FlatOut 3: Chaos & Destruction

simulátor > závodní simulátor *
13.12.2011 PC
FlatOut 3 je posledním dílem v této závodní sérii plné extrémních rychlostí, výbuchů a demolicí.

Hra nabízí 9 různých režimů a k dispozici je 47 aut, dokonce se objeví i buldozer. Celkem je ke zničení přes 20 000 objektů na trati, například si to můžete projet barákem, anebo vytvořit hotové peklo v ulicích Detroitu. Vyberte si trasu a můžete své protivníky zničit jednou z mnoha možností. Čeká na vás více než 60 tratí a vývojáři do hry přidali pár pastí, například stroj s bourací koulí, anebo vám do cesty postaví dvoupatrový autobus.

V módu monster truck si můžete vytvořit vlastní trať s vlastními objekty ke zničení. Vyberete si jednu z dvaceti postav a poté ještě zbraň, se kterou pojedete do boje. V módu kaskadér vše půjde podle pravidel anarchie. Pobavíte diváky svojí postavou, která nemá nikdy zapnutý bezpečnostní pás.

Za tímto dílem již nestojí studio Bugbear Entertainment, ale poměrně neznámí Team6 Game Studios.

Do rukou (nebo počítače, jak chcete) se mi dostal poslední Flatout 3. Podle recenzí jsem četl, že to je fakt odpad. Nemyslel jsem si ale, že to bude až takový odpad...

Jak bych to shrnul. Naprostý děs, hrůza a možná i něco horšího. Katastrofální hra.. Lituju, že jsem si něco takového stáhl.. Grafika je otřesná, jak z roku 2003 (alá NFS Underground, promiň), to je na dnešní dobu sakra slabé. Zvuky jsou katastrofální, zní to jako kdyby jezdili vysavače, jako, nechápu, proč aspoň ty zvuky nenahráli někde na tuning show, nebo něco podobného... Vzhled aut je, nevím jak bych to popsal... Vypadají jak malé RC autíčka zkopírované z dnešních supersportů (Nissan GT-R apod.) Jízdní model je podobný na Trackmanii (promiň :'C ), auta jsou přilepená na silnici jak formule.... Soundtrack je také příšerný.... Pořád, pořád do kola hraje jedna a ta samá hudba, po 5 minutách jsem šílel. Snad jediné, co je na tom dobrého, jsou asi módy.

Prosím, ať toto stáhnou z prodeje a všechny kopie zlikvidují, nebo zakopají na skládku tam, kde patří.. V životě jsem nehrál horší hru, toto je fakt "master-piece"...

Pro: módy

Proti: otřesná grafika, jizdní model, kopie reálných aut, cena, soundtrack

Vezmu to krátce

Každý člověk který hrál druhý díl této série by očekával 2x takovou pecku jako byl onen díl.
Tahle hra je jeden velký omyl. Řeknu vám to upřímně-Hru jsem stáhl kvůli očekávání destruktivní pařby..Hra asi měla jiné plány nebo co já vím.
Za těch 15minut hraní jsem pochopil že tohle není skutečná hra hodná jména FlatOut
Neřeknu vám proč, protože jenom skutečný fanoušek této série si to stáhne/koupí s přesvědčí se sám..Vy ostatní zapomeňte že třetí díl existuje a vesele smažte dvojku.

Pro: Nic pozitivního jsem na tomhle výzkumu nevypozoroval

Proti: Všechno..pokud jste člověk který v životě nehrál nic s auty, hře dáte 5%

Kdo by téhle herní pecce dal méně než 80 %, ptám se? Možná nějaký
enormně netolerantní pařan, který neví co by. Vždyť tento již třetí díl
celého FlatOut univerza přináší spoustu novinek, jako třeba jiného vývojáře,
ále co, hráči jsou dnes neskutečně namlsaní a jejich vysoké standardy
mohou být překážkou na cestě k dobré hře.

Jejich chyba, já takovou však neudělal a mohl si tak vychutnat např. vskutku
epickou hudbu, která hladí na duši od prvého spuštění. To je jen začátek.

Tato hra nabízí 9 neuvěřitelně zábavných modů: Race, Stunt Man, Speed,
offroad, Big Battle, Battle Arena, Monstertrucks, Nightshift, Challenge.

