavět, podle toho, jaké karty mi právě přijdou, což je jeden z mála nedostatků, které hra obsahuje.

Vše je dílem náhody, a tak i když mám navrch, se špatnými kartami mohu prohrát. Několikrát se mi stalo, že dobře rozjetá hra nedopadla dobře, protože jsem měl třeba i pět stejných karet, které mi byly v danou chvíli k ničemu. Na druhou stranu, kdyby chodily jen dobré karty, bylo by možná až moc jednoduché zvítězit.

Pro: zábavné stavění, zábavné bourání, režim pro dva hráče

Proti: někdy chodí špatné karty

Na první pohled primitivní hra, která ovšem překvapí a nepustí. Ideální pokud máte 10 minut času a potřebujete se zabavit. Jednoduchá grafika a příběh není závadou, hra sází na něco úplně jiného.

Pro: instantní a jednoduchá zábava

Proti: výsledek hry silně závisí na tom, jaké karty si vylosujete

Zabít pár minut času ? Znám lidi, kteří jsou na této hře závislí a dokážou jí hrát celý den. Ono sice Arcomage je předloha, propracovanější a audio-vizuálně "superior", dokonalejší, ale Mravenci jsou hezčí. A to hmyz (nebo co je to za druh) nesnáším.

Klikat nazdařbůh na karty není těžké. Naučit se co znamená + a - také ne. Ovšem pochopit propracovanější strategii, to už zabere nějaký čas. Hodí se mi držet si suroviny na nějakou větší kartu a nebo si tam hodím důl a za 2/3/4/8 kol se mi to vrátí zpátky ? V Arcomage je to lehčí, tam důl nestojí tolik. Dokonce jsem i někde viděl verzi Arcomage pro Windows, ovšem o její legalitě/právoplatnosti si nejsem jist.

Když jsem hrál Arcomage v MM 7, bavilo mě to. Ne ale tak, jako Mravenci. Ti jsou zkrátka nepřekonatelní - a zas, stejně jako u Vlaku, je to v té jednoduchosti.

Za úkol jsem si dal naučit to hrát přítelkyni. Úkol splněn a došlo to tak daleko, že je naše skóre zhruba vyrovnané. To se mi líbí. Mít důstojného soupeře je přeci cíl, nebo ne ?

Na hře mě nejvíce štval zvuk. Nešel ve Windows nešel Wypnout. Tedy vypnout. Od té doby, co mám Win 7 je problém vyřešen, naštěstí.

Počítač je pro mě v některých situacích stále nevypočítatelný. Někdy ovšem hraje jak blb - jako třeba když mám 0 krystalů a on mi dá kartu -8 krystalů. Ale stále je docela dobrý protivník. Lidský faktor však tyto problémy eliminuje zcela.

Pro: Jednoduchost, návykovost

Proti: Zvuk - při dlouhém hraní, trochu AI

Kdo by neznal slavné mravence? Kolik času se s nimi dalo strávit. Černí a červení mravenci, se snaží jeden druhého konečně zničit v poslední epické bitvě na život a na smrt!

Mravenci je klasická karetní hra. Stavíte, ničíte, kouzlíte, verbujete. Nic složitého. Hra se dá naučit během pár tahů. Jedná se o rychlé zabítí Vašeho drahocenného času. Co by hráč nečekal, je její chytlavost a návykovost, nemůžu si to nějak vysvětlit, zřejmě je v jednoduchosti síla. Obrovským plusem je hra dvou hráčů, bez ní by se možná Mravenci nedostali tak daleko.

Největším neduhem je náhoda, která bohužel určuje vítěze. Když nepřítel použije 3x za sebou kletbu (+1 vy, -1 soupeř) a vy máte na ruce jenom samý odpad, tak s tím nic nenaděláte. Hra taky, bohužel, hodně rychle omrzí a je potom stále pořád dokola.

Desková hra, by pro Mravence (a tvůrce) byla určitě úspěch, je škoda, že se toho nikdo nezhostil.

Pro: Jednoduchost, Chytlavost, Hra pro 2

Proti: Náhoda, Omrzí

• Android 85
Mravenci mají v mém herním srdci zvláštní místo. V době kdy jsem totiž ještě nevlastnil namakaný herní noťas za 30 litrů ale 386ku po kdovíkolika majitelích, jsem díky Mravencům i tak mohl zažít jedno z prvních opravdových, herních pobláznění. A po dalších cca 15 letech i kapku nostalgie při opětovném dohrání na mobilu.

Je to tak, poprvé jsem mravence hrál ještě na základní škole kdy byla tahle gamesa jako příloha k jednomu z čísel legendárního časopisu PPK. S kamarádem který na tom byl s železem podobně jsme pak svedli nespočet bitev buď u jednoho nebo u druhého doma. Kamarád po nějakém čase přeci jen dostal lepší pc a začal drtit rally, skate, hokej atd. já ale musel ještě chvíli zůstat věrný stavění hradů z mravenišť. A i když jsem samosebou kámošovi trochu záviděl, Mravenci mě pořád bavily a dokola jsem porážel nepřátelský hmyz a stavěl větší a větší hrady v nekonečné hře.

