Majesty: The Northern Expansion

23.03.2001

rozšíření

Datadisk ke hře Majesty: The Fantasy Kingdom Sim. V zemi Ardania se opět něco děje, tentokrát na chladném severu. Připraveno je 12 nových questů, které jsou o něco obtížnější než ty v základní hře. Proti vám se postaví několik nových nepřátel, většinou těžšího kalibru (např. ledový drak).

Ke službám hráče přibylo několik nových budov, v čele s novým tržištěm s lektvary, kde je pro hrdiny přichystáno 6 dočasných vylepšení (zvýšení rychlosti až po neviditelnost). Díky nové magické stavbě narostl počet kouzel o dalších 6 (mají neomezený dosah, ale musí se zdlouhavě nabíjet). Jediné, co nepřibylo, jsou hrdinové, pouze ti původní dostali pár nových schopností.

Je vylepšen i multiplayer a volná hra. Dá se nastavit několik módů (třeba že budou hrdinové startovat na vysokém levelu či hru zpestří občasné zemětřesení a podobně). Navíc se dá konečně nastavit i technologický strom, pokud si chcete zahrát například bez healerů nebo kouzel.

Po dlouhé době od hraní základního Majesty, se mi znovu do pracek dostala tato výtečná strategie a co víc, s datadiskem. Pamatoval jsem si ji jako téměř bezchybnou. Jak se na ní podepsalo 9 let? A hlavně, co s ní provedl datadisk?

Hraní bez přídavku byla opět zábava jak se patří a stáří se podepsalo pouze na grafice. Pak jsem ovšem začal plnit nové úkoly... První čeho jsem si všiml, obtížnost. Hra znatelně přituhla a díky tomu mi začaly vadit věci, které jsem si dřív pochvaloval nebo s přimhouřeným okem přehlížel. Hrdinové umírají mnohem častěji, protože přecení své síly, začít utíkat z boje s deseti životy je opravdu trošku pozdě... V časově omezených mapách je problém hrdiny dostat na cílové místo, tučná odměna nepomáhá. Jednotky by potřebovaly dokouzlit mozek nebo aspoň vylepšit AI.

Teď k obsahu. Nové úkoly jsou i přes obtížnost zábavné, nových potvor je dost a ideálně doplňují ty původní. To se bohužel nedá říct o nových budovách, z nich je polovina na nic, hlavně díky ceně a technologické nedostupnosti. A hrdinové? Na ty autoři zapomněli uplně, žádný nový přírustek, velká škoda.

Celkově jsem se u hry výborně bavil, ale na 95%, co od mě schytalo samotné Majesty, to není.

Pro: Nové monstra, tržiště s elixíry, kouzla, dotažený multiplayer.

Proti: AI, nevyužitelné budovy.