správně, když jsem tam poprvé zavítal, bylo to "wowoidní":)
Spíš je to myšleno tak, že "alfa-testeři" budou mít zdarma cokoliv se jménem Minecraft (DLC, datadisky..., pokud něco takového vznikne). To je ale značně nestandardní věc a najatí právníci z toho udělali klasickou licenci - "beta-testeři" budou mít k dispozici bez dalšího placení jen samotný Minecraft.
To je imo nedorozumnění. Akorát ta beta je dražší než byla alfa, jinak už další placení není/nebude.
Grrr, když si to chci zrovinka koupit, tak se dozvím, že za další verze budou chtít další prachy. A to je jako vtip? Že rovnou nezavedou měsíční poplatky.
mno cihly hromadně vršit v truhle asi nebudu... najít jíl na výrobu je poněkud obtížné - za včerejšek jsem neobjevil nic

btw: jak se obarvují wool kostky?
dneska jsem měl volno = několikahodinové hlubší seznamování s betou.
teda to těžení je lopota. v klasiku jsem měl všeho dle libosti a tady toho rubání, tavení atd. už jsem poloznuděně umdléval, když jsem konečně ve štole prorazil do jeskynního komplexu - nález prvního zlata a několika diamantů.

pořád mám ale k dispozici masově jen dřevo + šutr. stavebně celkem chudá nabídka, jde to nějak oživit? Aspoň červenou střechu:)

btw: díky za rady
MickTheMage: Ano, taky že se to jmenuje hey0 Server Mod. Ono je stejně nejlepší najít si nějakej kvalitní server a hrát tam, pak odpadaj tyhle starosti.
Ale ten teleport funguje len v multaku, ne? V singli nie.

musa - mapa tam neni, i ked ako poznamenal kolega, tak tusim na to existuje mod. Dom najdes lahko - pokial si ho zacal stavat (ako vacsina) blizko spawn pointu, tak budes len nasledovat kompas k spawnu.

Na creeperov je najlepsi luk - cim dalej si od neho, tym lepsie, ale to si uz myslim pochopil :)
Teleportovat se dá, stejně tak si můžeš nastavit svůj "home" nebo rovnou warpy na libovolná místa. Ale musíš tam mít nahranej mod. V základnim majncraftu to nejde.

Mapa tam neni (možná na to je zase mod), leda tak kompas kterej ukazuje směr k tvýmu spawnpointu.
několik dotazů (bude jich asi postupem času víc) - dá se nějak "teleportovat" na počáteční místo, kde jsem ve hře začal nebo jde nějak nastavit respawn? jak se zobrazuje mapa? trošku jsem se asi ztratil a nevím, jak k baráku.

jak nejlíp na vybuchující kaktus či co to je? už jsem to nevydržel a nastavil si obtížnost na mírumiluvnost.
dají se stavby z kamenů nějak obarvit nebo něco na ten způsob?

díky za rady ostřílenějších majnkrafťáků:)
To ja jsem si udelal Large Chest (dve small vedle sebe). Jako estét jsem si ji dal vedle sebe s Workbench a Furnance tak,ze byly zabudovane ve zdi.

Estét sice jsem,ale vůl k tomu.Logicky jsem se do bedny nedostal,protoze byla blokovana kostkami na viku.Ach ta logika a zjisteni,ze jsem blb.

Tahle hra ma asi nejvetsi potencial,kterej jsem u her videl. Jako fanda Beara Gryllse se tak trosku cejtim jako on a to beham mezi kostkama. SMEKÁM
dík - já si nepostavil workbench, takže jsem měl jen 2x2 políčka
tak jsem dneska poprvé konečně pustil placenou verzi... těch zvířátek! první noc a dvakrát jsem byl zabit - nestačil jsem dostavět chajdu. zbytek noci jsem postával na pobřeží a vyhlížel úsvit (nice). noc druhá - zabarikádovaný jsem oknem umlátil tyčkou dvě potvory. nepřišel jsem na to, jak postavit dveře...

oproti free dávno neaktualizované verzi celkem rozdíl - pozitivní
Problém zombíků v multiplayeru je ten, že se strašně blbě zabíjejí i s ideálním pingem. A Creapery (ti ekofašisti :D) raději preventivně vypínám, pač akorát všechno ničí. Jo a taky tunely metra jsou nedostatečně osvětlené, takže se tam spawnují nepřátelé... Sebevrazi jedni. Brzdí provoz.

Jinak za procházku ten svět určitě stojí... Do všech důležitých míst vedou osvětlené cesty a zejména horská oblast vypadá famózně. A pak tu jsou všechny ty podzemní stavby... Ač jsem se snažil dávat k většině tunelům popisky, určitě tam je hafo zcela zapomenutých oblastí a místností :).

PS: Pokud by měl někdo zájem si to projít offline, mohu poskytnou odkaz na ten svět (má 200MB).
Zombíci mě štvou. Pořád explodují a ničí mi zahrádku. Ekofašisti jedni zelení!

