Marvel's Spider-Man: Silver Lining

Marvel's Spider-Man: The City That Never Sleeps - Silver Lining, Marvel’s Spider-Man – Město, které nikdy nespí: Operace Silver

21.12.2018
12.11.2020

Spider-Man: Silver Lining je tretia časť príbehového rozšírenia titulu Spider-Man a zároveň aj posledná, finálna časť DLC trilógie so súhrnným názvom The City That Never Sleeps.

V Silver Lining sa vracia na scénu Silver Sable, ktorá vystupovala v pôvodnej hre. Tá sa znova ocitá v New Yorku po tom, čo Hammerheadova mafia ukradne zbrane a technologické vybavenie patriace Sable International. Po zákernej situácii s policajnou dôstojníčkou Yuri Watanabe sa Spider-Man bude musieť spoľahnúť aj na takýchto nepravdepodobných spojencov, aby udržal New York v bezpečí.

Záverečné DLC prináša ďalšie nové trofeje a aj tri nové kostýmy, vrátane obleku z animovaného filmu Spider-Man: Into the Spider-Verse.

Ve městě, které nikdy nespí, zuří válka gangů. Tu rozpoutal jeden tvrdohlavý chlapík a vy tomu jak jinak musíte učinit přítrž. K tomu se nachomýtnou staré známé femmes fatales Black Cat, Silver Sable a nejotravnější z nejotravnějších Screwball. První jmenovaná mi připomněla vlnu nevole, která se vzedmula, když se ukázalo, že nebude oplývat ikonickým výstřihem. Zdá se totiž, že spolu s námi dospívá i zábavní průmysl a superhrdinky už nutně nemusí vypadat jak z pornočasopisu, čemuž jsem jenom rád.

Vyjma ústřední zápletky, zejména kvůli které má přídavky smysl hrát, na vás čeká plejáda vedlejších aktivit, kterými se mapa osype jak malé děcko neštovicemi. V žádném případě nemůže být řeč o nastavované kaši, jak tomu často bývá zvykem. Jednotlivé přídavky možná nepatří k těm nejdelším, zato jsou kvalitativně srovnatelné s původní hrou. Platí to i pro vedlejší úkoly, z nichž některé by se mohly na první pohled jevit recyklovaně, nakonec je ale vždy odliší alespoň nějaký ten drobný twist.

Must-play pro ty, kterým se líbila původní hra.
Poslední, třetí část z příběhu The City That Never Sleeps mě bavila ze všech asi nejvíc. Stejně jako u předešlých dvou DLC se nijak nemění mechaniky hry a člověk tak dostane na, ehm, stříbrném podnose "jen" nový příběh, který nijak výrazně nevystupuje z průměrného komixového sešitu s pavoukovníkem.

Ale stejně jako u prvních dvou DLC, já vlastně ani nic víc nečekal. Navíc tím, že se jedná o poslední část a všechno tak nějak vrcholí, mi přišlo, že nepřátelé jsou o chlup rozmanitější a tím pádem boje tak trochu hektičtější. Alespoň jsem tak mohl mít pocit, že naplno využívám všech těch nasbíraných zkušeností z předchozí doby strávené v roli pavoučáka, a občas, když se zadařilo, se kochat, jak se mi ten souboj (nebo jeho část) skvěle povedl ukočírovat. Tenhle díl se navíc odehrává během slunného odpoledne, kdy Manhattan vypadá naprosto úžasně, a jedním z nových oblečků je i verze pavoučníka z filmu Spider-Man: Paralelní světy, z kterého jsem měl až dětinskou radost.

Pro: prosluněný odpolední Manhattan, o chlup rozmanitější nepřátele, obleček z filmu Spider-Man: Paralelní světy

Proti: průměrný příběh, zbytečně prodlužovaný závěrečný souboj