Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

LittleBigPlanet 3

Little Big Planet 3

18.11.2014
61
13 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Dalšího dílu ze série LittleBigPlanet se ujal jiný vývojářský tým, a to konkrétně Sumo Digital, přičemž původní autoři Media Molecule na vývoj dohlíželi.

Děj se odehrává na planetě Bunkum, jejímž bláznivým obyvatelům ukradl padouch Newton všechny nápady. Hra kromě prologu nabízí 3 základní lokace, kolem kterých jsou shromážděny všechny hlavní i vedlejší či bonusové úrovně. V těchto lokacích musíte objevit vstupy do dalších úrovní. Herní koncept je stejný jako minule. Sbíráte obvyklé malé kuličky s body i velké koule s objekty a další výbavou pro tvořivé hráče. Ve hře přibyla třetí herní měna, za kterou jde u Zoma Zoma pořizovat nové herní kostýmy.

Hra přináší 3 nové hrdiny. Lokace jsou koncipované jako sandbox a opět se může vyřádit v multiplayeru. Zajímavostí je, že hlas Newtonovi propůjčil Hugh Laurie, u nás nejvíce známý z role doktora House.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PS4 20
Nemám zkušenosti s předchozími díly. Hra vypadala lákavě - postavičky jsou roztomilé, máte možnost kooperace s dalšímu hráči, hratelnost prověří vaši šikovnost, rychlost.. prostě to zní jako zábavná a v podstatě odpočinková hra, která vám dá občas možná trochu zabrat, ale vše v rámci fair play.

Není tomu úplně tak. Hra je opravdu roztomilá a docela zábavně se hraje. Je ale příšerně rozbitá. Několikrát se nám stalo, že jsme museli odehraný postup opakovat, protože ho neuložila. Některá načítání byla nekonečně dlouhá (i doslova, prostě se nenačetla) nebo vedla k pádu hry. Ne všechno fungovalo tak jak má. Když procházíte nějakou náročnou pasáž, úplně vás nepotěší, že ji musíte opakovat kvůli něčemu co není vaše vina.. propady texturou, ulítlá kamera.. mezery v ovládání - některé levely bylo prostě lepší hrát v jednom (například za Swoopa, který má na stejném tlačítku "držení" a "rychlý let" prostě nemůžete oba dva hráči prolétat a prchat uzavírajícím se tunelem, protože se navzájem držíte a tím blokujete.. ). Kooperaci více lidí (než dvou) si navíc nedovedu představit, protože se postavičky pletou, bývá to chaotické... Nikde nemáte přehled, kolik životů vám zbývá.. Hra vás automaticky vyhodí u posledního checkpointu který je v dohledu, i když je v jiné rovině.. Ve stíhacích pasážích (kde musíte před něčím utíkat) vás klidně hodí někam, kde vás to zabije dřív než se stihnete chopit ovládání..

Ještě jsem nikdy nehrála hru, která by byla v jádru zábavná a přitom tak příííííšerně otravná. Možná je to částečně hraním v kooperaci, pokud se ale hra pyšní tím kolik kamarádů si s sebou můžete pro hraní přivést, tak by na to taky měla být připravená...

Pro: roztomilá, nálepky, zajímavé levely

Proti: technicky i hratelnostně není vyladěná

+15