Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

Zdravím, alzák prodává dvě verze hry. Minecraft (PC) DIGITAL a Minecraft Java and Bedrock Edition - PC DIGITAL. Jaký v nich je rozdíl? Díky
Dobrý večer, mám malý problém a rád bych dostal nějakou radu. Syn má v tabletu Minecraf ( originál verzi ). Rád bych přesouval světy mezi tablety. Stáhnout je umím, ale bohužel vložit mi nejdou ani do jednoho zařízení. Mapy jsem stáhl na flash a potom přetáhl do nového tabletu, složka dokumenty. Otevřu nějaké správce souborů, mapy dám kopírovat a chci vložit do minecraft mapy, ale bohužel takhle nevidím cílovou složku. Když ji výhledem bez jakéhokoliv dalšího vkládání, tak se do ní dostanu. Zkoušel jsem to dát komprimovat a znovu kopírovat a také nic.
Může mi někdo pomoci jak dál ?
Děkuji
Dobrý den, zakládám nový plně transparentní a relativně výkonný minecraftový server (4 jádra CPU, 24 rám) je to survival server s pvpčkem. IP: 89.168.95.227
Čím dříve se připojíš tím větší budeš mít výhodu.
Zdravím, hraju minecraft na t-launchery (modovany cc 250 módů), poslední dobou se mi stáva že po každe když znova zapnu hru a chci si načíst svět tak to doběhne do 100% chvili nic a pak to spadne. V konzoli není napsan který mód dělá problémy, nejspíš je potřeba nejaký aktualizovat ale já nevím který. Má někdo s něčím tokvým zkušenost? Děkuji za jakekoli radyMinecraft Minecraft
Dobrý den, hrajeme Minecraft na PS5 a při snaze stáhnout jakýkoli nový svět nám vyskočí hláška, že máme nedostatek místa v úložišti, i když tomu tak není. Nevíte prosím, proč to tak je? Děkuji za případné odpovědi.
Dobrý den, včerjšího večera (16.3 2023) jsem si přes Minecraft pocket edition na svém mobilu zakoupil (z marketplace obchodu) skyblock balíček (obsahující: originální SkyBlock, nekonečný SkyBlock (mapy), skyblock teen (skin balíček), mikinu na postavu, emote a 1020 minecoins jenže po zaplaceni jsem nic neobdržel tak by mě zajímalo, stalo se to už někomu? co mám dělat? obdrzím to někdy? a kde a koho mám připadně kontaktovat? Mojang AB Minecraft
@Tygrzl2 (19.02.2023 12:40): Pokud si neděláš zálohu, tak se vrátit nemůžeš, každopádně se starší verzí by nemělo být možné se načíst do světa který byl navštíven v novější verzi, navíc, pokud máš starý svět s bedrockem na úrovni 0, tak od Cave update se ti automaticky ten svět má přispůsobit a chunky by se měli do sebe splynout, aby nevznikali hnusné hranice.
Minecraft TLauncher - návrat ke starým saveum

čaute, mám problém. V poslední verzi 1.19 jsem měl svět, na kterém jsem dlouho makal. Včera jsem instaloval Latest verzi 1.19.3. Pak jsem se přihlásil na server, který běžel na verzi 1.12. Nepřepnul jsem omylem zpět na verzi 1.19. a zapnul svůj svět.
Spawnul jsem se ve verzi 1.12. (pak jsem si uvědomil, že jsem ve špatný verzi). Vypnul jsem svět a zapl ho znovu ve správný Latest verzi 1.19.3.
Výsledek: Resetoval se mi celý svět, plus zůstali mi tam nějaký chunky z 1.12.
NEVÍTE JAK SE DOSTANU K MÉMU STARÉMU SVĚTU???
díky.... :)
Nedávno jsem se známým přesunuli server ke mě domů, takže už nejsme finančně zatížení na jeho pronájmu v datacentru. Jako bonus novej stroj zvladá MC jako z praku, takže server má velmi vysoké nastavení (render...), takže působí skoro jako singl na silném stroji. Jestli to chcete prubnout tak adresa je: play.hateminer.eu

