Přidávám se k plivání na datadisk a špatný balanc, prvním patrem vězení jsem se ještě nějak propižlal, ale souboj na konci s Perrenem jsem opakoval víc jak 10x, zbytek DLC jsem dal všechny bitvy na první, maximální druhý pokus. Problém byl, že jsem neměl jak se zbavit feeblemindu a vždy mi oba spellcasteři přestali fungovat do 3. kola. Ani ti rádoby obchodníci neměli dispellovací svitky nebo flaštičky! DPS jsem s mou spíše defenzivní partou neměl kdovíjaké, takže jsem restartoval a restartoval, dokud mi nepadlo pár kritů a mágové měli štěstí na vyhnutí feeblemindu.

Jo a hrál jsem barbara, křižáka, runovýho kněze a blejtdancera.
Datadisk jsem hrál hned po vydání, už si přesně nepamatuju skilly, zbraně. Vim, že jsem se nijak výrazně nezasekl, jeden mage mi stačil, dával masivní damage, zaměřil jsme se na fire školu.

Musim doufat, že savy jsou nekde na cloudu :-) ale mam achievement za partu na lvl40, takze jsem byl asi vyskillovanej dost.
@Eru (26.07.2015 00:23): Ak ho mal zle naskillovaneho tak by mu bol na prd.

Ale skutocne by som necakal ze jeden jediny freemage postacuje (tipujem ze ho mal dobre naskillovaneho a Implosion lietalo zlava doprava a naspat). Ono z mojho pohladu mi skor vadilo to "prošel jsem to bez problémů" nez samotny problem s prejdenim ako takym. IMO sa aj tak musel slusne zapotit.
@Tarhiel (24.07.2015 15:57): Totalna nevyvazenost, druzina bez silnych magov prakticky nema sancu DLC prejst.

Kedze na zaciatku nemas ziadny dobry equipment (ten svoj povodny ziskas az neskor po nejakom tom Bossfighte) tak su veskeri Fightery strasne slabi, naproti tomu magovia maju vsetky svoje kuzla naplno silne a hned k dispozicii.

Skusal som Lauronin savegame a z asi 20 pokusov som maximalne dokazal docielit stav ze Boss mal 50% HP a jeho 2 bodyguardi boli mrtvi. Ovsem v drvivej vacsine pokusov som ledva dokazal zabit jedneho bodyguarda.

S mojou druzinou Paladin + Runepriest + Druid + Freemage som ich roztrieskal docela rychlo záplavou M/GM kúziel ako Tsunami, Implosion atd. a celym DLC som presiel relativne v pohode vratane vsetkych Bossfightov.

Lauronina druzina bola nevytvarana ale zvolena ako nejaky default od vyrobcov, cize by mala zabezpecit slusne vyvazeny a uspesny prechod hrou co je ale u tohto DLC tazka fantasmagoria tvorcov hry.
Tak pod Atlasovskou tiahou nepriestrelnych dokazov musim rapidne znizit hodnotenie tohto DLC.

Je to uplne zle zle zle zle zle nadizajnovane.

Pri hre s mojou (RPG velmi skuseneho hraca) partou som to dal relativne v pohode, ALE ak to clovek nehra s papierovo-power partou tak toto DLC je uplna kokotina.

Encykolpedicky priklad zleho, zleho, zleho, zleho gamedizajnu.

A sranda je ze pri hre za moju druzinu som si to vobec neuvedomil, ale je to tak.
@FildasCZ (28.03.2014 21:41): Vcera jsem to zkousel a samo si to stahlo neco malo pres giga dat, uz to mam v bonusech, jen jeste musim zadat cislo z manualu aby to vedelo ze mam deluxe edici. Snad to bude stat za to :)
@Eru (28.03.2014 19:41): Jj to je mi jasne ked to stiahlo cez 500MB.

Pozeram ze polovica veci sa tyka jedneho kuzla Spirit Beacon, ktore som este nikdy nepouzil. To teda bolo riadne zabugovane kuzlo.

Inac ten update ze fast travel via obelisks ma normalne na chvilu zmiatol.... akurat pred chvilou som dosiel k jednemu obelisku a zrazu sa ma tam pyta ze where to go? a ja cumim ako puk ze co mu tam mam napisat ze nejake riddle je tam alebo co kua. Teraz uz chapem ze je to novinka a treba zadat meno obelisku a nie meno mesta ako som daval. Niekedy tam pridaju nieco cim hraca iba zmetu a urobia mu problem.
@mazar1234 (28.03.2014 19:33): I těm kdo DLC nevlastní se stáhne jako součást patche, jen nebude přístupné. Stejně to fungovalo v Heroes 6.

K hodnocení: Teprve před pár minutami jsem to ohodnotil (a dohrál), tudíž dosud žádné slovní hodnocení nevlastním. A k napsání komentáře se dostanu asi až v příštím týdnu.
Mám deluxe edici, jak do ní dostanu toto DLC? V uplay mi to nabízí jenom ke koupi za 7€ .. ve hře mezi bonusy DLC není.