Mercedes CLC Dream Test Drive

17.09.2008

freeware

Mercedes CLC Dream Test Drive je freewarová závodní hra propagující jeden vůz značky Mercedes, kupé CLC.

Hra obsahuje jeden vůz, je možné si vybrat z mnoha druhů disků kol a barev. Na výběr je ze tří tratí, které jsou situovány do města Londýn, dvě trasy se odehrávají ve dne a zbylá v noci. Hra se dá hrát ve dvou modech – Race, Online Challenge. V modu Race závodíte proti pěti, počítačem řízených, soupeřům s možností výběru ze tří stupňů obtížnosti (Rokkie, Intermediate a Pro). Fyzikální model vozů je arkádový, hra neobsahuje systém poškození. Při jízdě je možné si vybrat z pěti pohledů kamery.

Mercedes CLC Dream Test Drive je jednou z mnoha her na freeware poli, propagujících vozy určité značky. Když ale porovnám titul, jež dělá reklamu vozům s trojcípou hvězdou ve znaku s trojicí závodních simulátorů BMW M3 Challenge, Ferrari Virtual Race a Volvo: The Game, vychází mi z toho jako jasný poražený.

Na první pohled je znát, jestli na hře pracovali zkušení vývojáři nebo zda jej mají na svědomí ti, kteří stojí za absolutním propadákem jménem FlatOut 3: Chaos & Destruction. Graficky vypadají všechny čtyři hry podobně, i když Mercedesy možná trošku hůře.

O to větší je paradox, že jsem zrovna u tohoto titulu měl problémy se spuštěním, nejspíše kvůli špatné optimalizaci. A když se mi to konečně podařilo, stejně se mi hra mírně sekala. Samotné závodění není úplně špatné, ale na konkurenci prostě nemá. Pokud přemýšlíte o vyzkoušení freeware závodního simulátoru, doporučím ty tři výše zmíněné, ale Mercedes CLC Dream Test Drive určitě ne.

Pro: závody

Proti: špatná optimalizace, krátké