Java, vanilka a klasický survival s ochrannou proti zničení, pokud jste kreativnějšího ducha, tak se můžete přidat do stavby obrovského města v creative modu. :) Dynmapa:  http://play.hateminer.eu:22566/
Dobry den,potreboval bych poradit s minecraftem DLC Star Wars,vubec nevim jak se dostat k nejake rakete abych mohl cestovat mezi SW lokacemi.Sem akorat na ostrove a muzu pouzivat SW skiny.dekuji
Dobry den koupil jsem synovi a dceři Java edici minecraft pro začátečníky na xbox one,chtěl bych aby hráli oba dva na rozdělené obrazovce,ale bohužel nevím jak prosím o radu a popřípadě navod.
Děkuji.
@koudy_cz (26.11.2022 18:00): MC hraje i má matka (r. 62) a znám spoustu dalších starých lidí, co se mu věnují a když čtu něco jako "stará škola" tak se mi otevírá kudla v kapse, :-) ten stereotyp, že to je dětská hra mě opravdu irituje.

Každopádně ty chceš Java verzi, která by měla jet na W7, buď si můžeš stáhnout nějakej pochybnej launcher, pokud koupě Java verze z oficiálních Minecraft stránek a její spuštění ztroskotá na microsoft účtu. Taky si musíš nainstalovat Javu samotnou.

A pokud to chce kluk hrát online, tak bych doporučil najít nějaký server, který je přímo pro děti, nebo LAN s kamarády, mít děti na klasickém serveru je trest jak pro majitele, tak pro děti samotné.
Zdarte, je teď někde nějaká akce na MC? Náš šestiletý by to chtěl začít hrát, tak já "stará škola" r.v.89 teda koumám co a jak, na Steamu to není, a navíc mám W7. Stáhl jsem akorát někde demo, které se tváří jako ofiko, páč to chtělo i MS účet, který mám a to mi běží, ale na webu MS mi to psalo, že musím mít W10, tak jsem zmaten, jak to vlastně je. Ale hra je dost stará, tak předpokládám, že na W7 musí jet. Hodil byste někdo odkaz, kde to můžu normálně ofiko koupit na W7? Abych nedopadl, jak s AoE 1 DE, které na W7 nespustím, ani AoE IV. Dík moc!
@Charllize (21.10.2022 19:55): Video jsem dělal dva dny, dohromady asi tři/čtyři hodiny, protože jsem musel každý shot zvlášť renderovat ve hře. Ten chrám jsem stavěl asi přes rok, podle nálady a občas jsem se k tomu vždy vrátil a něco malého upravil, vylepšil, interier byl docela výzva, protože jsem chtěl, aby to bylo realistické, aby každou střechu podpíraly oblouky a sloupy, jako ve skutečné architektůře.

Druhá část, čtvrť tu jsem dělal na přeskáčku asi půl roku, dělal jsem ji na půl s kamarádem. Dohromady to bude asi přes 100 hodin hraní. Teď mám v plánu udělat obrovský hrad.
Dobrý den,
syn má Xbox one a na CD hru Minecraft. Naposled hrál verzi 1.19, ale dnes po spuštění se načetla verze 1.2 a světy mu nejdou spustit. Píše mu to, že hra nelze spustit kvůli tomu, že byla hraná na vyšší verzi. Nevíte prosím co a proč se s tím stalo?
Díky, ano opravdu to funguje, stáhnu na Windows 8.1 Minecraft launcher a hra jede. Paráda!
Už tak jsem musel každému děcku koupit Minecraft for Android pod jejich google profiles + placku na Xbox. Úplně mě stačilo za stejnou hru platit 4x. :)
@Rapier (09.06.2022 11:46): " Společně s touto aktualizací také dochází   ke spojení Java a Bedrock verze   do Minecraft: Java & Bedrock Edition for PC, kdy všichni majitelé jedné z těchto verzí dostanou tu druhou zcela zdarma. Jen to může pár dní trvat. "

Tak podle tohodle vyjádření ano.
@Gordon (02.04.2022 14:10): non-RT shaders myslíš klasickou rasterizaci? Co vím v té zrovna obecně Radeony řady RX 6000 excelují i nad Nvidia RTX 3000 series.

