Kula World

10.07.1998
29.11.2007
05.05.2011
28.08.2012

Na prvním PlayStationu jsme mohli hrát za vojáka ve druhé světové válce, kostlivce ze středověku nebo dokonce i za oheň chrlícího dráčka. V této hře vás čeká ale postava v herním světě nezvyklá – budete v ní míč. Malý, plážový míč, který má za úkol projít přes 150 úrovní rozdělených do deseti odlišných světů.

V každé úrovni má hráč za úkol sebrat určitý počet klíčů, které odemykají přístup do dalších úrovní. Krom klíčů lze sbírat i různé bonusové předměty nebo hodiny, které zpomalují tok času. Hratelnost těží z možnosti libovolně překlápět míč na všechny strany herního prostředí, čímž hráči dovolí řešit nespočet rébusů.

Kula World je logická hra z roku 1998, která vyšla exkluzivně pro herní konzoli PS1 (později vyšla i ve verzích pro PlayStation 3, PlayStation Vita, PSP a Android). V Japonsku hra vyšla pod odlišným názvem Kula Quest, stejně tak i v severní Americe, zde však jako Roll Away.