@90210 (27.11.2012 20:58): Fuka se dusuje, ze to byl taky forek, ale "pod tihou dukazu, ktere jsem snesl", nevyloucil, ze hra mohla vzniknout pozdeji.

Vochozky bych se rad zeptal i na par dalsich veci, ale zatim marne patram po kontaktu - mam jeho starou adresu do Illusion Softworks, ktera uz asi nebude platit (ale zkusit to muzu).. na LinkedIn nemam placenou sluzbu, takze nemuzu kontaktovat... jeste jsem nasel facebookovy profil, ktery by mohl byt jeho.
@Fingon (26.11.2012 15:57): Fakt? V tom cisle uz jedena vymyslena hra byla a vsechny aprilovy vtipy byly zmineny v dalsim cisle. Asi by to chtelo zeptat se primo Vochozky. Ja osobne jsem si vzdycky myslel, ze Leo: Zhava cisla byla nejaka blbost dodavana predplatitelum Lea, nebo neco v tom smyslu.

@Fingon (23.11.2012 13:09): Jojo, o Mrnovi vim. Ve Score s nim byla jedna mensi aferka ohledne hodnoceni Horkyho Leta 2 a souteze o tuto hru. Unlimited Warrior myslim nebyla zas az tak malo rozsirena hra, narozdil od Oil Empire, momentalne jsou bohuzel uz k nesehnani, ale UW by snad nemusel bejt az takovej problem.
@90210 (26.11.2012 13:47): pravda, pravda - nedavno jsem zaregistroval, ze ted pracuje ve spolecnosti Bispiral... Jinak si procti mnou predelany popis Agawy, vydoloval jsem z jejich archivovanych stranek ne jednu, ale hned tri nedokoncene hry.

EDIT: tak podle Fuky bylo Leo: Zhava cisla pouze aprilovym zertem... tak jeste by me zajimalo, co ma k tomu rict Andrej Anastasov a Petr Vochozka...
4Fingon - O vzniku by asi mohl nejvic rict Petr Mandik, IMHO je to jeho soloakce a priprava na komercni projekty s Agawou. S nim by bylo vubec zajimavej rozhovor, pochybuju ze s nim v dobe vydavani her nekdo neco delal, ty hry byly totiz fakt spatny. BTW videl jsem obrazky z prioravovany posledni adventury Agawy, ktera se nakonec nedokoncila, coz ji asi zachranilo od dalsiho vyprasku, protoze tam nebyl patrnej zadnej grafickej pokrok.
Tak, dohrano. Nemuzu vyloucit, ze to ma i nejaky alternativni konec, je tam vic mist, ktera naznacuji pozdejsi vyuziti, ale videl jsem neco jako outro, takze... Navod uz je napsan.

BTW, ikonu pro sluch jsem nepouzil ani jednou... (resp. zkousel jsem to porad dokola, ale neprisel jsem na zadne misto, ktere by nevypisovalo "neni nic slyset")
@90210 (23.11.2012 11:44): sakra, mel bych hledat praci, ale resit tohle je zabavnejsi i jednodussi, alespon co se tyce naplanovani postupu.

1) Oil Empire spolu s Unlimited Warrior (taky kuriozita), hry vydane spolecnosti Space Interactive pod vedenim Miroslava Mrni (aka Strycek Sergej), coz byl pry spolupracovnik Petra Vochozky a spoluzakladatel Vochozka Trading. Kvuli rozdilnym nazorum se po nejake dobe rozesli a vysledkem bylo Ilusion Softwork a Space Interactive, druha zminena spolecnost existovala snad jen rok. Jinak tenhle pan pry i produkoval Horke Leto 1 a 2, ale nechal se vyskrtnout z titulku. Krome toho pry taky zalozil nejakou prazskou prodejnu PC her nebo co. S tim by stalo za to dostat se do kontaktu a vyptat se ho hlavne na Space Interactive...

2) zjistit neco o Leo: Zhava cisla by snad nemusel byt tak veliky problem, jen to obnasi otravovat urcite lidi. Jmenovite Jana Eislera a Andreje Anastasova, kteri na to ve Score psali recenzi, pak samozrejme Petra Vochozku, ktery to vydal - no a nakonec samozrejme archiv casopisu Leo:-) (pokud tedy jeste funguji jako casopis, dival jsem se ted na jejich stranky a spis to vypada, ze presli na online produkci a Leo TV, ale mozna se pletu)

(hm, nejaky Vladimir Peniska, podepsany i pod Muzeem mrtvol. Hm, hm...:-)http://getpsyched.unas.cz/Getpsyched/Soubory/Klubovna/Leo.htm
Me by teda zajimal hlavne ten Oil Empire, coz je pry hodne vtipna zalezitost, a Leo : Zhava cisla, to je vubec docela zahadnej projekt, u kteryho neni jasny, jestli vubec sel do normalni distribuce.
@hellhouse99 (23.11.2012 09:11): To by bylo super... vim o cloveku, co ma orginalku Hypercore, tak jak budu mit zbytecne prachy... jeste shanim na zkousku Alchemix, kontaktoval jsem pres Karasmana jednoho z majitelu spolecnosti, co tu hru vyprodukovala a bohuzel uz to neprodavaji...
@hellhouse99 (22.11.2012 23:27): jestli to dohraju, sepisu navod, aby se uz nikdo jiny nemusel takhle trapit:-) ale jsem rad, ze jsi mi ji dal, at uz je jakkoli spatna. Skoda, ze nemas jeste Unlimited Warriora, Oil Empire a Leo Zhava cisla, ale ty se snad na netu neobjevily nikdy.
Tak stale zapolim s Mavlinem... vzdy si na par dni dam pohov a tak nejak pak prijdu na to, co dal (vetsinou neco prehlednu, ale nekdy je mi kvuli mizernemu ovladani utajen vchod do dalsi oblasti).

Momentalne jsem konecne objevil opusteny vesmirny korab, ale chybi baterie... tak tomu asi zase dam par dni pauzu a treba uz to konecne dohraju, ale ta hra me fakt depta.
Tak asi takhle - přežil jsem Misi Quadam, přežiju i tohle. Ale ta hudba je fakt otřesná, momentálně jsem se navíc zasekl (gameplay zahrnuje můj kompletní progress, ještě jsem zapnul obrazovku u mogunky (a ten font se místy čte dost blbě:), ale nepřišel jsem na to, jestli to má nějaký efekt.

PS, klad je už to, že se ta hudba dá vypnout:)