@pajmič (04.01.2023 22:21): No jo, ale vedle ostatních sáhodlouhých recenzí bych nevěděl co víc napsat - skončil jsem s pocitem "Šmarjá, co jsem to dohrál, opravdu mě tam zachraňoval čtyřruký pes? :D". Nejoblíbenější hra mého života to nebude, ale jako rozšíření znalostí muzejních kousků super :-)
[neexistující komentář]: "Řádně trhlá a tak akorát dlouhá third person retro střílečka"

Škoda, že se totéž nedá říct o tvém komentáři :D
@Longin (03.11.2012 13:19): Samozřejmě :) Úlet, pecka na závěr... Pamatuji se, že jsem kvůli tomuto klipu poslední level schválně dohrával stále dokolečka, jen abych si to poslechl. Vyripovat se mi to tehdy nepodařilo - hrál jsem pod DOSem a nebyly dostatečné nástroje.

A album "Paniac" od Billy Ze Kick jsem si sehnal až o mnoho let později...
A to ještě neviděl čtyřrukýho psa a šílenýho vědce s toustovačem :D
Jinak já to též nechápu, ale hru jsem nehrál. Jaký sniper na nebo v hlavě?
cobra: to sem teda nepochopil, tak me to vysvetli, priste pis normalne tak at to kazdy pochopi
Pivo: to mi pripomína moje Scrapland časy, kde sa druhá polovica hry dosť zťažila a každý sekundový omyl, či meškanie sa rovnalo opakovaniu veľmi zdĺhavej pasáže + dosť na facepalm bol aj fakt, že v jednej časti hry som mal úplne megasuper vytuningovanú a rýchlu loď a aj tak sa mi nedarilo v prekážkovej dráhe a neskôr som zistil, že to len preto, že to vyžaduje menšiu loď (menšie teleso = jednoduchšie sa trafíš), aj keď bola pomalšia, no a poslednú 1/4 som už preklínal snáď každý známy božský panteón a občana tejto planéty, ale dohral som to. :D
Tommywise: No jo, půl hodiny a 3 roky daly dohromady půl roku :D Ale to nevadí, co jsem napsal (i LJ) platí i pro měsíc...
No jo, nepochopil jsi to. To není debílek se sniperem v hlavě, ale debílek se sniperem NA hlavě.
Vivisector měl nejlepší až konečnou čtvrtinu, jinak celá druhá půlka hry mi zrovna nejvíce nesedla a u Mafie mě bavilo snad vše, akorát ve druhé půlce dojde k více dějovým zvratům, což je logické, když tahle hra sází na kvalitní příběh.

Lepší druhou půlku měl podle mě možná Turok, ale to bylo asi tím, že jsem úchylný na Tyranousaury a on tam býval v druhé půlce častěji :-D

Jinak objektivní není vážně nic, co se nedá změřit. Se furt divím, že se tu nad tím dohadujete :-)

A neopovažujte se nikdo Kubuluse přirovnávat k masochistovi, protože mě to uráží, když vím, že největší masochista jsem tu já.
20 hodin hraní Total immersion racing mě sralo ani nevíte jak, ale já to musel dohrát, protože se řídím větou: "Nedohranou hru neohodotíš, dobytku hnusná" a já se hře chtěl pomstít, takže jsem hru dohrál :-D
A to jsem ještě chtěl použít cheaty, ať už to mám dohrané, jenže jsem žádné nenašel, tak jsem se musel spokojit s debilní ovladatelností některých aut....pak už si pamatuju, že mě ještě bolely klouby, přeskakoval hlas, měl jsem něco s loktem a monitor začínal odcházet :-D

EDIT: Možná i více než 20 hodin a nejlešpí bylo, jak jsem dojížděl poslední závod a zjistil jsem, že se mi odemkl další "bonusový" a takhle to bylo vždy, když jsem dojel "bonusový" závod, tak jsem dostal další "bounusový" závod. Po desátém "bounusovém" závodu jsem myslel, že chcípnu :-D
Ale zase jsem měl na konci deseti závodů strašnou radost, že jsem tu hru konečně dohrál.. no až napodesáté nebo kolikáté konečně dohrál..
Wtf? Ja som tým chcel povedať niečo úplne iné: ja beriem, že ťa to nemuselo baviť, ani mňa to nebavilo, ale hra mesiac nainštalovaná nerovná sa mesiac hraná.
Myslis ze se ve druhe pulce zmeni koncept hry? ze uz tam nebude poskakovat debilek se sniperem v hlave :D pochybuju ze by se hra zmenila tak ze by me zacala bavit
Tommywise: to že máš hru nainštalovanú na disku mesiac a sem-tam to zapneš sotva znamená hrať hru mesiac, ak by si hral MDK mesiac, tak by si ju prešiel aspoň 5x :D

