@themacs (23.04.2020 00:48): no jasně. Jak tam dáš lepší terén a další doplňky, HW nároky jsou někde jinde.

Na druhou stranu jsem kdysi s klukama, od konkurenčního Flanker 2.0, na sletu létali MS Flight Simulator 2004 na LANce, a já měl tenkrát nějakého Athlona okolo 1,2 Ghz s ATI Radeon 9000 Pro (borci měli GeForce 4Ti 4200, úplně jiná liga). Hrát se to dalo ale že by to běželo zrovna dobře, to ne. :)

No ale i tak jsem s tím virtuálním větroněm (L-13 Blaník) doletěl do cíle nakonec první. :) To byly časy.
@Rapier (23.04.2020 00:12): Pro mě byl nehratelný ještě v době Ati 5850 a C2D E8400 ... aspoň ne hratelný v podobě, jakou bych si představoval ... navíc při těch stovkách addonů, co mám ...
@themacs (22.04.2020 22:17): Měl jsem svého času Athlon 3500+ (Barton) a ATI Radeon 9800 Pro, ve své době high-end sestavu ale bez ohledu na HW, MS Flight Simulator X byl na tom stejně skoro nehratelný!
@Cobot (22.04.2020 12:24): tomu moc nevěřím. Microsoft a Flight Simulator = vždy krvavé HW nároky. Nejspíš to rozjedeš na tom co píší ale otázka zní s jakými FPS a jakou grafikou.

@Aaron_Hill (22.04.2020 19:46): fakt jo?! No je pravda že na úplné maximum je FSX stále dost náročný. Bodejť by ne, když autogen generuje mraky objektů na zemi (domy, stromy, auta, apod.). Z toho důvodů většina FS komunity svého času, včetně mě, létala FS 2004. Vypadal také skvěle a zvládal to i starší HW. I když pravda, ta oblačnost a vůbec povětrnostní podmínky byly v FSX lépe zpracované.
Jako fakt. Na PC z roku 2008 jsem to hrál jako nuzák na nejnižší detaily, na PC z roku 2016 jsem už mohl přidat na medium :)) Taky nechápu.
@Paul (30.09.2019 18:43): nejen pro Rapiera ale hlavně pro Mennyho, ten lítá civily. Budou to mít ale kluci těžké. Konkurence v podobě X-Plane 11 je hodně silná ale zase nový Flight Simulator cílí spíše na příležitostné hráče. Zatím jsou spíše na začátku.

Zákazník: "kolik budu potřebovat RAM?"
Microsoft: "Ano"

Video odkaz

Kriste pane nechci vidět ty HW nároky - minimum HW configuration: AMD Ryzen R7 3700X+ / Intel Core i9-9700k, 64GB+ RAM (32GB for preload radius 150+ km), Nvidia RTX 2070 Super+/AMD Navi RX 5800XT,..... -, tohle na Xboxu i tom novém bude běžet jako slideshow.

Z jistého leteckého fora kde jsou naši insideři:
Buť to budou stovky GB v PC nebo se terén bude "streamovat" z nějakého MS serveru. To ale bude potřebovat asi slušné připojení k internetu.

Terén, objekty vytváří automaticky pomocí azure ai.
Klasické vytváření map v editorech a objektů v 3Dsmaxu tady odpadá .. Dělali snad jen specifické objekty jako Eiffelovka atd ..
Zdroj textur by mohl být na serveru. Stejně jde o satelitní snímky ve velmi vysokém rozlišení.
Jádro MFS je stále stejné
Včera jsem si to zakoupil ve víkendové akci na Steamu. Když se to tak vezme, tak dát akci na tuhle hru v tuhle dobu je od Valve dost dobrej černej humor. :D
@smejky3 (27.09.2013 17:00): Každej nějak začínal, za zkoušku nic nedáš. Nicméně to není hra pro klávesnici, není to hra pro lidi, co vůbec nic o letadlech neví a není to hra, kterou se naučíš rychle. Stručně řečeno, není to hra. Je to simulátor :) Osobně si myslím, že od ní velice rychle utečeš..
Takže toto je nejnovější simulator na řídění dopravních letadel?? jinak když si to dobře nastavim na klavesnici a VŮBEC NIC NEVÍM OD LETADLECH jako vím ale minimum, vim že se to nějak vzlítne :D tak myslíte že bych se to naučil rychle? jinak jsem dobrej rychlej samouk a jako hra by mne bavila
No, s ohledem na Tvůj dotaz, řekl bych, že nejspíše nekompromisně těžké :) Pokud nemáš ambice stát se pilotem a doteď jsi žádnou simulaci ze série Flight Simulator nehrál, nejspíše budeš zklamán. Zkus raději zabrousit na vedlejší projekt Microsoft Flight, je to free2play a na osahání simulátoru dostačující.