Každopádně 20 fps není mnoho, neříkám, že tam musí být všechny RT efekty, ale vydat to mohli. Nechápu co na tom tak dlouho dělají, s penězi od MS už to dávno mohlo být hotové kdyby se chtělo.
@Gordon (02.04.2022 14:10): Tady je něco špatně, se mi zdá. Na RTX 3080 Ti by to takhle špatně běžet nemělo, samozřejmě za předpokladu, že tam běží nějaký optimalizační mod jako OptiFine nebo Sodium.
Tak nic, opět zklamání. :(  https://www.vortex.cz/microsoft-ray-tracing-v-minecraftu-na-xboxu-byl-omyl/ Prý se jednalo o omyl a zatím se hra RT efektu nedočká. Jestli si opravdu nějaká hra zaslouží implementaci RT efektů tak je to právě Minecraft.

Proboha co tam ti vývojáři dělají?! Microsoft má takových peněž, nové konzole mají HW který musí Minecraft v RT utáhnout úplně v pohodě a zase nic! Tak snad v příští dvou (pěti) letce.
@Rapier (30.03.2022 17:47): Jo, rating PEGI jsem si do svého seznamu her taky vypisoval, že se podle toho budu jako alespoň okrajově řídit, ale pak přijdou děcka ze školy a baví se nadšeně o Jasonovi z „Friday the 13th: The Game” a já rychle pochopil, že tudy cesta asi opravdu nepovede. :c)) Musíme si připustit, že děcka jsou snadno ovlivnitelná a spíše dají na své spolužáky, než na rodiče. ;c) Samozřejmě, že na výchovu a snahu o nějaké alespoň trochu rozumné směrování (i v oblasti videoher) zcela nerezignuji, nicméně, jsem realista. Takže za mě osobně, raději Roblox/Minecraft/Fortnite atd., než toho Jasona, či třeba Postal, nebo Hatred a další podobné. ;c)
@samorost (30.03.2022 06:23): zatím to na PS5/Xbox Series oficiálně není, ale doufejme letos na jaře bude.
Známý má 2 kluky (6 nebo 7 třída) a ti jednou střídavě Fortnite, COD, Roblox a Pokémony na mobilu. Též bych si přál, aby mé děti raději lovili pokémony v ulicích (a tak běhali po venku :) ) než seděli a hráli Roblox na čemkoliv.
Nejspíš máš pravdu s těmi herními obdobími u děti: začali jsme Minecraftem, přes Lego a další dětské hry z Xbox360 (u nás frčelo dlouho Toy Story 3).
Jasně, že je kamarádi ve škole natahali do Robloxu. Myslel jsem jak u děcek frčí Minecraft a další inteligentní hry ve škole, ale houby, špunti ze 4/5 třídy paří COD/Fortnite, apod., hlavně kluci.
Rodiče Minecraft některým nekoupili jen proto, že se jedná o placenou hru, ale už vůbec jim nedělá problém jim dát reálné peníze za robuxy. :)

