ta mise s tím salvatorem taky byla perla, jak jsem ho musel skrz malé checkpointy nahánět a jít podle jeho hlasu i když byl kilometr daleko. já prostě nechápu kdo vymýšlí takové nesmysly během misí :D
@Brasikona (07.07.2021 13:19): Na můj vkus to prostě v té definitivní edici s tim Ralphem působilo prostě nepřirozeně, nemůžu si pomoct.
Co se týče Sáry, já nevím... to jak se chtěli okamžitě vzít, nebo jak jí málem někdo znásilní a ona se při tom ještě smála jakoby o nic nešlo.. a Tom mi spíš v týhle hře připadá jako psychouš, než někdo koho trápí že kosí tolik nepřátel. V původní verzi mi přišlo, že Tom je se sebou hodně nejistej a balancuje na tenkým ledě.
@David_Cravford (07.07.2021 11:03): Ralphovo koktání zde právě bylo mnohem věrohodnější, celkově jeho postava začala fungovat, v originále je jen komická figurka, i právě kvůli nerealistickému chování, která tam podle mě byla prostě jen pro zábavu, podobně jako Sára jen pro milostnou linku. Znám se s několika koktajícími lidmi, kteří původní hru v tomto považují za přehnanou. A když co znám třeba Davida, který je opravdu velký cholerik, tak u něj si lze právě všimnout, že jsou chvíle, kdy ze sebe v naštvání chrlí slova jedno po druhém bez jediného záseku. Rovněž musíme brát v potaz, že Ralph v případě brzdových lanek byl o samotě a nikomu se „nezodpovídal“, hlavně ne Pauliemu.

Sára byla divná – proč je divné, že její existence a chování konečně dává smysl?

Tom byl divnej – ten byl divnej vždycky, už v originále. Jak píše Gordon, ty "věci navíc" je zkrátka nutno odmyslet. Vždy bylo, tohle je přece problém snad každé druhé hry, že hráč dostane svobodu a začne vraždit, to bych fakt nekritizovala zrovna tady. Ale ve Výletu jsou oba s Pauliem v háji spíš z toho, jak se celá ta situace zase vyvíjí, protože ví, že z toho bude pořádný problém, než výčitky svědomí.
BTW jsem jedinej, komu doskakovalo hafo textur když jsem jezdil autem? Často doskakovala tráva, někdy i sem tam auto.
@Gordon (07.07.2021 01:41): nijak to tam není vysvětlený, je to náhodný. jako když u rychle a zběsile diesel dělá supermana. prostě mi to přijde nepřirozený a navíc to zadupává podle mě charakter té postavy. hraje toho kripla? umí mluvit? nebo o co tam jde?
@David_Cravford (komentář): Velmi pekne zhrnute a maximalny suhlas so vsetkym. Obrovske sklamanie pre mna a vsetko co robilo povodnu mafiu skvelou tu zmizlo. Doraz na realizmus vymenila naksriptovana arkadovost. Uprimne nechapem cim moze tato hra niekoho(noveho) zaujat v roku 20/21
@David_Cravford (07.07.2021 00:21): Já jsem vždy u takových her bral gameplay a příběh v animacích separátně. Protože by to byla očividná píčovina, když tam můžu přejíždět civilisty po stovkách nebo v GTA vzít kombajn a dělat z nich párky.

Co ti u Raplhovo nadávky přijde, že nedavá smysl?
@Brasikona (07.07.2021 00:13): jak ralph tam třeba poví tu nadávku že pauliemu přeřízne brzdy. celkově ta sára byla divná. tom byl divnej. rozstřílí 56565263 policajtů, odbouchne hotel a pak je šokován když zjistí že zabil poldu ve výletu do přírody.
@David_Cravford (komentář)příběh fajn, některé dialogy navíc nedávali smysl, jiný zase hezky expandují příběh.

Které přesně nedávaly smysl? Ptám se vážně, přemýšlím, zda mi ještě něco neuniklo.
@Gordon (06.07.2021 22:23): protože ... hele, GTA hry disponují daleko robustnějším obsahem. volností, tuna rádií, ten svět kolem. Mafie je lineární, tady ta edice, nemá nic jiného tam. působí genericky, zastarale apod, těma moderníma mechanikama. svět je prázdnej, prostě GTA a Mafie jsou úplně jiný světy. GTA i když mě nebaví příběh, tak to válcuje vším ostatním. Pokud ti to přijde zajímavé,tak si ty komentáře přečti :P
@Gordon (06.07.2021 18:43): mám pocit, že tyhle věci jsem kritizoval jak u pětky tak i u čtyřky, cover systém a nemožnost se skrčit.. prostě jak je možný že hra z roku 2001 mi umožní se skrčit a tady ne. prostě wut. a ty otřesně dlouhé loading screeny jsou též solidní perla..
To s tím obchodem je pravděpodobně jedna z nejvíce stupidních misí, co jsem kdy v životě musel hrát. Člověk musí chránit náklaďák proti asi deseti enemákům u každého patra - kam friendly AI postaví náklaďák? JASNĚ ŽE TAK, ABY AI ENEMÁKŮ MOHLI V KLÍDKU NA TEN TRUCK STŘÍLET. A ten cover systém je absolutní shit. Někdy se sám sebe ptám, zda vývojáři ty hry testují než to vydají ven v takovým stavu.

