Mně se zdá, že čím více se hratelnost ve hrách zjednodušuje, tím víc se atmosféra a příběhové zpracování přibližuje k "filmovosti".

A jinak si myslím, že Mafia 2 bude více propracovanější než GTA 4. Už tomu nasvědčuje méně misí, které budou zase různorodější a menší město, které bude různorodější, hold je lepší dávat přednost více kvality než kvantity.
Hon na "konzolové zjednodušování" začíná být komický :D A to nejen proto, že je to spíš "pcčkové zjednodušování"...
Ty lamy co to tady pomlouvaj budou první v řadě co tomu tady pak daj stovku, mark my words :P

A nebo ne, daj tomu dvacku aby dali najevo svůj cool edgy názor :P
souhlasím se všemi kterým se to líbí, mě osobně to nijak neurazilo a pořád se na hru dost těším :-)
Bursoft: Jinak řečeno, za chvíli z her budou pouze interaktivní filmy:).
Nevím, co od toho všici tak čekají, bude to prostě jen další americká komerční pařba, nic míň, nic víc. Je mi protivnej jízdní model, autohealing, tady ty garáže atd, ale holt hra potom bude "jednodušší", bude ji hrát víc lidí, bude se víc prodávat a víc vydělá, dávno pominula doba, kdy se hry dělaly pro zábavu a spokojenost hráčů..
Potěší jak je v těch rozhovorech dost Čechů, ale nepotěší jak jsou přemluveni v angličtině (mohli udělat jen titulky, ale to je jedno, je to jen pár z většiny známých informací), to už se potom nedá zapřít, že je to americká hra, ikdyž mě to nevadí, protože se zase nedá zapřít že je hra vyvíjena Čechy a hlavní studio je v Brně.
Thellwin - dobrý koment, taky nevím, proč mě to baví hrát furt dokola a rovněž souhlasím s tím, že je dabing přeceňovaný. Prostě jsme Čecháčci, tak tomu nadržujem, je dobré si to přiznat :)
Jděte doprdele s dvojkou (nemyšleno na Fg, myšleno obecně :-) ) hraju teď gta a působí to na mě stejně uměle :(
Ahoj pařani myslím že Mafie je nejlepší herní klenot který se kdy pod sluncem objevil na všech herních plaformách.Podobné hry jako GTA nebo godfather se tomuhle nemůžou v žádném případe rovnat,tohle je hit hitů!!!jsem zvědaví zda 2 díl bude taková řacha jako tohle,nechme se překvapit a přejme vývojářům velký ůspěch.
Pamatuji si ještě na ten moment, kdy jsem ji přinesl domů kamarádi ji už hráli a ja se nemohl dočkat..Hmm(Senilní Hmm)
Kubulus: no tak to zduvodnovali vyvojari, pry aby meli cas na propracovani lokaci...no za ten cas, ktery na to meli by mely byt vsechny budovy pruchozi a neco i navic, jinak nevim co ....same vymluvy...jak se rika neschopni vysvetluji...
Fg: Třeba to ale bude zas propracovanější. Jinak třetina z Liberty City, no vypadá to jako hodně málo... no... heh
"herní svět Mafia II má být velký jako zhruba třetina Liberty City z GTA IV" ty voe....dyt uz na GTA 4 vsichni nadavali, jak to ma malou mapu :D ach jo achjo... slamani za sklamanim, snad to bude aspon velke jako Mafia I....
Hm, to lze těžko říct. Ale svým způsobem ano, žádnou jinou hru nehraju už 10 let v kuse a to ještě s tím, že mě mě pořád baví. Miny jsou pro mě geniální, já jim nemám prostě co vytknout, což u žádné jiné hry není. Vím, že to je zvláštní, já mám svým způsobem představu o "klasické" PC hře, která, kdyby splnila všechno, co bych si představoval, tak bych jí dal 100 %, ale takovou hru asi nikdo nikdy neudělá, takže nic, kromě Hledání min, nemá šanci na plný bodový zisk :)
Thellwin: Jak tak koukám na tvoje hodnocení her, chceš říct, že nejlepší hra co jsi kdy hrál je Minesweeper? :D
monk:Naprosto bezkonkurenčně nejlepší česká hra a jedna z nejlepších her všech dob. Víc se k tomu dodávat nemusí.

