Mars Power Industries

05.05.2019
04.11.2019
15.11.2019
17.09.2020

Lidstvo začalo osidlovat Mars, a osadníci potřebují zajistit základní životní potřeby. Jako šéf elektrikářů musíte malým marťanským koloniím pomoci vybudovat elektrickou rozvodnou síť. Každá úroveň se skládá z miniaturního čtvercové mřížky, na které jsou umístěny domečky vyžadující přísun elektřiny a případné překážky. Vaším cílem je v pouhých 5 tazích umístit elektrárny a rozvodné kabely, aby byly potřeby kolonie zajištěny. Jedná se o čistě logickou hru, bez časového limitu či jakékoliv akce.

Hra nejprve vyšla pod názvem Mars Power Industries na mobilní platformy s nabídkou cca 80 úrovní, a poté v rozšířené verzi Mars Power Industries Deluxe na počítač a konzole s téměř 100 úrovněmi a rozšířenou hudební složkou.

• Android 60
Kompetentní logická hra s minimalistickým designem a rozumnou obtížností. Tak bych asi shrnul svoji zkušenost s Mars Power Industries. Hru jsem hrál na mobilu, a oceňuji, jak autoři zvládli vměstnat celou hru na malý displej a to bez kompromisů. Nic se neposouvá, nepřibližuje, a přesto je vše krásně čitelné a srozumitelné. Hra má jen pár základních principů, minimalistické hratelné pole, a přesto lze vykouzlit spousta složitých problémů. To mi přijde jako ukázka dobrého návrhu.

Přes všechny klady se mi hra někde za půlkou začala zajídat a opustil jsem ji. I když se autoři snažili přicházet s novými herními mechanikami, tak jsem i tak měl pocit přílišné stejnosti. Pokud si chcete tento titul zahrát, možná je dobrý nápad více si ho dávkovat, místo hraní v kuse.

Celkové hodnocení: Dobrá