Vždy sa nájdu aj hry, čo majú druhú polovicu lepšiu ako prvú, ale otázkou je, či je hráč dostatočný masochista, aby sa podujal na prejdenie tej prvej polovice, ktorá tak dobrá nie je. :)
No jasně, hrál jsi to půl roku a z toho jsi vyplodil jen jednu větu :-) To jsi větší masochista než Kubulus :D
mozna sem to blbe napsal, jako tu 'chvilu' sem nemyslel pul hodiny ale zhruba mesic, treba Jagged Alliance 2 sem hral 3 roky a tudiz sem tuto hru hral dlouho. A to hodnoceni 60% je kvuli tomu ze je pro me hra nejvetsi blbost co sem hral, ale jako celek to byla 'dobra' hra protoze byla celkem propracovana, s dobrou grafikou atd. takze hodnocni 0% bych dal jen v pripade pokud by me hra nebavila, byla by to blbost, mela spatnou grafiku, o nicem pribeh,... proste vsechno naho*no
Ve všech hrách je druhá půlka slabší :-) Protože dojdou nápady... A i když nedojdou, hráč už hru zná natolik, že mu prostě přijde druhá půlka slabší. Nemám tu jedinou hru, kde by byla druhá půlka lepší :-) Nebo si aspoň žádnou nevybavuju. Schválně zkuste nějakou nahodit :-)
Ale s tým treba počítať, hra nie je film, aby na to človeku stačilo 90 - 120 minút.
+ Ak som prešiel 2/3 hry a posledná tretina je náhodou slabšia, tak svojim povedzme pozitívnym názorom dávam najavo to, že sa to môže hráčom páčiť, minimálne do tých 2/3, kde som sa dostal aj ja.
Dnešné hry sa dajú dohrať všetky, ak sú singleplayerové, no dohrať napr. nejaké HC rpg z prvej polovice 90s, to už nie je žiadna sranda. Vo všeobecnosti sú všetky žánre teraz jednoduchšie, kedysi vôbec nebolo také "vysoké percento dohrania", alebo ako to nazvať. :)
To tvrzení víc než si myslíš. Dohrát to do půlky, tak jdu s hodnocením přes devadesátku, nýbrž ta druhá je slabší :)

A takhle je to u většiny her. Že je první půlka dobrá, ještě neznamená, že to nemůže podělat závěr. Takže dohrávat :-)
Cobra: No dovol. Muj nejlepší komentář a prý sporný ;-)

"Dohrávat? U některých se to fakt nedá :-) Pokud má člověk zkušenosti, dokáže si udělat slušný názor už kolem půlky hry." A ty se považuješ za zkušeného? Navíc podle tvého tvrzení je jasné, že si nehrál MGS. Zahraj si ho, je to dobrá hra :D
No jasně :-) Protože jsou tam jak negativní tak pozitivní názory :-)
Cobra: objektívne na tom je to, že je to aritmetický priemer subjektívnych názorov :D

Tak keď hru dohrám, tak už mám asi o nej nejakú mienku, nech je akokoľvek relevantní či mimo. :) Skôr som myslel na hry, ktoré by som nedohral, resp. ani poriadne nezahral, lebo ma to proste nebaví v rámci toho, akú hrateľnosť ten žáner ponúka.
LJ: Však jo. Víceméně objektivní je pak výsledné průměrné hodnocení ze všech hodnocení subjektivních :-) Ale to musí být aspoň trochu kvalifikované.

Kubulus: Dohrávat? U některých se to fakt nedá :-) Pokud má člověk zkušenosti, dokáže si udělat slušný názor už kolem půlky hry. Sporná prezentace? To bylo u Falloutu ne?
Cobra: Já se v tom už asi trochu ztrácím, kdyť já byl od začátku za tím, že hry se mají dohrávat.

Trochu se nám to tu zamotalo, ale moje počáteční myšlenka byla, že když nemáš rád adventury a nějakou už dohraješ, tak se jí neboj ohodnotit. Je to vuj názor, a když zná někdo 5 her, budiž tomu tak. Svuj názor může časem změnit, nebo taky nemusí. Buďte v klidu, nechtěl jsem nikomu radit, jen jsem přednesl svuj názor :-)

Jinak sporná prezentace? Kde to bylo?
Kubulus: jasné, že to môže dôjsť aj v žánri čo vo všeobecnosti baví, na to som aj narážal, ale zas 1.toto nie je profesionálna kritika hry 2.mýliť sa je ľudské 3. pri 1 zo 100 hier sa môže stať, že nejaký záverečný úsek, alebo povedzme 1/4 je kvalitatívne alebo náplňou diametrálne odlišná od zvyšku hry...no a ak sa mi tak stane, holt smola.

Cobra: ľudský jedinec nie je schopný objektívne posúdiť kvalitu ničoho :D pretože každý ľudský jedinec vníma realitu subjektívne, preto sme aj jedincami a nie stádo borgov zo Star Treku. :)

A MDK som hral, keď bolo v Leveli, dostal sa do druhej úrovne a hru vypol a odinštaloval s tým, že toto fakticky nie je nič pre mňa :D
Nikdo po tobě nechce, abys hru dohrával, ale abys ji hrál aspoň jako řadový recenzent dvě tři odpoledne a ne že ji hned vyhodíš s tím, že je to kravina, to umí každý :-)
Ani po tobě nikdo nechce, abys posuzoval objektivní kvalitu hry. V průběhu hraní si uděláš nějakej názor a ten tu pak prezentuješ. To stačí. Pravda, někdy je ta prezentace dost sporná (že jo, Kubulusi ;-) ), ale tak co se dá dělat :-)

Mimochodem, MDK mě taky nějak moc nezaujalo a proto jsem ho moc nehrál a proto ho nebudu hodnotit :-)
Last jedi: K tomuhle však může dojít i v žánru, který tě baví a zajímáš se o něj. Najdeš něco skvělého, nasolíš tomu xx% a potom po dvou letech zjistíš, že si žil v omylu, jelikož uplně stejné protloukání dungeonu tu už bylo před 10 lety před touhle dosud uctívanou peckou.