Souhlasím
Mě osobně přijde tatranka lepší a je jich více druhů, takže některé mají o hodně více čokolády a úplně jinou chuť než horalka (rozuměj i více energetické hodnoty).
Ale nevím, jestli to jde srovnávat s physxem apod. :-)

Je to ta samá hra, ale já si na ty efekty potrpím, protože mi zlepší hratelnost. Pokud to tak na jiné nepůsobí, tak to je jejich věc. Chraň vás ale ruka páně, když mi budete říkat, že je to blbost a není to důležité. PRO MĚ JE!
Do diskusí ohledně PhysX nebo nových DirectX se raději nepletu. Vlastně ani nechápu ten humbuk kolem toho. Je to asi jako rozdíl mezi Tatrankou a Horalkou - chutnají takřka stejně, ale někdo může namítat, že Tatranka má hezčí obal a o 0,5% více čokolády...
Bursoft: Vím přesně, jak jsi to myslel, ale já to nezměním a tu grafiku si asi budu muset koupit :-)

Jo, i5 stojí pět tisíc, ale když si vezmu, že GTX480 a 470 jsou high end, tak jsem to přirovnal k i7.
A tyhle typy karet uvádím záměrně proto, protože jako jediné budou mít physx i directx 11. Ale pak snad budou i méně výkonné a levnější, ale to je fuk :-)

pipboy: Ta náročnost mi taky přijde neopodstatněná, ale taky s tím nikdo nic neudělá (alespoň z nás hráčů moc ne).
nemuzu se zbavit dojmu, ze kdyz vidim co robi posledni verze havoku a physxu, tak ta HW narocnost physxu je proste neopodstatnena.
Čtyřjádrový Core i5 stojí něco přes 4 tisíce, časem se quadcore stanou standardem, já to myslel tak, že je to jen reklama a vydírání lidí, ta technologie by šla beztak překopat na procesory jednoduše..
Třeba jo, ale co mi zbývá? Kvůli mě to na procesor nepředělají a když si to tak vezmu, takový silnější procesor i7 cosik stojí stejně kolem 10ti tisíc jako samotná grafika. Takže mi to může být fuk, zda to dám do grafy či procesoru. Nebo můžu do obojího, pokud mám peníze.
Já mám stejně dojem, že v době čtyřjádrových procesorů nemůže být problém tohle počítat samotným procesorem, PhysX je prostě jen nVidiácký eso, aby lidi, jako Pivo, kupovali nový grafiky.
No, sory za menší spam, ale myslím, že si tohle zaslouží svůj vlastní příspěvek.

physx

Jak se vám líbí to použití physxu v Mafii 2? Já osobně do hry nepůjdu, dokud si nepořídím grafickou kartu GTX480, protože jak se tak dívám, tak ta fyzika má tady na hratelnost docela vliv. Někdo říká, že to nepotřebuje a je to jen věc navíc, ale já si na tohle potrpím a tady ten physx jde docela vidět.
Takže ať si datum vydání odloží klidně na o rok později. Já si to asi dříve nezahraju.
No, na mě to video nepůsobí extra atmosfericky, ale zároveň nejsem úplně zklamaný jako Obscure (proč já jsem vždy uprostřed a nepřikláním se k nějaké straně?).
Moje požadavky na moderní hru to splňuje (pěkná grafika, dobré technické zpracování, do jisté míry zajímavé mise a pěkný design), teď ještě počkat, jak se mi to bude hrát.

Ale že by to bylo extra atmosferické, to se mi moc nezdá. Je pravda, že to video, kde se hlásí novinky z války jsem neviděl anebo nebyl pozorný v naslouchání, ale co. Možná když si hru zahraju celou od začátku do konce, tak se mi to bude zdát zase skvělé. Jen si ale nemyslím, že se u mě hra vyšplhá na 90% a na udělení 100% můžu rovnou zapomenout.
Naprosto parádní atmosféra je v zimní misi. Třeba jak se Vito baví s Henrym a k tomu hraje ta melancholická skladba. A už jste někdo viděl to video z té stejné mise, jak Vito sedí v tom autě a v rádiu komentátor hlásí novinky ohledně války? Tež parádně atmosférické.
No, video se mi teda po pravdě moc nelíbí, a doufám, že mě Mafie 2 nezklame :( Zatím to podle tohoto videa vypadá... :/