¨Tolister: no nic moc a ta grafika uz je docela za zenitem, uz se tesim na "objektivni" ceske recenze...:X
stejne je to trochu retadovane ten jejich marketing - hra vjde az za vic jak dva mesice ale v trailerech uz nemaj co ukazat, dokonce trophy list uz je venku - vsechno co jim zbyva je demo. Timhle templem by Mafia 2 mela idalne vyjit nekde na konci cervna nebo v pulce cervence a ne na konci srpna >_>
Paul: Ten Wegas je hodně luxusní záležitost, doufám, že ho sem někdo přiveze, jinak e-bay to jistí snad.
A kdy je to konečné datum vydání? Oni to dali nějak na konec roku, ale pak to datum zase vrátili o nějaký ten měsíc dříve, ne? Já už se v tom nevyznám, jak s tím čachrují.

fG: Vyřešeno. Musím taky někdy spát, nemůžu být tady nonstop :-)
Taky jsem si představoval trošičku víc, zatím žádné info nemám, ale snad zahraniční budou lepší viz. Aliens vs Predator: Hunter Edition :-)
fg: No nevím, já tě neurazil. Jsem napsal: "Ale říkám, ber to v pohodě. Mi přijdeš jako správný úchylák, takže mi nevadíš a hádat se opravdu nechci. Jen to vyrýpávání na příspěvky moc nemusím, když je míváš často podobné těm mojím :-)"

A tohle je přímo to, co jsem uvedl :-) Ale dost, zbytek poštou :-D
kdyz me pivo znasilnuje pres DH postu tak co mam delat? škoda ze tu neni naky dhfirewall :D nebo specialne beerwall :D
Jo, není tam toho zrovna moc. Už chápu tu nižší cenu, ale stejně bych do toho i šel. Ne kvůli toho obsahu, ale pro pocit "Jo, Mafii 2 musím mít ve sběratelce".
Pěkná slabota to je, oproti sběratelce Bioshocku nebo Fallout New Vegas. CHtěl jsem do ní jít, ale kašlu na to a beru obyč.
ViRus: Čekal jsem tak 1200 max :-D . Koupím to ale stejně, doufám že to bude nějáká limitovaná edice kterou pak prodám a nechutně na ní zbohatnu (viz sběratelská edice zaklínače)
Jenom tak pro informaci: téměř všichni novináři (nejenom američtí) co měli tu možnost si Mafii osahat, vyzdvihujou hlavně jízdní model (někteří psali že je dokonce příliš realistický), model poškození aut a jejich fyziku, realisticky ztvárněné zbraně, brutalitu prestřelek (kdy hráče zabijou na dvě tři rány a krytí je naprostá nutnost) a taky uvěřitelně ztvárněnou Ameriku 40. a 50. let a dobovou atmosféru. Oficiální xboxový magazín se po osobní zkušenosti se hrou dokonce omluvil, že Mafii 2 dlouhodobě podceňoval a nedával ji tolik prostoru, kolik si určitě zaslouží.

Jinak už je dávno slíbené demo, takže si každý včetně skeptiků bude moct v klidu na vlastní kůži vyzkoušet, jestli mu ta hra vůbec stojí za to. Do tý doby keep it calm ;-)
NL: Jo, s propracovanější fyzikou se pak musí počítat s tím, že některé věci budou vypadat jako pěst na oko (viz. neprůstřelné piano).
Ale i tak to pořád vypadá filmověji a propracovaněji a kdo chce být takový rýpal jako fg a bude se rozepisovat, že by ho ty předměty roztrhaly na kusy, tak když si bude všímat u starších her, najde tam také miliony podobných nelogičností, ale nikdy to nikomu nevadilo ;-)
NL:ano pane, dekuji za spolupraci ;)

jeste tak pred 2mi(-1,5) lety sem si chtel predobjednat Mafii 2 bez jakychkoli recenzi a pouheho spolehani na autory, ted uz bych tu moznou "chybu" neudelal a pockam az zlevni na 300 :P
skvele jak beha mezi vybuchujicimi auty kde leti tisice ostrych predmetu, ktere ho muzou rozsekat na mala mafiatcata....todle kdyby zapracovali kdyz vsechny auta tak nesmyslne bouchaji, to by bylo....fuj, ta hra zacina cim dal tim vic smrdet...jednicku neprekona...leda pribehem a o tom taky silne pochubuju...todle neni pokracovani mafie, to je americky mainstreamovy skvar! proste pro vsechny 9-10tkova hra, pro me proste ta "dalsi" z mnoha...
Tak si říkám, je skutečně nutné do všech her dávat explodující auta (která jen tak mimochodem v reálu zadrží jen minimum kulek)? Také neprůstřelné piáno vypadá divně v kombinaci s tou vší destrukcí okolo...

