Lakeview Cabin Collection

25.03.2015

Už jste si někdy představovali, jaké by to bylo, být v kůži lovné zvěře, jako je tomu např. ve filmech Saw, Hory mají oči či Pátek třináctého? Co se stane, když je lovec najednou loven? Na tyto otázky vám odpoví a v praxi předvede Lakeview Cabin Collection. Příběh je prostý. Po vašem životě prahne mešuge psychouš, ale vy se na odchod z tohoto světa ještě necítíte. Jedinou nadějí je porazit ho v jeho vlastní hře.

Po cca roce a půl jsme se dočkali plnohodnotné verze prototypu prvního Lakeview Cabin z roku 2013, který byl tehdy hratelný pouze v prohlížeči a v němž nás naháněl mstivý přízrak mladé ženy. Na základě pozitivního ohlasu hráčů se vývojář rozhodl námět rozšířit. Motto hry je stále stejné - lovený se stane lovcem. Roope Tamminen si tentokrát hraje s myšlenkou pojmout příběh jako kasovní trhák, jenž právě vstoupil do kin. Dění na obrazovce tak připomíná jakýsi filmový plac, kde se zrovna natáčí slasherový film. Hráč se v několika na sebe navazujících scénářích (epizodách) snaží přežít v nebezpečném prostředí plném zákeřných pastí, ve kterém na sebe záporák vždy bere jinou podobu a tvar (chapadlovitá stvůra, maskovaný týpek s mačetou...).

Každou úroveň ozvláštňuje jiný komparz a různá tématika, která se veze na pixel-artové retrovlně (panenská příroda, vesmírná stanice, interiér divadla, Halloween, Western...). Hráč si musí vystačit s tím, co mu nabízí okolní krajina. Sběr a (ne)správná kombinace předmětů se podobá ruské ruletě, čili bychom měli ladit svůj postup tak, aby se honba za "lepšími věcmi" neproměnila v sebevraždu. Zde více než kde jinde platí, že čím větší a šílenější je hráčova fantazie, tím zábavnější Lakeview Cabin Collection může být.

Jedincům se slabším žaludkem a osobám mladším 18 let se hraní Lakeview Cabin Collection nedoporučuje.