Takže žádná nudná kariéra, která by mi kazila zážitek z bourání, ničení a
rozbíjení aut o nádherně vymodelované překážky, žádné šetření peněz na
auta nová. Prostě jen a pouze stále zábavné šílené triky, kterými se
pokusíte získat co největší skóre. Nebo jak už jsem psal výše, nic Vám
nebrání ve vyzkoušení dalších modů. Já být profesorem na vysoké škole,
áčko by Team6 Game Studio určitě neminulo.

Pochválit musím také vymodelování vozidel, skoro nepopsatelný pocit mám
i z jejich řízení a předvedené fyziky aut. FlatOut 3: Chaos & Destruction
číselně hodnotit rozhodně nebudu, jelikož bych tím někomu sedl na kuří
oko, nicméně písemná forma mého názoru na tuto pecku je dostatečně
validní na to, aby svůj účel splnil. Chci zde také apelovat na služebně starší,
i samozřejmě nové, uživatele databáze, aby svým kladným hodnocením
neváhali přispět k pozvednutí tohoto pokračování FlatOut do
astronomických výšin, kam také patří. Děkuji za pozornost.

Pro: Naprosto vše, legendární hra, která nemá obdoby

Proti: Tento komentář ani zdaleka nevystihuje úžasnost hry, možná by se neměl číst zleva doprava...

FlatOut 3 přišel jako blesk z čistého nebe. Byl jsem na něj hodně zvědavý, protože Bugbear nasadil s FlatOut 2 laďku hodně vysoko. Hned na první pohled při instalaci jsem měl pocit, že tady něco nehraje. Měl jsem problém, aby to můj komp vůbec rozšlapal. Musel jsem dát proto na 25% Pixel Scale atd. a bylo to. Předtím jsem četl nějaké recenze o této hře. Myslel jsem, že přehání, ale abych se dostal k hře. Volím Single Player a přede mnou 9 modů. Race, Stunt Man, Big Battle, Battle Arena, Monstertrucks, Speed, Nightshift, Offroad a Challenge, ale kde je kariéra? No to je první zklamání. Vyzkoušel jsem všechny mody a tak Vám o každém něco napíšu:

RACE: Takže měl jsem na výběr pár aut. Volím Xenvo 7 a jdu na věc. FlatOut si mě získal především dokonalou fyzikou. Ale zrychlil jsem z nuly na sto za 1,5 sekundy?! WTF? Cože? No to teda ne. Fyzika je na bodu mrazu. Závod jsem nedojel vůbec. Takže race na hovno.

STUNT MAN: U akrobacie z předchozích dílů jsem se hodně pobavil. Tady ne. Nudné, obtížné a ta postava co jsem si vybral (chlap) ječel jak ženská. Takže kaskadér na hovno.

BIG BATTLE: Destruction derby mě hodně bavilo. Tady byla hodně nepřehledná mapa. Jak už jsem naznačil výše, fyzika byla hodně odfláknutá. Big Battle mě moc nezaujmul

BATTLE ARENA: Stejné jako Big Battle, akorát tam máte o polovinu méně soupeřů. Nezaujmulo.

MONSTER TRUCKS: Monster trucky? Proč ne? Akorát kdyby mě to bavilo. Doplatili fyzikou. Že monster trucky jedou 180 kmh? Takže Monstry mě nebavily.

SPEED: Nikdy jsem neviděl, že by formule jezdily 360 kmh? Na začátku ten chaos? No paráda. Formulky mám rád, ale v téhle hře ne.

NIGHTSHIFT: Stejné jako Race, jen v noci. Stejně bídné.

OFFROAD: Ten se mi také nelíbil. Především kvůli tomu, že závod trval ani ne dvě minuty. Offroad, utřete si s ním prdel.

CHALLENGE: Výzvy. Kdyby měl FlatOut 3 reálnou fyziku bavil by mě. I když snaha tu byla.

Takže FlatOut 3 rozhodně nekupujte. Leda kdybyste chtěli vyhodit peníze z okna. Badgetovky mají nového člena.

Pro: mod Challenge

Proti: grafika, auta, fyzika, hudba, jízdní model, absence kariéry, přehnaně vysoká cena

Jelikož je pro mě FlatOut: Ultimate Carnage vůbec nejlepší závodní arkádou co jsem hrál, a na předchozí dva díly také rozhodně nezapomenu, byl jsem naprosto odvařený z ohlášení FlatOut 3: Chaos and Destruction. Hru jsem si co nejdříve koupil, aniž bych se podíval na jakékoli jiné recenze : ,,Je to přeci FlatOut !,, , říkal jsem si. Na starém PC mi ale bohužel nešla hra vůbec rozjet kvůli náročnosti, tak jsem jí po dobu 4 let nevěnoval pozornost. No ale až do teď... a zjistil jsem, že to nebylo tím, že bych měl slabí PC, ale tím, že mě moje stará mašina varovala, ať toto rozhodně nezapínám !

