Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Knights of Xentar

Dragon Knight III

71
19 hodnocení Platformy
Žánr:
RPG > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
14.12.1991 PC98
únor 1992 FMT
1994 PC
1995 TG16
Vývojáři:
Elf Corporation
Knights of Xentar je třetím dílem japonské RPG série Dragon Knight, a zároveň první díl vydán i mimo území Japonska. Ve hře je patrný i erotický náboj.

Na počátku hry se ocitáte jako silný a zkušený válečník v cizím městě. Hned na začátku vás však přepadnou a oloupí bandité a připraví vás o všechnu výbavu. Bez prostředků se tedy vydáte na cestu, abyste si poradili s hromadou nepřátel a vydali se po stopě ukradených artefaktů. Po chvilce pátrání však narazíte na silnou magii, která vás připraví o všechnu sílu a bojové schopnosti.

Systém bojů probíhá inovativním způsobem - když na ně dojde, hra se přepne do strategického pohledu a před vlastní šarvátkou si nastavíte způsob boje (obranu, útok, normální boj), použití speciálních předmětů nebo magie. Každý nepřítel má své silné i slabé stránky, o kterých dopředu nic nevíte a až v průběhu dalších bojů se stejnými nepřáteli se o jejich povaze dovídáte nové informace.

V každém městě, které navštívíte, se přitom objeví nějaká dívka, která touží po hrdinském objetí, a spousta úkolů ve hře je přímo podmíněna těsným kontaktem s rozličnými krasavicemi. Budete např. osvobozovat Červenou Karkulku od znásilnění vlkem, Sněhurku od chlípných trpaslíků, budete procházet městy nahých, městy nadržených žen, městy eroticky založených koček i lesních víl - a všechny touží po jediném...


Poslední diskuzní příspěvek

90210: Právě. Co ale bylo divné, že si mi koukal na profil. Ale takovou blbost byst ke mně nenapsal, to je jasné... Stačí se u mě podívat na…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 55
Vcelku normální RPG s pár zajímavými nápady, sexuálním nábojem, ale na druhou stranu s neohrabaným ovládáním, jap. ukecaností a podprůměrnou grafikou. Popisek má pravdu, těch barev je tak málo, že by to gameboy klidně mohl být. Ale co si budeme povídat, Xentar se snaží nalákat japonskou erotikou, což je hlavní tahák. Tyto "obrázky - sekvence" jsou docela povedené, tady by už gameboy nikdo nehádal. I "sexual innuendo", japonská šílenost děje a docela dobrý phřeklad pomáhají. Ale zrovna RPG vyděné z vrchu je jeden ze žánrů, kde se v 00tých letech vynořilo tolik freeware zástupců, že už KoX není dnes moc třeba hrát. Manga se dá jistě sehnat (nezkoušel jsem), hudbu jsem raději vypnul, souboje jsou průměrné a grafika ? Vždyť víte, celou dobu hry koukat na toto vyblité schéma taky nepotěší.
+2 +4 −2