Jinak ale souhlasím s tím, že hry se mají dohrávat :-)
Ono hlavne niekedy je ťažké posúdiť aká je určitá hra kvalitná medzi podobnými hrami, trebárs v jednej závodnej/športovej sérii, keď hráč nepozná latku kvality a celkovo stav oproti iným dielom.
A prečo hodnotiť aj hry ktoré som nedohral? Pretože si myslím (to už je na svedomí a rozmyslení si každého človeka zvlášť), že som si utvoril komplexnú mienku o hre...a prečo nedohrať? bugy, nuda, strata savov, hra sa nedá dohrať (resp. nemá sp, alebo ho nemá ohraničený/uzatvorený viz. MMO), založenie hry/zabudnutie na hru atď... a to ešte nerátam také pradávne pravidelné hrávanie u kamošov, kde sme sa vždy viacerí nahrnuli ku kamošovi s najnovším pc a hrali nejakú podľa nás pecku. :) Každopádne sa vždy snažím hry dohrávať, častokrát zo zvedavosti alebo z princípu tvrdohlavosti. :)
Měl bys tady dostat informace o kvalitě hry a ne názor blbečka, který ji ani nehrál (natož když třeba dává hodnocení jen proto, aby ji šoupnul v žebříčku dolů) :-)
Nebudu hodnotit fotbal, když sporty prostě nehraju, protože se mi náhodou dostal na chvíli do pracek... Bych si připadal jak debil :-)
Cobra: Já hry, jež jsem nedohrál, vlastně ani pořádně nehodnotím (krom výjímek kdy jsem zroskotal až před koncem a hru mám skrz naskrz prozkoumanou), což ostatně svědčí o mém názoru vůči tomuto přístupu.

Last jedi: Chápu jak to myslíš. Proč hodnotit sport, když je k němu chovám automatickou nenávist. Já si na druhou stranu ale myslím, že by se to nějak nevylučovalo. Konec konců, síla téhle databáze je v tom, že zde dostáváš informace o vkusu ostatních hráčů a jejich vlastní názory, ne od recenzentů, jež ti napíšou metrový návod, že ta hra je vlastně nebavila, ale fanoušci fodbalu v ní můžou najít to, co hledají.

Každopádně mi přijde, že to tu každý bere trochu jinak :-)
Co naděláme... Jo vlastně můžem si o nich myslet, že jsou idioti :D
S tým samozrejme súhlasím a riadim sa tým. :) Lenže kopec ľudí hru odhodí po pol hodine, hodine s tým, že je to hovadina a basta. Čo už.
Mě hlavně přijde dementní hodnotit hru, kterou jsem ani pořádně nehrál :-) Je tu totiž nebezpečí, že jsem ji nepochopil (tenhle případ) a nebo že se časem rozjede (nebo naopak to bude po 10 hodinách tak sterotypní, že to hrát prostě nepůjde).
Tak jasné, že nevyjadrujem názor len na to, čo sa mi páči, ale občas si trebárs poviem, že vyskúšam nejakú arkádu, pričom viem, že vo všeobecnosti arkády, alebo lepšie povedané plošinovky nemusím, no a zistím, po určitom hernom čase, že tá hra proste pre mňa nie je a vypnem ju. Nemusím sa k nej automaticky vyjadrovať, tak ako sa napr. nevyjadrujem k hrám ktoré som hral veľmi krátko, alebo ktoré som hral veľmi dávno a moje spomienky na ne sú matné a nemám teda v hlave nejaký komplexný dojem.
Chcem tým povedať toľko, že napr. keby sa mi nepáči metal ako žáner, tak to neznamená, že metal je (všetok) metal automaticky zlý, len by proste nebol pre mňa.
Last jedi: Proč? Že není téhož druhu krve jako máš ty snad neznamená, že na na ni nemůžeš vyjadřit názor. Ale když člověk vervomocí nechce, tak OK...
V prípade ak ma hra svojou "filozofiou" neosloví, tak ju radšej vôbec nehodnotím (neosloví filozofiou nerovná sa, že má chyby a že mi na nej niečo vadí).
"ale je to vesměs proto, protože ta hra jiné dost baví a nechci jí nějak zhazovat."
Tak to je chyba
Každý má holt jiná hodnocení. Já se hecnul hrál a dohrál pár her, které jsou pro mě blbosti a takovým dávám i 50%, ale je to vesměs proto, protože ta hra jiné dost baví a nechci jí nějak zhazovat.