Marvel Heroes

Marvel Universe Online, Marvel Heroes 2015, Marvel Heroes 2016, Marvel Heroes Omega

04.06.2013
30.06.2017

free to play

Doktor Doom se zmocnil kosmické Kostky, což je zařízení schopné vytvořit obrovské množství energie a v její moci je změnit samotnou strukturu reality tak, jak si přeje držitel kostky. Doktor Doom s její energií hodlá přetvořit svět ke svému obrazu, což jistě není představa, která by se líbila hrdinům sdruženým okolo Iron Mana. Proto také Dr. Doom sestavil vlastní družinu z řad těch největších zloduchů a darebáků, aby mu superhrdinové nemohli překazit jeho zlovolné plány.

Marvel Heroes v sobě pojí ty nejlepší aspekty z akčních RPG ve světě MMO. K dispozici je hráčům velké množství hrdinů, od těch notoricky známých, kterými jsou Iron Man, Spiderman, Captain America nebo Wolverine až k těm, se kterými se setkali třeba jen znalci Marvelovských komiksů. Na začátku hry lze ovšem vybrat pouze z pěti charakterů, ostatní se odemykají v průběhu hry, nebo si je hráči mohou koupit. Svého hrdinu mohou vylepšit množstvím kostýmů a speciálních schopností a s ním se vydávají vstříc nekonečnému množství superpadouchů. Herní prostředí a lokace se náhodně generují, některé lokace jako Město mutantů nebo Savage Land jsou známé z marvelovského světa.

Námět hry vzešel z pera Briana M. Bendise, který má na svědomí komiksové příběhy New Avengers, Ultimate Spider-Man a další. Největší podíl na tvorbě hry má David Brevik, člověk, který stál i za kultovním Diablo a Diablo II.

Název hry byl v průběhu doby opakovaně měněn. 27. listopadu 2017, pouhých pět měsíců po vydání verze pro konzole, došlo k vypnutí serverů hry a tím i k definitivnímu konci hry.

Svým způsobem se jedná o další nudné MMORPG postavené na free to play modelu. Oceňuji však snahu odlišit se tématem, byť na někoho může snaha o svezení se na vlně zájmu o Avengery a další superakčňáky v posledních letech působit lacině.
Co oceňuji jsou příběhová "videa" v komiksovém podání, včetně charakteristického humoru. Přesto však nemůžu dát víc než 65 % - takových her jsou nyní na trhu spousty a herní systém ničím nevyniká (ani neurazí).
Takže po zhruba měsíci pilného hraní si již dovolím sepsat komentář. Na hru jsem narazil vlastně náhodou na internetu. Nic moc jsem od ní nečekal, ovšem z výsledku jsem nadšen.

Jedná se o čistokrevnou diablovku, na první pohled velká podoba například s Path of chaos. Samozřejmě téma je jiné. A to se dostávám k jádru zábavy v této hře. Miluju jí hlavně kvůli komiksové tématice, s tím je spojena i krásná barevnost a stylizace světa. Opravdu jsem se v žádné lokaci nenudil. Velice příjemné je množství hrdinů. Výběr je zde velký jako třeba v MOBA hrách na to u diablovek nejsem zvyklí. Ale odemykání hrdinů je skvělá motivace, každý má navíc jiný herní styl.

Mínusem této hry je vlastně pouze to že hráčská základna je tvořena především z USA. Ne jen že v našem prime timu je méně hráčů, ale hlavně Američané nemají moc ve zvyku hrát PvP. Situace kdy na maximálním lvl je třeba 500 lidí online a nesloží se ani 5 členná skupina na PvP jsou frustrující.

Hlavní motivací jsou tedy hrdinové a jejich sbírání ve stylu chci je všechny... :-) Loot předmětů je také zábavný a opravdu ve hře je stále co dělat. I eventy jsou zde časté. Se hrou jsem maximálně spokojen za hráčskou základnu vývojáři nemohou proto dávám plný počet.

Určitě tato hra není pro každého, doporučil bych jí milovníkům komiksových hrdinů, diablovek a sběratelům.

Pro: Grafika, Známé komiksovo-filmové prostředí, stále je co dělat, jednoduché a zábavné

Proti: Nejvíce hráčů z USA, malý zájem o PvP

Měl jsem to štěstí, že jsem testoval betu, ale téměř nikdy jsem se k hraní nedostal, jelikož byly vymezeny herní hodiny, kdy jsem neměl čas. Je to v podstatě MMO Diablovka. Postav bylo na začátku málo a jejich počet se doteď nijak moc nerozšířil. Hrál jsem to asi 3x a to mi stačilo, diablovky nejsou můj oblíbený herní styl, tedy až na pár vyjímek jako např. Dungeon Siege 2.