Souhlasím, grafika pro děti není prioritou, ale děti docela zaujalo mé hraní TES Oblivion/Skyrim. :) Kdybych měl řešit PEGI tak jím nesmím pustit téměř nic.
@Rapier (29.03.2022 22:21): Na PS5 už ray tracing v Minecraftu myslím nějakou dobu funguje. Tvůj problém to ovšem nejspíš nevyřeší, děcka vnímají herní svět zcela jinak, než někteří dospělí. Dětem je grafika vcelku ukradená, jde jim čistě o samotnou zábavu, případně komunikaci a sdílení zážitků s kamarády. Starší syn momentálně rovněž hraje takřka výhradně Roblox, sedí hodiny u noťasu (na mobilu prý není hraní tak komfortní) a po telefonu se u toho baví s kamarádem. Já se povaluji opodál, mastím na PS5 Ghost Of Tsushima, syn se občas otočí, když tam právě probíhá nějaký hlučný souboj, pronese něco ve smyslu: „Hmm, to vypadá dobře.”, načež se otočí zpět k Robloxu a pokračuje nevzrušeně dál. Naši kluci navíc mívají svá období. Bylo zde období Minecraftu, LEGO her, třetího Zaklínače, či třeba Pac-mana, nyní u nás doma už nějakou dobu frčí komba Fortnite/Rocket League (mladší kluk) a Roblox/libovolná „gaučová”, či stolní hra pro více hráčů (starší kluk). Jinak jsem se právě včera s nimi bavil na téma robuxů a po této stránce je u nás klid. Starší syn je prý při jeho hraní vůbec nevyužije a mladší připustil, že jsou sice fajn na kosmetické doplňky, ale nejsou vysloveně potřeba. Jednou jich dostal 800 od kamaráda, což jsme onomu kamarádovi recipročně k narozeninám oplatili a od té doby je ticho po pěšině. Takže alespoň zde má peněženka odpočívá. :c))
Už aby to bylo! Minecraft pro Xbox Series testuje ray tracing Zrovna dnes se mě syn ptal kdy konečně budou v Minecraftu ty šejdry. :)

Doufám, že to děcka nakopne a přestanou hrát tu blbost zvanou Roblox, kde akorát škemrají o robuxy za real prašule. To je tak jak rodiče neřeší co jejich děcka hrají, Minecraft jím nekoupí ale do Robloxu klidně navalí tisíce.
@StriderCZ (23.02.2022 09:17): Ještě bych dodal, že to lze nastavit i později, po vytvoření světa a hlavně ten svět si lze taky všeljak přispůsobit.

Mě trochu překvapuje, že zkušený hráč tu odkazuje na články "how to play" na hru pro děti.

Jinak pomocí datapacku si lze ten svět ještě více vylepšit: https://www.youtube.com/watch?v=CFqUMa2Wvkk 

A pokud by měl někdo zájem, už několik let s kamarádem platíme na půl server, na kterém může kdokoliv hrát.
Máme i discord, kde je propojený chat ze hry, hlasovou místnost a dynmapu... :-)
https://www.facebook.com/HATEMINER
@John Mirra (23.02.2022 08:23):
ad 1: Při generování světa off line. Pak budeš mít svůj vlastní svět, pak můžeš (pokud chceš) pozvat kamarády v rámci domácí wifi.

ad 2: Při tvorbě světa si navol mírumilovnou obtížnost.

ad 3: Při tvorbě světa zvol Creativ

Osobně mám dva až tři světy pro svého synovečka (creative). Sice se tam spawnují mobové, ale neútočí.
Minecraft jsem nikdy nehrál, ale předpokládám, že tenhle článek je pořád aktuální a jde hra na PC a mobilu nastavit na začátku tak, aby:

1) Tam šlo hrát bez kontaktu s ostatními hráči

2) Se tam nespawnovali mobové (Peaceful mod)

3) Šel tam zapnout Creative mod, kdy není potřeba těžit, aby měl hráč suroviny

Žejo? :)
@AlieN (18.11.2021 14:40): "A hlavně komunita kolem té hry ji rozšiřuje pořád dost neuvěřitelným způsobem." 