Každopádně tady rozhodně nejde soudit předem. Možná se v bývalém IS pochlapí a všechny ty ústupky od reality prvního dílu (jízdní model, přebíjení zbraní, schovávání zbraní, autoheal...) budou ve výsledku přijatelnou cenou za další herní klenot. V opačném případě nemohou ale počítat se spokojeností fanoušků prvního dílu.
S tím physx to vypadá jako ovladatelný film, ne jako nějaká hloupá hra pro nenáročné staromilce, kteří to nepotřebují a nejradši by zůstali v 90. letech minulého tisíciletí :-)

Samozřejmě samotná technologie nezaručuje kvalitní hru, ale pevně věřím, že i ten zbytek se v Mafii 2 povede jako tohle - to tu dodávám, aby na mě nereagovali někteří chytrolíni, co sebrali všechen rozum do hrsti a hrám rozumí nejvíce :-)

physx
Tolister: samozřejmě, myslel jsem spíše průběh hry - nezabití Franka a šlapky. To by bylo, abychom nehráli za "kladného záporáka" :) Ale jako nic proti, mě události v posledních misích překvapily. Ale to jsem byl mlád, dneska by mě to určitě tak nešokovalo.
Walome: Třeba že Tommy práskne Salieriho se dá očekávat to jo, ale není divu když Tommy na začátku rozhovoru s Normanem řekne, že ho chce Salieri zabít. Ale něnkteré věci si myslím někoho překvapí a někdo to čeká (vražda Paulieho).

V Mafii 2 to bude skvělý příběhový zážitek, jestli někdo viděl první vývojářský deníček, tak ten konec je skvělý, jak ten boss položí na stůl colt pro Vita a záběr na vážně tvářícího se Vita potom, ale jinak hodně scének v tom videu je skvělých.
Vávra se sám někde zmínil, že Mafie byla původně myšlena jako takový slepenec gangsterek, jako pocta všem jeho oblíbeným mafiánským filmům. A pokud si dobře pamatuju, v tom samém rozhovoru to u dvojky popřel a řekl, že bude každopádně originálnější a soběstačnější.
V GTA IV vidím napodruhé stejné problémy, jako v San Andreas - záměrně retardovaný postavy prostě nelze brát vážně, ale Nika beru jako poměrně na počítačové hry vyvinutou postavu se zajímavým, ale nevyužitým psychologickým pozadím. Ale hraje se to fajn.
A u Mafie 2 věřím v maximální zážitek, který směle překoná GTA IV jak v hratelnosti, tak v příběhu (což beru jako samozřejmost). Uvidíme se v srpnu. ;)
Kubulus: hele přesně, ta první třetina gta4 byla v poho, pár postav, vyznal jsem se kdo je kdo a proč. Teď je tam milion postav, už si nepamatuju, kde jsem koho vzal, kdo je čí bratr, sestra... a proto mě to začíná otravovat, ale teď se docela mluví o hlavní dějové lince, tak mě to zase začíná zajímat.

Děj Mafie není kdovíco, to je jasný. Dodneška kámošům tvrdím, že příběh je dost očekávatelnej. Ale stačil. A ten závěr by mě překvapil, kdyby mi to nevykecal spolužák :)
Tolister: Toto může být klidně motiv z Godfathera 2 (pomsta po několika desítkách let, pokud jsi viděl, tak tehdy mladý Corleone zabil mafiána jako pomstu za zabití své matky)
Mafia 1 možná nemá nějak moc originální příběh, ale přece jen je to hra a už dost stará hra a není (pokud vím) moc her s čistokrevným mafiánským příběhem plný nápadů, které by se od takového tématu daly očekávat.
Ten konec v Mafii je dost inspirovaný Goodfellas, ještě než sem viděl Goodfellas, tak sem ten konec v Mafii považoval za originální a když sem viděl Goodfellas tak sem si na konci říkal, kdy hlavního hrdinu zastřelí a nic, takže jakým filmem se Mafia inspirovala v tom, že zabili Tommyho?