Hra vyšla na konci roku 2011 a získala obdivuhodný titul : Nejhorší závodní hra roku 2012 a Nejhorší hra roku 2012 ! Začal jsem zjišťovat, jak je toto možné, no a kápnul jsem na to. Hra už není od původního studia BugBear, kteří stojí za předchozí Trilogií, ale od studia Team6, kteří stojí za spoustou... ehm... kvalitními titulů (ironie).

Nejprve začneme pozitivy. Do hry si můžete přidat vlastní hudbu, která se oproti originální hudbě dá poslouchat... To by byla všechna pozitiva.
Vývojáři hru prezentují jako extrémně brutální. Kde tohle páni vývojáři vzali ? A k tomu, od kdy má původní FlatOut působit nějak brutálně ? Tím že postavička může vyletět z vozidla ? Ale prosím vás... Série FlatOut se ve světě proslavila svou zábavností, pokročilou fyzikou a destrukcí. Jenže na všechny tyto prvky vývojáři třetího dílu naprosto zapomněli. Na zábavnosti může přidat 10 ,,různorodých,, módů, od chaotických závodů a nehratelnými derby přes závody formulí a extrémně obtížnou akrobacií až k velmi novému a originálnímu módu Válcování Zombie, který se opravdu k celé sérii FlatOut hodí (ironie). Máte na výběr z několika vozů, které se chovají téměř stejně špatně a jsou stejně neovladatelné. Výběr je i z několika postav, které nemají na hře žádný podíl. Fyzika ve hře takřka neexistuje a většinu času strávíte spíše ve vzduchu než na trati. No a zmíněná destrukce je také kde ? Maximálně vašemu miláčkovi upadne nárazník, otevřou se mu dveře a poté vzápětí exploduje, takže podnázev se slovem Destruction si můžou vývojáři strčit za klobouk.
Poté v podnázvu nalezneme ještě slovo Chaos, a to vývojáři vystihli zcela správně a upřímně. Ve hře nenaleznete nic jiného než chaos. Jelikož vaše vozidlo bude připomínat hopík, a nepřátelé do vás budou stále díky své umělé inteligenci... nebo spíše umělé demenci drncat, budete se cítit jak na rozpadající se horské dráze.
Připravte si pytlíky, adrenalin vámi bude proudit v jednom kuse a zvracení je dovoleno. No ale sáhněme si na srdce, zvracet budete maximálně tak z grafického kabátku a celkově technického zpracování. Hra vypadá naprosto odporně, mnohem hůř než původní technologický prototyp prvního dílu FlatOut, a k tomu optimalizace je na bodě mrazu (proto jsem hru nerozjel na starším stroji, kde jsem ale bez problému spustil graficky špičkový Ultimate Carnage). K tomu se vám běžně bude stávat že projedete texturou, bugnete se pod mapu, a kdo ví co by se ještě našlo.
Původní FlatOuty byli také oblíbené díky ozvučení a Soundtracku. Vývojáři třetího dílu si dali na ozvučení velmi záležet, takže vozidla zní jako sekačky s krysím orchestrem místo motoru a Soundtrack musel vybírat jeden z vývojářů na drogách.

Celkově hra působí jako by jste si hráli s kýčovitýma angličákama na koberci (grafický kabátek a ovladatelnost), brnkali si do toho a dělali neustále ,,brm, brm,, (ozvučení) a k tomu přidali další hračky které doma naleznete a uděláte z toho nepovedený mix (zbytečné změny postav, nudné a rádoby originální módy).

Titul Nejhorší závodní hra roku 2012 a Nejhorší hra roku 2012 rozhodně hře sluší. Všem doporučuji dát od tohoto kousku ruce pryč, aby jste neudělali stejnou chybu jako já, a nekoupili si nahypovaně pokračování původní úspěšné série FlatOut od BugBearu.

Pro: Možnost přidání vlastní hudby

Proti: Grafika, HW nároky, bugy, herní módy, chování vozidel, celková neovladatelnost, nulová fyzika, téměř žádná destrukce, Soundtrack, ozvučení, a všechno další co ve hře najdete.