tak konečně dohráno - ten poslední/závěrečný souboj mi dal dost zabrat - musel jsem hru načíst - naštěstí jsem ty předchozí uloženou pozici nepřemazal - musel jsem postoupit asi o 10 úrovní a nakoupit si obrovskou zásobu léčivých lektvarů, abych měl nějakou šanci a i tak ten souboj trval skoro 10 minut. A pro tu čarodějku se mi nepodařilo sehnat nějaký předmět zpřístupňující magii blesku - po dohrání jsem pro to kouknul do návodu ohledně toho a zjistil jsem že se tam dají najít taky nějaké předměty, která ty kouzla vylepšují/zesilují.
čarodějku už mám v partě, nakoupil jsem taky nějaké lepší vybavení a už jsem zvládl porazit tu přesilu silných nepřátel, kteří mě předtím rychle zmasakrovali; škoda že nepřeložili do angličtiny všechny díly třeba ten Dragon Knight 4 - podle kterého udělali i to skvělé anime, proto jsem se vlastně dostal k téhle hře přes tohle anime - napřed jsem zkoušel DK 4 ( kde hrajete za syna hrdiny z tohohle dílu - vzal si za ženu tu právě tu čarodějku) - ale obrazový překladač japonských klikyháků to prostě nezvládne přeložit vůbec tak nějak srozumitelně - tak jsem si našel aspoň tohle.
dobrá hra už mám dvoj-členou partu, momentálně musím někde vypátrat/sehnat nějakou čarodějku/kouzelnici, myslel jsem si že ty oslepující granáty pro rychlý ústup z boje mi budou k ničemu, ale párkrát jsem tam už narazil na silná monstra která mi tu skupinu zmasakrovala během pár vteřin - neustálé pití léčivých lektvarů bylo k ničemu - musel jsem prostě zdrhnout.
@90210 (07.12.2017 18:26): Právě. Co ale bylo divné, že si mi koukal na profil. Ale takovou blbost byst ke mně nenapsal, to je jasné... Stačí se u mě podívat na ten "koláč" preference žánrů a hnedle to vyplivne 68. Čili to je pak zřejmé, žes myslel někoho jiného.
@90210 (07.12.2017 18:26): Neee, snažil jsem se o co největší rozpětí! JRPG, dungeon, cRPG, raising sim, akční RPG, prastaré RPG, IZO RPG, TPS RPG... PC/SNES, PSX,/NGC... o tom to je, znát tu rozmanitost :). Proto ti stále cpu Chrono Trigera, protože to je jednak skvělé, a jednak dostatečně důležité.
@90210 (07.12.2017 11:59): Také, bohužel člověk u jiných vůbec nemůže nic vyfiltrovat :/

Jab je klasický RPG noob, ale pronikl aspoň i do novějších RPG :)). To u mě se naopak objevují klenoty jako Xenogears, Chrono Trigger, DMII, Ultima VII, Persona 2, Sword of the Samurai, Dark Souls III, Princess Maker 2, Eschalon... tomu se říká rozhled ve všech směrech :).
@Drolin (07.12.2017 11:52): Vlezl jsem mu do profilu, z nejakyho zahadnyho duvodu si tam nemuzu filtrovat hry podle zanru, ale zbeznym pohledem dohral 5 RPG a k nim 20 datadisku, to se mi vubec nemuze rovnat, maximale tak tobe.
Nooo...zas tak málo jich tam nebylo. Tuším že tak 50. Já jsem právě hru také hrál dost dávno a znovu jsem si jí zkusil, ale když teď mám možnost srovnávat s hrama novějšího data výroby i současníků KoX, tak hodnotím takhle.
Pokud si matne vzpominam (a to uz strasne davno co jsem Xentar dohral, snad nekdy koncem 90. let) tak me to hodne bavilo a libil se mi system boju a kouzleni a mam pocit, ze to bylo i docela vtipny. Humor a vazna stranka tam byly dobre vybalancovany. Byla by docela skoda Xentar snizit jen na "nejaky RPG s erotickymi obrazky", kterych btw ani nebylo moc, i kdyz na parodii na Snehurku a 7 trpasliku se nezapomina....
Víte co by mě zajímalo proč je vubec sex ve hrách tak zdemonizovanej zatimco nasílí je v pohodě kde má takový pokrytectví kořeny.
Zajímavé. Nevědět to, vůbec by mě nenapadlo, že ty dvě hry spolu mají něco společného.
Heh, tak teď koukám, že v Japonsku je to Dragon Knight III. To vydávání jejich her na západě je fakt geniální. :)
Proto jsem slovo porno nepoužil (i když se trochu nabízelo). Tak jako tak jsou ty prvky dost silné, ale jinak je to AFAIK klasické RPG.
Marty: Podle mě je v tomhle případě porno hodně silné slovo... takže první možnost.