AI enemáků běhá doprostřed střelby, AI kámošů tam pobíhá jak pošuci z krytu do krytu a sotva někoho sejmou. Nechápu herní design tohohle stylu, hlava mi to nebere..
Další věc co mě trápí jsou efekty těch plamenů... prostě co to je? A jak každej enemák má po ruce molotov :D vlastně i to jak Tom hází s molotovem je nářez. :D
@David_Cravford (04.07.2021 16:22): To je důvod, proč misi a existenci Sáry nesnáším v originálu. Vnímám ji jen jako nutnou "věc", aby mohl být Tommy trochu vykreslen, v tomto případě jako hrdina, a aby se mu dalo do budoucna nějaké rodinné pozadí, které tam vlastně ale figuruje jen prostřednictvím pár vět, nijak víc. A vystřihnout ji v remaku jednoduše nemohli, to by je lidi zabili. A naopak, já mám pocit, že to remake tady trochu zachraňuje. Sára není blbá, moc dobře ví, kolem čeho se motá a vyrostla v tom, tak jsou v podstatě ideální pár, hehe. A oba si uvědomují, že tenhle život prostě může kdykoli skončit.

@David_Cravford (04.07.2021 16:20): Tak Sářin otec byl mafián a odsouzený vrah, takže s Tomem asi žít dokáže, to už ji nepřekvapí, viz výše. Dává to větší smysl než v originále. Tam to vlastně smysl nedává vůbec, že o ničem nevěděla.
@Marles (04.07.2021 01:38)Já bych nedokázal žít s někým, kdo masakruje policajty a tak podobně. Vlastně nijak s Tomem nesoucítím. Chápal jsem, že je krize a chce dělat pro Dona, pač by se už jako taxikář neprosadil, ale aby masakroval desítky policajtů a pak abych s nim soucítil... to mi dělá problém. Poldové dělají jen svojí práci. Takže ano, přijde mi mimo že Sára si ho chce vzít, jedině že Sára o všem ví, vše jí říká a sama není andílek.
@David_Cravford (03.07.2021 23:55): Však šok je důvod, proč reagují takovým způsobem. Pro oba je to první uvědomění si blízkosti vlastní smrti a lidí kolem něho. Oni se v ten moment ani neberou z nějaké velké lásky, ale jen proto, aby si užili život před tím než jim někdo vpálí kulku mezi oči.
@David_Cravford (03.07.2021 23:55): Tak Sára je trochu drsnější, no :D Ale vím, že už v preview verzi tenhle dialog připadal lidem vtipný, ale šlo spíš o to, že tam původně byla replika "tak fajn" a pak se předabovala, protože si lidé stěžovali, že to zní divně. Já si podivnost celé té situace vykládám právě tak, že z těch důvodů, co píšeš, Tom prostě nějak přehodnotil pohled na život, což vlastně navazuje i na rozmluvu s Frankem, a tak si řekl, že by měl něco takového udělat, viz ten záběr, když vyleze u skladu. Taky mi to přišlo trochu wtf, nejsem romantický typ, ale ne tolik jako konec Sáry v původní hře :D
@Brasikona (03.07.2021 23:43)Tommy se vrátí, celej od krve, evidentně úplně v šoku z toho, že zabil 50 policajtů, 50 gangsterů, že po nich šel obrněný tank, málem mu chcípl kámoš, Sára v šoku z té krve a co je napadne, že se musí vzít? A ona mu na to poví "dobře" ? Jak chladnej robot? Nevím co to se Sárou je, ale třeba jak jí napadla ta banda grázlů, tak hned po tom co je zmlátíš, tak jakoby se nic nestalo a usmívá se a to málem byla znásilněna, zmlácená a kdo ví co všechno.

asi jsem divnej, ale tohle mi přijde prostě wtf. :D
no sem asi tak za pulkou a mise s dovazenim nakladaku se zacinaji nejak moc opakovat :) v komentu co budu psat chci prave zduraznit ze trojka ma az romanovej rozsah ale zaroven dost trivialni herni napln
Ja chapu co mysli. Je to hodne antigangsta vylev a takovejch je tam hafo. Von celej remake pusobi v ramci zanru dost uprdene. Trojka co hraju ted tam ma sice tu americkou heroicnost vic zretelnou, ale remeslne je napsana mnohem lip.
@Paul (03.07.2021 22:09): musel jsem příspěvek vymazat, pač to spíš hodím do komentáře potom. ale je to fakt příšerný. ale nejvíc mě rozbilo "vezmeš si mě"

upřímně, to jsem se musel rozesmát nahlas. absolutní masakr a to se mi doted líbily ty expandované charaktery :)
[neexistující příspěvek]: Ne, ta classic obtížnost je naprosto debilně balancovaná a nedoporučuju jí. I když na jinou obtížnost jsem to zatím nehrál, takže nevím jak se to na ně hraje, ale předpokládám že o dost líp.
@H34D (25.03.2021 13:09): Nechci být úplně drbna :) Zkrátka jsem z něj měl pocit, že je hrozně nafoukanej - podle toho jak mluví, jak píše, jak hodnotí jiná než vlastní díla. A když jsem ho viděl naživo a mluvil i s přáteli, kteří mu dělali asistenta právě když někde naživo byl, tak jsem si to potvrdil. Má nějakou vlastní auru, kterou si sám vytvořil. Je to persóna, to bezesporu - ale ví to o sobě a to je mi protivný. Skromnost veškerá žádná.
@H34D (25.03.2021 12:22)
Ja kdyz s nim ctu nebo vidim rozhovor, tak z nej rostu :) Mam to tak i historicky, casto jsem z nej mel pocit, ze co nevymyslel on, to si zaslouzi kritiku. Zazil jsem ho i osobne a jeho chovani bylo ponekud...velkopanské :) a to ja nerad..