Little World

2005

freeware

Little World je další z mnoha adventur vytvořených pro soutěž Becherovka Game, což jde poznat už podle toho, že v příběhu hraje svou roli nápoj zvaný Becherovka. Hra se ovládá myší, a vůbec celé ovládání je stejné, jako u podobných adventur udělaných ve Flashi. Avšak Little World se něčím liší. V prvé řadě je to kvalita zpracování, která je na trochu lepší úrovni, než u dalších podobných her, a také v tom, že ve hře hrajete za tři postavy (postupně, nečekejte nějaké přepínání mezi postavami).

Příběh je o hmyzu, jednom domě a láhvi Becherovky. Hmyzáci žijící v jednom domě totiž Bechera konzumují a dokonce drží u špajzu, ve kterém je láhev, stráž. Jenže když drželi stráž naši tři hrdinové, někdo je překvapil a láhev ukradl. A na našich třech hrdinech je, jak jinak, aby zjistili, kdo ukradl láhev Becherovky.

Hlavními protagonisty této hmyzí adventury jsou komár Alvin, moucha Zak a motýl Raphael. V jejich kůži jsem musel najít láhev Becherovky, kterou jim někdo přímo před nosem ukradl. Motivaci jsem měl velkou, protože při nesplnění úkolu by všechny tři hmyzáky nechal jejich vůdce Scott sežrat obří zmutovanou housenkou.

Jedná se o klasickou point-and-klick adventuru, kterou jsem měl sice dohranou za pár minut, ale vůbec jsem se při ní nenudil. Na to, že je hra freeware, je její zpracování opravdu zdařilé a mimo skvělou hratelnost musím pochválit i hudbu a ozvučení celkově.

Pro: hlavní protagonisté, hratelnost, hudba, zvuky

Proti: krátké