Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Sosáci

Rok vzniku:
2004
Země původu:
Česká republika
Oficiální stránky:
http://www.sosaci.cz/
Sosáci je tým českých freeware vývojářů. V roce 2004 ho založili Martin Balko (programátor), bratr Jan Balko (grafik) a Jiří Janíček (zvukař). Jejich prvním projektem byla plošinovka Cathy’s Holidays (2004) pro soutěž BonusWeb Game Competition, kde se umístila na pátém místě. O rok později se Sosáci zúčastnili další vývojářské soutěže - Becherovka Game Competition 2005, s hmyzí adventurou Little World obsadili první místo v kategorii adventur a třetí místo celkově. Sosáci se přihlásili i do dalšího ročníku soutěže Becherovka Game a to s akční hříčkou BugAbOO (2006), se kterou se umístili na prvním místě v kategorii akčních her a na čtvrté pozici celkově.

Zatím posledním výtvorem Sosáků je logická hříčka Dots and Boxes (2010), pod projektem je podepsaný pouze jediný člověk - Martin Balko, neboť byla původně zamýšlená jako jeho školní ročníkový projekt. Aktuálně pracuje tým na akční adventuře Darville a hororové adventuře Edward Fogg.