Přijde mi až fascinující, jak moc. Obzvlášť v kontrastu s tím, že Mojang se ve srovnání s komunitou crcá s relativně malými updaty nesrovnatelně déle, a to i přesto, že to dělá full-time a s obrovským budgetem. Chápu samozřejmě, že se tu hru snaží nechat v základu takovou, aby byla jednoduchá na pochopení i pro děti, a že to, co nabízí některé komplexnější mody jako Thaumcraft, Mekanism nebo NuclearCraft, se do hry nikdy nedostane. Ale že se tam nedostane ani nějaká rozumná optimalizace, takže hrát např. s Optifine nebo Sodium je v podstatě nutnost, naprosto základní quality-of-life úpravy, jako kvalitní kniha receptů nebo třídení přemětů v truhlách, nebo podpora využití více jader, aby i více omodované instance mohly běžet rozumně, aniž by člověk na to potřeboval UFO počítač, to moc nechápu.
@rikuhahl (18.11.2021 07:03): Věřím že popularita Minecraftu ani za těch deset let nezmizí. Dívám se teď co jsou za nové a chystané updaty, a vypadá to všechno dost dobře, až mám chuť se k němu zase vrátit. A hlavně komunita kolem té hry ji rozšiřuje pořád dost neuvěřitelným způsobem.
10. narozeniny této zásadní hry. Letí to. Snad bude i dalších 10 let v popředí zájmu.
@Gordon (19.05.2021 13:47): Plot twist, Java je napsaná v C/C++. Problém Javy (jako edice Minecraftu) je prostě ten, že to je hrozně napsané. Totální spaghetti code, který Notch jakožto samouk všelijak nestrukturovaně přepisoval, aniž by věděl, co tam všechno chce ve výsledku mít. No, ale buďme rádi, že to dopadlo aspoň takhle.
@Gordon (19.05.2021 13:47): Aha, díky za upřesnění. Mám bedrock edici (na Xbox) a právě u ní je multiplatformita obrovská výhoda. Teď o víkendu jsem hrál na konzoli, vedle mne na posteli ležela sestřenice od dcerky a hrála na mobilu, dcerka hrála na PC a pařili jsme on-line minihry (zejména bed wars). Nehledě na to, že mám pronajatý server pro deset hráčů.
Celkově mi bedrock přijde více na prachy a pro mladší (skiny, světy, textury), Java spíše pro dospělejší, technické hráče, co chtějí komplexní úpravy herního světa.

Ale jak jsem psal, pro janu m bude důležité zjistit od syna, kterou verzi Minecraftu syn chce, ať se pak nediví...
@StriderCZ (19.05.2021 12:06): Pod microsoftem jsou obě... :-D Rozdíl je v tom že Bedrock funguje cross-platform (mobil, konzole, PC...) a je napsaná v jiném programovacím jazyku, tuším C+. Java má ale zase více módu a mnohem, mnohem větší komunitu.
@jana m (18.05.2021 08:35): @musa (18.05.2021 08:44): To že nemůže mít vlastní skin se staženou verzí platí pořád, protože skin je vázán na jméno hráče, ale některé servery mají plugin, kde si vzhled postavy můžou měnit.

@jana m (18.05.2021 08:54): Výhody jsou tři, vlastní vzhled postavy, je to legální a možnost hrát na serverech podporující pouze koupené účty. Každopádně si hru stačí koupit jen jednou a má ji na celý život, pokud nezapomene přihlašovací údaje. Za mě je to tedy výborný produkt. Hra se navíc neustále vyvíjí a vylepšuje.
@jana m (18.05.2021 08:35): zdravím, základní výhodou je, že koupený MC je legální :). Se staženou verzí se hráč nepřihlásí na některé (obvykle lepší) servery, minimálně dřív platilo, že si nemohl nastavit vzhled postavy atd.
Dobrý den , prosím o radu, syn si přeje koupit minecraft, ted si ho někde stáhl ale chtěl by koupenou verzi, jakýje rozdíl mezi koupenou a staženou verzí? Má koupená nějaká vylepšení?
@musa (07.03.2021 16:59): Bukkit je jen API pro pluginy. Myslíš spíš jakej server zvolit, tedy CraftBukkit nebo Spigot ne?

