Marvel's Spider-Man: Silver Lining

Marvel's Spider-Man: The City That Never Sleeps - Silver Lining, Marvel’s Spider-Man – Město, které nikdy nespí: Operace Silver

21.12.2018
12.11.2020
12.08.2022

rozšíření

Spider-Man: Silver Lining je tretia časť príbehového rozšírenia titulu Spider-Man a zároveň aj posledná, finálna časť DLC trilógie so súhrnným názvom The City That Never Sleeps.

V Silver Lining sa vracia na scénu Silver Sable, ktorá vystupovala v pôvodnej hre. Tá sa znova ocitá v New Yorku po tom, čo Hammerheadova mafia ukradne zbrane a technologické vybavenie patriace Sable International. Po zákernej situácii s policajnou dôstojníčkou Yuri Watanabe sa Spider-Man bude musieť spoľahnúť aj na takýchto nepravdepodobných spojencov, aby udržal New York v bezpečí.

Záverečné DLC prináša ďalšie nové trofeje a aj tri nové kostýmy, vrátane obleku z animovaného filmu Spider-Man: Into the Spider-Verse.

Ve městě, které nikdy nespí, zuří válka gangů. Tu rozpoutal jeden tvrdohlavý chlapík a vy tomu jak jinak musíte učinit přítrž. K tomu se nachomýtnou staré známé femmes fatales Black Cat, Silver Sable a nejotravnější z nejotravnějších Screwball. První jmenovaná mi připomněla vlnu nevole, která se vzedmula, když se ukázalo, že nebude oplývat ikonickým výstřihem. Zdá se totiž, že spolu s námi dospívá i zábavní průmysl a superhrdinky už nutně nemusí vypadat jak z pornočasopisu, čemuž jsem jenom rád.

Vyjma ústřední zápletky, zejména kvůli které má přídavky smysl hrát, na vás čeká plejáda vedlejších aktivit, kterými se mapa osype jak malé děcko neštovicemi. V žádném případě nemůže být řeč o nastavované kaši, jak tomu často bývá zvykem. Jednotlivé přídavky možná nepatří k těm nejdelším, zato jsou kvalitativně srovnatelné s původní hrou. Platí to i pro vedlejší úkoly, z nichž některé by se mohly na první pohled jevit recyklovaně, nakonec je ale vždy odliší alespoň nějaký ten drobný twist.

Must-play pro ty, kterým se líbila původní hra.
Poslední, třetí část z příběhu The City That Never Sleeps mě bavila ze všech asi nejvíc. Stejně jako u předešlých dvou DLC se nijak nemění mechaniky hry a člověk tak dostane na, ehm, stříbrném podnose "jen" nový příběh, který nijak výrazně nevystupuje z průměrného komixového sešitu s pavoukovníkem.

Ale stejně jako u prvních dvou DLC, já vlastně ani nic víc nečekal. Navíc tím, že se jedná o poslední část a všechno tak nějak vrcholí, mi přišlo, že nepřátelé jsou o chlup rozmanitější a tím pádem boje tak trochu hektičtější. Alespoň jsem tak mohl mít pocit, že naplno využívám všech těch nasbíraných zkušeností z předchozí doby strávené v roli pavoučáka, a občas, když se zadařilo, se kochat, jak se mi ten souboj (nebo jeho část) skvěle povedl ukočírovat. Tenhle díl se navíc odehrává během slunného odpoledne, kdy Manhattan vypadá naprosto úžasně, a jedním z nových oblečků je i verze pavoučníka z filmu Spider-Man: Paralelní světy, z kterého jsem měl až dětinskou radost.

Pro: prosluněný odpolední Manhattan, o chlup rozmanitější nepřátele, obleček z filmu Spider-Man: Paralelní světy

Proti: průměrný příběh, zbytečně prodlužovaný závěrečný souboj

Ani jsem nečekal, že by mě některé DLC mohlo takhle zasáhnout. První potěšilo hlavně účastí mojí oblíbené Kočky, druhé i přes tuhý boj dokázalo zaujmout komiksově sympaticky přestřelenou stylizací a výbornými cut-scénami, ale je to právě Silver Lining, který si bez zaváhání zaslouží být přilepen ke geniální původní hře.

Jak je patrné z názvu, vrací se tajemná Silver Sable se sexy přízvukem a slušnou dávkou zbraní a překvapení. Díky ní má celé dobrodružství velký spád a jako jediné z trojlístku přídavků jsem ho odehrál na jeden zátah, tak moc jsem chtěl vědět, co se odehraje v samém závěru. Jako bonus v sobě navíc skrývá parádní vedlejší linku s hledáním zvukových záznamů, která graduje napětí až k neočekávanému twistu. Uvidíme, jak moc promluví do plnohodnotného pavoučího pokračování a jestli se vážně jedná o dokonale ukrytý záporácký (?!) origin.

Boj tentokrát tuhne jen v jednom větším souboji a jestli dříve připomínal batmanovskou sérii z Arkhamu, tentokrát je to při vstupu do kanálu už definitivní, protože z některých záběrů téměř není poznat rozdíl.

Těžko se mi loučí, vracel jsem se do New Yorku pěkných pár měsíců a Petera Parkera v libovolném vesmíru mám rád už odedávna. K Milesovi se i přes slušné sympatie zatím nehrnu a vyhlížím první detaily o nevyhnutelné regulérní dvojce.

Pro: Návrat oblíbených postav, vedlejší mise, gradace příběhu

Proti: Tradičně Screwball

Příběh se zde rozjíždí již naplno a začíná nabírat na příjemných obrátkách. Hlavní mise jako takové jsou tak zdařilé, ale opět má výtka směřuje k vedlejším misím a aktivitám, kde se autoři drží zajetého modelu a přidávají tak nanejvýš nový typ misí při pronásledování zločinců ve čtvrtích, který se ale také docela rychle zají. Na druhou stranu je DLC tak akorát dlouhé, aby hlavní příběh nenudil, a zároveň do plnění vedlejších aktivit naštěstí nenutí.

Pro: Příběh, herní doba DLC

Proti: Aktivity, vedlejší mise, rozdělení na tři části