Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Martian Memorandum


Diskuze

< >
No, takto mám za sebou...s povděkem kvituji, že se autoři vykašlali na střílecí pasáže a že se pokusili něco udělat s krátkými FMV klipya digitalizovanou řečí, jakož i ty lehce erotické momenty (svlékající se sekretářka, Alexis sundávající si podprsenku:-P).

Lasery se daly, džungle mi přišla horší. Bludiště jsem rád přeskočil cheatem...
@Marcusss (01.06.2012 22:08): Stoprocentní souhlas s recenzí.

Nezmínil jsi ventilační šachtu - to bylo asi nejhůř udělaný 3D bludiště které jsem kdy hrál. V tom zpracování ani nebylo jasné jestli mám před sebou východ nebo pokračující chodbu a při otáčení se neotočil o 90 stupňů ale třeba o 270 protože neměl rád stěny. Naštěstí je rychlá cesta ven - přidal jsem do zajímavosti.

Lasery a jiné pasti, které musíte zmáknout v časovém limitu přitom je první pokus bez znalosti kde klikat a jak se pohybovat určen k nezdaru. Není ani úplně jasné jestli ten limit platí. Někdy projedete laserem bez zranění a někdy naopak jedete viditelně mimo a stejně vás zabije.

V grafice nelze rozeznat detaily a tak jeden pixel představuje hned několik věcí. Jasně v jedničce taky, ale tam byla adventurní část tak osekaná že ten jinobarevný pixel nešel minout...

Tahle hra je vůbec hodně o opakování - opakování průchodem prostředí, opakování rozhovorů dokud nezvolíte tu jednu cestu a jeden směr rozhovorem který vám tvůrci přichystali. Rozhodně jsem brzy ztratil ambice i tento díl dohrát bez návodu.

Příběhově a atmosféricky je to pořád velmi dobré, ale platí tady dohrát a nechat být.
Takže dohráno, nakonec docela zklamání. Příběh byl sice docela dobrý, ale už to nebyla dobrá detektivka - spíš hodně brakové scifi. Víc klasického adventurování a nové prvky tomu spíš ubližovaly.
Zase napíšu recenzi.
Zajímavé, na acg (jejichž měřítkům obtížnosti poměrně věřím) mají hru vedenou jako snadnou. Stejně tak díl minulý.
Hodně vysoké obtížnosti? Doprdele, tohle je poprvé, co jsem se musel podívat do návodu po prvních deseti minutách! Ty rozhovory a fakt, že hráč musí používat předměty v konkrétních situacích, jsou... nevím co říct.
Hodně mě nakrklo, když jsem nemohl přijít na to, jak získat ten film do foťáku, protože když už jsem mluvil s tím fotografem, nemohl jsem mu nic nabídnout. Až pak mě napadlo, že bych s ním mohl začít znova mluvit (a znovu začít hádku, která už pak nedávala smysl) a místo odpovídání mu rovnou nabídnout peníze, aby mi za ně (bez jakékoli indície pro něj ani pro mě) dal ten film....:(