O neuvěřitelných 15 let později když se ze mě pomalu ale velice jistě začal stávat i pařan mobilní, jsem na hru náhodou narazil na Google play a na pár dní se v duchu vrátil do těch let kdy jsem s touto hrou začínal svoji hráčskou "kariéru". A kupodivu mě to bavilo stejně jako tenkrát i když už samozřejmě ne tak dlouho. Mravenci prostě pro mě už navždy budou něčím víc než jen obstojnou, krátkou karetní hrou na zahnání dlouhé chvíle a za to vývojářům i těm kdo hru portovali na mobily patří velký dík ;)

Pro: Chytlavá hratelnost, časově i herně nenáročné

Proti: Grafické zpracování už je přeci jen za zenitem, u pc verze pomalejší tahy

Ideálna hra na dovolenku, keď ste dvaja a chcete sa na hodinku-dve zabaviť. Princíp je naozaj jednoduchý, množstvo kariet umožňuje naučenie pravidiel po jednej, dvoch hrách. Výsledok záleží hlavne na šťastí a na tom, aká karta príde. Tri druhy surovín (tehla-stavanie, kryštál-mágia, vojsko-boj), rozhodovanie, či investujete do útoku alebo obrany alebo radšej obmedzíte súpera. Obe strany majú hrad, ktorý po dosiahnutí určitej hodnoty (100 alebo 0) rozhoduje o výhre/prehre. Ten chráni hradba, ktorú môžete neustále zväčšovať. Žiaľ, po čase sa dostaví stereotyp.

Pro: jednoduchosť

Proti: po čase repetitívnosť

Nemáte moc času nebo se vám nechce rozehrávat něco většího a přece si chcete na počítači něco zábavného zahrát? Máte už plné zuby hledání min či hraní solitaire? Mravenci jsou pro vás ta správná volba! Jedná se vskutku o povedenou karetní hříčku na ne příliš složitých principech, u které více než kdy jindy platí pořekadlo - v jednoduchosti je síla. Pokud nemáte vedle sebe žádnou lidskou bytost ochotnou si s vámi zahrát, zahrajte si proti počítači. Pakliže vedle vás někdo takový je a Mravence má rád, dejte si souboj s ním. O zábavu máte postaráno v obou dvou případech a k Mravencům se budete rádi vracet, tak jako já. :-)

Výborná oddechovka. Svým zaměřením se řadí po bok Hledání min, Solitare nebo Srdce -> hra na odreagování ve volné chvíli.
Při prvním zhlédnutí se může zdát primitivní a nudná, ale když ji hráč začne hrát, zabaví a zítra si ji pustí znovu.
Hráči přichází karty a jimi se snaží zničit soupeřův hrad nebo svůj vystavět do dané výšky. Každé kolo získává suroviny. Podobné hry mají úspěch jako deskové hry (Osadníci z Katanu apod.). Toto je jednodušší verze a proto asi tak chytlavá.
A je to dílo českého programátora.

Obsahuje i multiplayer. Dva hráči na jednom počítači. Buď se tedy neprakticky hráči otáčejí, když hraje soupeř, nebo si koukají do karet.

Pro: Krátká, jednoduchá, barevná, dobrý princip hraní, vhodná k odreagování, zdarma.

Proti: Je to karetní hra, tudíž náhoda má hlavní slovo. Multiplayer má nevýhody.

potrebujete se necim odreagovat ??? zaplnit nekolik malo minut casu ??? ci se jen nudite ve skole nebo v praci a potrebujete se nejak zabavit ??? pak je tato hra prave pro vas :)

jednoducha a zaroven velmi chytlava karetni hra, ve ktere mezi sebou valci 2 mraveniste a vyhrava ten, kdo postavi sve mraveniste prvni na urcitou uroven a nebo znici mraveniste soupere driv nez se to povede souperi

muzete hrat proti PC i v multiplayeru proti kamaradovi na jednom PC

Pro: jednoduchost, chytlavost, casova nenarocnost

Proti: kdyz vas chyti ve skole ze to hrajete tam muzete mit problem ;)

Díky za tip, velmi zábavná hříčka, když chce člověk zabít pár minut času a nebo si jen tak odpočinout. Není nutné číst nějaké návody, princip hry jsem pochopil během první hry. Zahrál jsem pár her a vždycky jsem vyhrál, takže to není ani nijak frustrující, klidně bych ocenil i vyšší obtížnost.

Pro: Zábavné, chytlavé

Proti: Občas chodí napikachu karty, moc malá obtížnost