O Mortyrovi som predtým čo to počul, ale trojka je prvý diel série, ktorý som vôbec hral. Keďže hru vydáva CITY Interactive a navyše so sloganom: "kvalita za rozumnú cenu", vedel som čo mám od hry očakávať.

Prvé čo by som mal spomenúť, je že hra oproti predchodcom beží na chrome engine, ktorý si s mojím kompjútrom práve naviac nerozumie (neviem, či to je použitou zostavou alebo optimalizáciou hry). Ale na druhú stranu, grafika je celkom vydarená, takže nemám nejaké veľké námietky.

Druhá vec je podľa mňa pomerne originálny, alebo aspoň "nieažtakčastovidený" príbeh. Konečne som mal v nejakej WW2 hre možnosť hrať v službách partizánov.
Prichádzate ako ostrieľaný agent na pomoc odboju. Náplň misií je pomerne rôznorodá, takže sa nezačnete tak skoro nudiť. Alebo ani nestihnete. V niektorých momentoch sa hra inšpiruje sériou Medal of honor, jedna misia, teraz si nespomeniem ktorá konkrétne, mi pripomenula pasáž z Medal of Honor: Frontline a taktiež záver hry je vyriešený podobne ako ako v provom dieli MoH na PS1, ale to je len taký detail.

Ak by som už mal niečo vyložene proti, tak to bude AI, ktorá ako spomenuli kolegovia v komentároch nižšie pomerne, .... ehm .... zaostalá!

Hre bola dosť vytýkaná krátkosť hry. Ja si myslím, že tých 8 misií je úplne dostačujúca doba, pretože byť hra dlhšia, možno by som ju ani nedokončil. To je už ale vec názoru.

Na záver dodám, že Mortyr nie je žiadna revolučná alebo megaúspešná hra, ktorá dokázala pritiahnuť masy. Je to len klasická WW2 FPS, ktorá si medzi konkureciou ide svojou vlastnou cestnou. Ak si myslíte, že je to kombinácia, ktorá by Vám sadla, tak do toho, možno si prídete na svoje. Ostatní nech si to radšej premyslia.

Pro: Prostredie, grafika, tempo

Proti: Bugy, AI

Když nebudu počítat demoverzi druhého dílu, byl pro mě Mortyr III prvním Mortyrem kterého jsem hrál, a je pro mě také dosud nejlepším dílem série.

Ujímáte se role britského agenta Johna ,,Mortyra,, Forsytha, který je členem partyzánského odboje v Evropě, jejichž cílem je sabotovat německé továrny a stroje. Hra vypráví na pozadí primitivní a nepodstatný příběh, který ovšem dodá nějakou motivaci hrou postupovat. Na rozdíl od původního Mortyra (recenze) zde již nenaleznete žádné futuristické prvky, což je dle mého názoru jedině dobře. Zahrajete si celkem osm různorodých misí, které mě osobně zabrali pouhé 3 hodiny hraní na těžkou obtížnost. Vzhledem k tomu jak je hra krátká, tak jsem se u ní ani nestačil chvilku nudit. Navštívíte zde řadu vizuálně pěkných lokací, které se skládají převážně ze zalesněných oblastí a vesniček. Výjimkou jsou poté mise v rozbombardovaném městě, vykradení banky nebo zmocnění se jedoucího vlaku.

Hratelnost jako taková není vůbec přelomová, přesto baví a funguje jak má. Až tedy na nepochopitelně extrémní zpětný ráz těžkého kulometu. Jediné, co lze vytknout, je horší umělá inteligence, nápadné respawny nepřátel, nebo špatně či pozdě spuštěné scripty. Arzenál zbraní je dostačující, do ruky tak dostanete pistoli, samopaly, kulomet, pušku i odstřelovačku.

Grafické zpracování je na první pohled pěkné, ovšem kvalitu dost snižuje velmi krátká dohlednost. Vše je tak zahaleno v mlze... ale možná je to tak dobře vzhledem k odporným texturám pozadí. Nemile mě překvapila možnost změny pouhých dvou rozlišení, ze kterých ani jedno nevyhovovalo mému monitoru, takže jsem si musel zvyknout na částečné rozmazání. Zvuky zbraní jsou na lehce nadprůměrné úrovni a hrou vás doprovází příjemný Soundtrack (narozdíl od otřesné hudby ve druhém Mortyrovi- recenze)

Třetí Mortyr je povedenou a zábavnou odreagovačkou, ve které se na pár hodin vžijete do kůži člena partyzánského odboje. Hra nemá s původními díly snad nic společného, a za to jsem já jedině rád. Kdo hledá akční titul na zabití pár hodin volného času, je pro vás třetí Mortyr jasnou volbou.

Pro: Zábavnost, na první pohled pěkná grafika, různorodost misí, prostředí, arzenál zbraní, ozvučení

Proti: Krátká herní doba, horší umělá inteligence, nápadné respawny, bugy ve scriptech, rozlišení

Celkově je Mortyr 3: Diverzní Akce tupé pokračování válečné série Mortyr. Pravda - grafika, výborné mise a celkově i slušný příběh zaručuje sice příjemný herní zážitek, ale naprosto zhovadilé AI nepřátelů a hrozná krátkost hry ničí všechen požitek.Přesto všechno však můžu Mortyr 3 doporučit - pokud máte rádi válečné FPS akce a jste fanoušci série Mortyr, pak vás tento díl potěší, ale vlastně i mírně zklame. A opravdu ten jedinný zápor hry je bezpodmínečně neuvěřitelná krátkost hry, díky niž si hru užijete takřka na minimum.

Pro: Vcelku slušný příběh, výborná grafika ...

Proti: Zhovadilé AI nepřátelů, krátkost hry ...

Mortyr III, pokračování ktere se objevilo ani nevím odkud. Hra má asi 5 názvů (jak je u CI zvykem), a vyšla měsíc po tom co byla oznámena. Nevím zda jde za měsíc udělat takovou hru ale podle toho jak to dopadlo tak nejspíš jo. Sice má mortyr zajímavý námět, grafika je pěkná a prostředí kde se hra odehrává taky ujde tak to co hru vyloženě zabíjí je AI.
Na začátku máte na výběr ze dvou obtížností. Jedinný rozdíl je však v účinnosti zbraní nepřátel, jinak je AI stejně hloupá. Když budete hrát později s partyzány tak je to patrné ještě víc V osmi misích se podíváte na celkem zajímavá místa, zabijete spustu nacistů a zničíte rakety V2

Mortyr III je zkrátka tupá FPS která nepřináší nic nového a krom AI ničím zásádním nevybočuje ze standardu FPS z druhé světové války. Pokud máte kilo a nevíte co v neděli dělat tak tuhle hru určitě uvítáte.

Herní doba: 4 Hodiny, česká lokalizace

Pro: Grafika, náplň některých misí, cena

Proti: Hloupá AI, délka pouze 4 hodiny