Lumír Lánský a případ otrávené Becherovky

Detektiv Lumír Lánský a případ otrávené Becherovky

2004

freeware

Lumír Lánský: Případ otrávené Becherovky je klasickou point and click adventurou, v níž se hráč ujme jednoho docela obyčejného soukromého detektiva. Ten dostane na starost poměrně neobvyklý případ. Po požití Becherovky se přiotrávili dva lidé a bezprostředně na to byla Becherovka stažena z prodeje. Tato událost je však krajně podezřelá a jedině Lumír Lánský ji může vyřešit a odhalit, kdo za tím stojí.

Lumír Lánský: Případ otrávené becherovky je hra vytvořena speciálně pro soutěž Becherovka Game, kde v ní v roce 2004 obsadila 4. místo v kategorii adventur.

Tak jsem zase jednou zabrousil do freewarových vod, konkrétně mezi tituly, které se účastnily soutěže Beherovka Game. Dostal jsem se tak k Lumíru Lánskému, který mi ihned připomněl Lumíra Roubala, jehož v pořadu Zeměkoule ztvárnil Oldřich Kaiser. Na rozdíl od televizního Lumíra je však ten herní naprosto příšerný.

Navštívil jsem celkem pět lokací o devíti obrazovkách, posbíral sedm předmětů a pobavil se s pěticí postav. I naprostému ignorantovi by bylo hned jasné, kdo je z těchto charakterů oním hledaným travičem. Příběh není nic extra už sám o sobě, ale i to málo dobrého zabíjí nevyjasněný motiv viníka.

Lumír Lánský a případ otrávené Becherovky je adventura na pár minut, což je asi její jediná výhoda. Tituly jako Zlatý kalich, Bermen nebo 2004: Vesmírná Becherovka ze stejného roku dokazují, že i účastníci soutěže Beherovka Game mohou patřit mezi nadprůměrné kousky, u kterých se pobaví řada hráčů. Takhle tedy opravdu ne.

Pro: krátká herní doba

Proti: příběh, málo lokací, málo předmětů, málo postav, málo interaktivních míst