Vito je dobrou hlavní postavou, stačí někdo vzhledově obyčejnější a jinak má celkem typický talianský vzhled.
Tak mě osobně přišlo, že třeba v GTA IV byly do první třetiny hry (než se ten příběh úplně zamotal) ty dialogy mnohem líp napsaný (a příběh vůbec), než-li Mafia. Tématika přistěhovalců, kteří se dají na dráhu zločinu je možná otřepaná, ale pořád mi přišla logičtější než to, jak se z regulérního taxikáře stane zabiják pracující pro Mafii.
Jak napsal Cobra, GTA se nikdy nebrali vážně, celá ta hra je ujetá (už jen náplň misí) - ty kecy k tomu patří :D

Walome: Nemyslím dabérské výkony (i když dneska už se mi taky nelíbí, každopádně lepší jak anglickej dabing, co jsem jednou poslouchal na YT), myslím celkově dialogy, že nejsou tak kulervoucí, jak se říká - občas působí trapně a občas je prostě vidět, jak jsou opsané z filmů...
U GTA4 generace se pokoušely o dost víc než jen o parodii. A i parodie by mohla mít nějakou tu logiku v chování postav.
Bursoft: tak samozřejmě. Petr Rychlý neskutečně přehrává :) Ovšem já teď u gta4 trpim - samý fuck, shit, všichni tam řvou, jsou děsně drsný a nejradši bych je všechny postřílel :) výhoda týhle hry je, že k tomu asi budu mít brzo příležitost.
Hele, první Mafia se taky vyvíjela bůhví jak dlouho a vím, že reklamní kampaň nebyla moc velká. I když fakt je, že plakáty se vylepujou na málokterou hru...

Máš pravdu, že GTAčka jsou retardovaný (aspoň co se po SA týče, 4 jsem nehrál), ale když jsem nedávno znovu po dlouhé době nainstaloval první Mafii, tak ty dialogy imho občas taky působí dost směšně.
O originalitě se nikdo nebavil, jestli je originální nebo ne je irelevantní (stejně tak neoriginální je jakékoliv GTA nebo jakákoliv jiná open world akce kdy vytvořena).Dialogy a příběh v Mafii obecně dával smysl, nechytal jsem se u tý hry za hlavu jak debilně retardovaně se ty postavy chovají, v GTA to zažívám u každý druhý animace.Zbytek no comment, kecat o komerční kalkulovanosti u hry co byla ve vývoji nějakejch 6 let...
Hlavně, že Vávra může funět :D Jediná jeho práce je slepování amerických klasických gangsterek, snad mi tu někdo nechce namluvit, že příběh v Mafii je bůhví jak originální (a co se dvojky týče, dost mi připomíná Goodfellas).

Jinak já nic nehaním, prostě jen říkám fakt, jakým směrem se ubírají hry a Mafia 2 na mě působí, aspoň z videí, jako pekelně komerční titul. Samozřejmě je to logický, ten vývoj musel být drahej jak prase, každopádně myslím, že tím utrpí hratelnost... Ale třeba to tak nakonec nebude :)
Paul: hele tohle tady můžem řešit donekonečna - nelíbí se mi to krytí, který podle mě nemá smysl a pokud bude dělaný stejně jako v gta, tak potěš koště = zmáčkni klávesu, přimáčkneš se ke zdi a když se chceš odlepit, musíš tu klávesu zase zmáčknout, mezitim do tebe někdo kosí ze předu, kamera se tam neootočí...

Nelíbí se mi ksicht hlavního hrdiny, tak nevýraznýho typa jsem dlouho neviděl. Nelíbí se mi autíčka, nějak divně se hejbou. A nelíbí se mi ty videa hlavně proto, že jsou dělaný úplně stejně, jako videa na gta. Pokud tam bude ucházející příběh, ucházející charaktery a mise stejně dobré jako v jedničce, tohle všechno mi vadit přestane, ale pokud mám hodnotit jen z videí...
Jako jakkoliv je GTA4 + episody super, tak Mafia bude prostě po stránce příběhu a animací jiná liga, o tom nemám pochyb. Když teď hraju episody, tak si u nich často říkám "u tohohle by Vávra nasraně funěl", protože ty postavy se chovaj retardovaně a celý je to dost špatně napsaný.I Mafia 1 to drtí, a Mafia 2 bude prostě ještě výše, však uvidíte :P

Jinak nechápu co je na videích děsivýho, mě se v nich nelíbila snad jedna jediná věc, a to ten výběr auta v garáži, ale to je hrozná prkotina.
Hele já to budu hodnotit až po dohrání, což bude tak za rok, protože plnou cenu za to dávat nebudu. ALE jak říkám, videa mě spíš děsí.
Já to nehaním, a stále se na to moc těším, jestli to bude jen z půlky tak perfektní jako jsou videa, tak nemám strach, že mě to nebude bavit :-)