Oba spravuje stejnej tým. CraftBukkit je plně kompatibilní s vanilla serverem a to je tak vše, co mluví v jeho prospěch. Pro tebe je skoro určitě lepší Spigot, kterej není tak HW náročnej,

Ještě existuje Paper, kterej je ještě rychlejší a údajně je většina pluginů pro Spigot funkční i pod Paperem. Ale držel bych se spíš profláknutýho Spigotu a jen kdyby ti to HW nestíhal, tak zvážit...
V rámci klasickejch pluginů, jakej je rozdíl mezi Bukkitem a Spigotem?
@musa (02.03.2021 19:04): Pokud je dohledová vzdálenost 10 chunků, mělo by se načíst 10 chunků každým směrem, tj. 400 chunků celkem. Při průměrné velikosti chunku 4,4 MB je to 1,76 GB RAM. Samozřejmě se ve skutečnosti těch 400 chunků nenačítá, nějak se to optimalizuje, ale můj tip je, že 2 GB RAM pro pět lidí stačit nebude.
@Gordon (01.03.2021 14:59): @Greg (02.03.2021 06:57): díky za odezvu. Zkusil jsem cvičně rozjet ten Aternos, jak poběží (provoz je prý hrazený z reklam), RAM inzerujou 2GB a dohled je tak 7 chunků do dáli, což nic moc a nevidím možnost, kde ho zlepšit. Kolik používáte ramky a velikost ftp? U sebe bych to viděl opravdu do pěti lidí max, dohled bych si představoval přes 10 chunků a na to mi asi 2GB paměti stačit nebude což?

Konfigurace u Fakahedy atd. - pluginy jsou už předinstalované a rovnou použitelné nebo si je musím manuálně stáhnout a někam nainstalovat? Pokud ano, můžu si instalovat všechny pluginy pod bukkitem? Třeba u Aternosu nevidím v nabídce dynmapu, kterou bych měl rád.
Jinak tady je ještě historický (velmi špatný :-D) trailer na starou mapu: odkaz Je tam i to mé město.
@AiMLEzZz (02.03.2021 13:59): S tímhle souhlasím, proto jsem se s kamarádem dohodl, že ten náš server budem prostě platit na půl už napořád, i kdyby tam půl roku nikdo nehrál. Dřív ten server byl jenom jeho a já na něm hrál. Stavěl jsem tam úžasné město plný detailů v koloniálním stylu, no pak na to zapomněl, hosting mu zrušil novou zálohu a poslední byla několik měsíců zpátky, tak jsme se rozhodli dát novou mapu, která se už měnit nebude a máme i lepší systém zálohování. No a takhle náš server jede už asi dva až tři roky a za tu dobu se tam vystřídalo mnoho hráčů, takže "ruiny" tam jsou, jediný rozdíl je v tom, že jsou chráněné regionem. Ty pravidla jsou sice nastavena velmi vlažně, ale když už je někdo poruší, tak míru tolerance mám nízkou a většinou se nezdržuji s perma banem, většinou je ale porušují negramotní děti, co si chodí na servery léčit komplexy a tací ani o unban nestojí, ještě se mi nestalo, že by o něj někdo žádal.

Dokonce i několik dramatických příběhů server má, ale to tu rozepisovat nebudu. :-D
Jedna věc, která by mi asi ale chyběla skoro všude, je ta historie, kterou třeba 2b2t má. Přece jen najít staré opuštěné město, které někdo postavil a opustil už třeba před sedmi lety, má něco do sebe. To se na jiném serveru moc nedá nahradit. Nevím moc, jaká je průměrná životnost serverů, ale mám pocit, že skoro každý server žije jen poměrně krátce nebo se po čase resetuje. Což mi přijde vůbec nejhorší, protože všechy ty výtvory jdou do háje.
@Gordon (02.03.2021 13:39): Co znamená "normální pravidla"? :D Jako fakt se ptám, protože multiplayer jsem v MC nehrál už asi 8 let, krom pár výjimek s kamarády. Moje ideální představa je server bez pravidel, kde se nehackuje.