Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Morphopolis

06.11.2013
07.11.2013
12.02.2014
14.08.2014
56
16 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Morphopolis je adventura, ve které projdete postupnou proměnou z housenky v různé hmyzí druhy. K tomu je zapotřebí řešit puzzly a objevovat svět živé přírody ukrývající mimo jiné i schránky hmyzích těl, do nichž se převtělujete. Z hlediska biologie je tak toto dílo navzdory anatomickým detailům a latinským názvům čeledí ve steam achievementech spíše zavádějící, obzvlášť když první metamorfóza proběhne ještě místo převtělení poněkud tradičnějším zakuklením, ze kterého se ale přesto v následujícím levelu vynoříte v těle jiného živočišného druhu. (Tvůrci sice v propagačním textu označují vaši housenku za larvu mšice, přičemž v další úrovni jste mšicí dospělou, jenže mšice ve skutečnosti stadiem kukly neprocházejí.)

Vývojáři se hlásí k inspiraci Machinariem a The Tiny Bang Story, vizuálně je ale svět Morphopolis jedinečný. Hlavní náplní hry je hledání semen, bobulí, hmyzích nohou a jiných přírodnin, jejichž sběr vám spolu s interakcí s dalšími zástupci hmyzí říše odemyká puzzly, otvírá cestu do dalších obrazovek a umožňuje postup napříč taxonomií, to vše v celkově pěti úrovních.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Krásná jednoduchá hra, na kterou mi stačila jen myš a trocha času. Při hraní se nedá nic uspěchat, všichni broučci si lezou svým tempem a já musela prostě počkat, až si v klídku dolezou tam, kam jsem potřebovala.

Během pěti kol dochází k jakési reinkarnaci. Nebo alespoň tak jsem to pochopila, protože s jedním nenápadným broučkem splním všechny úkoly v jednom kole a vlezu s ním do mrtvého sarančete, v dalším levelu hraji za saranče atd.

Morphopolis je nenáročná klikačka, kde jsem hledala různá těla hmyzu, části rostlin a podobně, a když jsem našla požadovaný počet daného předmětu, většinou se mi otevřela logická minihra. Šlo třeba o pexeso, puzzle, správné složení kamínku dle tvaru, zapamatování si určité posloupnosti a tak dále. Přiznám se, že u některých jsem se hodně zapotila, ale o to větší radost jsem měla, když se mi minihra podařila.

Morphopolis doporučuji všem, co si chtějí zahrát hru na dvě hodinky, která je donutí se trochu zastavit a relaxovat a při tom si u ní pěkně zapřemýšlí. Hra je hezky zpracovaná, jde o kreslený svět, a když jsem ji spustila, hned se mi vybavily relaxační omalovánky pro dospělé. Zvukový podkres je nenásilný a dobře do prostředí pasuje.

Pro: příjemně těžké hádanky, krásné prostředí, hudba

Proti: mohlo to být delší, u miniher není možnost nápovědy

+16
  • PC 40
Morphopolis je adventura jejíž autoři se inspirovali českými Amanita Design. Bohužel, na hry od Amanity tento počin ani zdaleka nemá. Na hře je hodně očividné, že je portována z mobilních zařízení. To by tak nevadilo, kdyby se to nepromítlo do ovládání takovým způsobem, jako se to promítlo. Váš brouk se nepohybuje, tak že kliknete na místo a on tam půjde. Myš totiž musíte držet aby se brouk pohyboval. To mi později začalo vadit. Navíc leckdy není zrovna jasné, kam můžete jít a kam ne. Navíc je každý z 5 levelů prakticky stejný, co se herní náplně týče. Pouze minihry se mění, ale abych byl upřímný. Ty minihry byly ze hry asi to nejzábavnější, ale taktéž mě zrovna nenadchly. Navíc hráč musí většinou vytušit, o co v dané minihře jde.

Co se týče audiovizuální stránky týče, tak zde není co vytknout. Levely jsou pěkné a hudba též, i když s Amanitou se to srovnávat nedá. Oproti Amanitě navíc chybí jistá "hravost" kterou lze cítit z jejich her. To mi zde chybí.

Celkově mě hra zrovna nenadchla, ale je velice krátká a stojí jen pár korun. Osobně bych ji však asi doporučil si zahrát spíše na mobilu. Tam je zážitek asi lepší.

Pro: Grafika, hudba, krátké, nízká cena

Proti: Hratelnost, ovládání

+9
  • PC 75
Krátká, ale půvabná a vtipná. Z principu žánru hidden object znovuhratelná (nemáte-li fotografickou paměť). Srovnání s výrazně delší The Tiny Bang Story snese v ostatních ohledech směle.

Pro: je to samý hmyz, a přitom je to krásné!

Proti: neintuitivní ovládání některých puzzlů a nemožnost puzzle opustit, useknutý/nijaký konec

+4 +6 −2