Microsoft Flight

29.02.2012

free to play

Microsoft Flight je novým přírůstkem do rodiny již 30 let existující série leteckých simulací, od společnosti Microsoft. S předchůdci však mnoho společného nemá. Vývojáři se vydali cestou nastupujícího trendu "free to play", a tak i jejich poslední titul na poli simulace civilního letectví nese jasné rysy této oblíbené herní formy. K plnohodnotnému hraní a volnému přístupu ke stahovatelným přídavkům je zapotřebí registrace ke službě Games for Windows – Live.

Titul je v základní verzi hratelný zcela zdarma. Po stažení instalačního softwaru z domovských stránek se hra ve velikosti 1,5 GB začne stahovat na pevný disk. Bezplatná verze zahrnuje lokalitu Havajských ostrovů, online multiplayer až pro 16 hráčů, důkladný tutorial, početné výzvy a další úkoly, jejichž plněním hráč získává zkušenosti a zvyšuje svou herní úroveň. K dispozici jsou pouze dva letouny - ultralehký Icon A5 a (po přihlášení na službu GfWL) historický Boeing-Stearman Model 75. Další obsah ve formě nových lokací, výzev a dalších letounů je přístupný pouze za tzv. "microsoft points", které lze zakoupit za opravdové peníze.

S ohledem na dosavadní herní sérii nelze nový přírůstek označit za vysoce realistickou simulaci. Titul je svou formou spíše orientován na začínající a příležitostné hráče. Kromě zjednodušeného fyzikálního modelu ve hře chybí funkce VOR, ADF, GPS, ATC a další realistické prvky známé z předešlých titulů Microsoft Flight Simulator. Ke hraní už také není nezbytně nutné vlastnit joystick, protože titul podporuje i plnohodnotné ovládání gamepadem, klávesnicí a myší.

Tak co, vyzkoušel už někdo? Na první pohled se mi to docela líbilo, takové Test Drive Unlimited miglé FSX, ale po pár minutách už je to horší. 42P je to asi jen z povinnosti, mě to přijde jako regulérní demo, nezabaví to bohužel na dlouho.. Navíc i s vypnutou asistencí je to pořád víceméně arkáda.