Suzana: Já to nebyl! Mám alibi!
Máme to tam krásné že? Říkala jsem si, že je tam v poslední době nějak rušno. To jsem se tahle zvědavě přihlásila, kdo nový se k nám nalogoval, a vidim... CELE MESTO V PLAMENECH a nějaké voly s TNT v prackách jak všechno ničí! Měla jsem usebe jen lopatu, tak jsem ho bacila s výkříkem "get out of here mutherfuckers" /neuměli česky/"... celé naše stavění ... :/

Naštěstí pro nás byl server zálohováný. Další záškodník ať si mě nepřeje, buduju pro něho speciální celu.

Tak jako... je před svátky, já neumyté okna, bordel v pokoji... ale hlavně že stavím z kostiček.
Byl jsem se mrknout na společný server a musím říci, že před vaší onanistickou megalomanií můžu jen smeknout.

BTW - Ztratil jsem se tam a skončil myslím někde u lišky ve sprše.
Ok, tak jsem si to právě koupil (abych mohl všem tvrdit, že jsem do toho šel ještě v alfě :-D)
Say: FOnline hraje pres 750000 lidi?
Nehlede na to, ze Minecraft je sice Alpha (Beta), ale uplne staci ze je to prodavana vec, ktera uz vysla. Takze se s ni da zachazat jako s normalni hrou.
Karasman: Az to rozchodis, napis mi postup do posty, ja to kdysi zkousel a nejak se mi to nepodarilo :)
Karasman: Vypnul jsem povinnou autorizaci klientů, takže se lze připojit i s offline účtem (tedy stačí mít aktuálního klienta, účet nikoliv).
Všechny hry v Beta a Alfa stádiu nevyhovují pravidlům DH a musí se posuzovat jednotlivě (Memphisem), jestli ano nebo ne. Přidání Minecraftu prošlo kvůli jeho ucelenosti (základ hry se již nebude měnit) a jeho úspěchu.

O FOnline (tedy o hrách na enginu FOnline) já osobně slyším poprvé, plus tu může být problém s jejich legalitou (podle všeho využívají přímo soubory z Falloutů).
Nate: Takže jestli to dobře chápu, tak potřebuju legální verzi, abych se na ten tvůj server připojil?
Ze prvni pricky ted atakuje blbe staveni z kosticek je kazdoapdne k smichu. Nebo mozna k placi. Asi spis to druhy.
Nate: díky za update mapy, vypadá to dobře :) A když jsem odpoledne byla chvíli přihlášená, nefungovaly mi zapnutí nepřátelé (a zkoušela jsem poměnit i obtížnost a čekala jsem na noc a nic)

Say: já to nechápu. Ještě jednou mi vysvětli, proč by se tu neměly dávat podobné kosky?
Say: Co je špatného na hodnocení? Jedna z nejpřelomovějších indie her od dob Dwarf Fortressu si tohle hodnocení imho zaslouží, kort když jsou její fanoušci zcela slepí vůči všem technickým nedostatkům.
Karasman: Základní koncept obsahuje i free verze (Classic), viz domovské stránky . Plná verze je ale možná až moc odlišná (RPG prvky a nové možnosti dělají své, ono i jen přidání osvětlení a nekonečné mapy tu hru značně oživuje :) ).

Každopádně pokud tě baví alespoň trochu budovatelské hry, nejspíš se ti bude líbit i Minecraft. Jestli ale váháš, zkus se podívat po ne zcela legálních verzích a vyzkoušej si to - fungovat by měl i v omezené míře online mód (existuje jeden společný profil pro offline klienty).

A server běží na adrese petricek.org, viz tady.
Nate: Nikdy jsem to nehrál, ale tak říkám si, že bych to možná testnul. Pamatuju si, žes dělal vlastní server. Co k tomu potřebuju, kdybych to chtěl testnout? Na to si to musím taky koupit?
To s betou je jen kvůli právním důsledkům... Nějakému ouředníkovi se nelíbilo, že se zavazují poskytnout cokoliv ohledně Minecraftu vydané v budoucnu zadarmo (DLC, datadisky, druhý díl... :D). Každopádně bych to neřešil.
Také mne to včera donutilo poprvé použít naostro PayPal, a nelituji. Po hodně dlouhé době hra, která dokázala odlákat moji pozornost od WoW, resp. Facebooku. :-)

Vřele doporučuji.

PS. Po 20.12. hra bude sice dražší, ale budoucí expanze placené také nebudou, pokud si ji člověk zakoupí po této hranici. Byla to jen špatná autorova interpretace. Kdo si to teď koupí za těch 10EUR, měl by mít v budoucno zadarmo cokoliv, stejně tak lidé, kteří si to koupí později za 15EUR.
20. prosince vyjde první beta a cena půjde na 15 euro + "future versions" nebudou free, takže kdo to ještě nemá tak investujte! :)