Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

missed messages.

01.05.2019
77
7 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

missed messages. je krátký vizuální román, který se dotýká ožehavých témat deprese, sebepoškozování a sebevražd. Hráč se vtělí do kůže mladé dívky žijící vysokoškolským životem snažící se rozdělit svůj čas mezi studium a zábavu. Přitom však zapomíná na to nejdůležitější: na své přátele. Konkrétně na svou spolubydlící, se kterou, jak hráč možná brzy zjistí, není všechno zcela v pořádku...

Příběh missed messages. je inspirován životními zkušenostmi vývojářky Angely He. V závislosti na svých činech se hráč může dočkat jednoho ze 4 konců. Celá hra je ručně kreslená a stylizací laděná do pastelových barev.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
missed messages. je krátký vizuální román, který hráči ukáže nelehké problémy dospívajících. Správnej tvrďák to nikdy nepřizná a leckterej fotr by synka za takové to klasické fňukání nad svým posraným nesmyslným životem hnal raději na vojnu se slovy: "tam by z tebe myšlenky na nějakou tu tvou depresi hodně rychle vyhnali." Faktem ale je, že deprese je svině v jakémkoli věku a může postihnout kohokoli a kdykoli. V lehčí formě ji za život zažije prakticky každý, ale existujou i případy složitější. A o tom pojednává missed messages. Navzdory celému tomu teenage girly looku tvůrkyně tuto problematiku nijak nebagatelizuje. Ba naopak docela trefně vykresluje problémy současné generace a hráče interaktivní formou nabádá, aby si prostě jen více všímal. Protože právě tohle někdy úplně stačí i v reálném životě.

Pro: stylizace, myšlenka, hudba

+20