Knights of the Temple II

24.11.2005

Druhý díl akční rubačky s RPG prvky (Knights of the Temple: Infernal Crusade) nás zavede do starého známého gotického prostředí středověké Evropy, kde se v roli člena Řádu Templářů budeme bít za matičku Zemi, kterou se opět pokoušejí ovládnout démoni...

Jako rytíř Paul se tedy vydáváte na nelehkou pouť za získáním tří artefaktů, které jsou schopné zavřít bránu pekel. Na své cestě se budete muset prosekat asi 30 hlavními misemi a případně i přibližně 20 vedlejšími lokacemi. Přestože jde především o rubačku, čemuž napovídá i možnost skládání různých komb, užijete si lehce i RPG prvky v podobě několika dovedností vylepšovaných za získané zkušenosti.

Naprosto mě šokovala délka hry. Nic kratšího, nepočítaje HotD3, jsem snad ještě nehrál. Jak si za tohle mohli autoři účtovat devět stovek, nechápu. Problémy s rozjezdem, už jsem s tím chtěl praštit, ale začlo mě to bavit. Líbila se mi relativně velká volnost, bohužel lokace jsou malé a málo členité. Nevhodná byla i volba obtížnosti. Vedlejší questy se člověku ani nechtějí plnit, když ví, že je za chvíli konec.
KOTT 2 je podle mě nejhorší pokračovaní (no, crash time je možná horší). První díl byl sice obyčejná lineární rubačka bez většího smyslu, ale alespoň to byla zábava a to je u hry nejdůležitější. KOTT 2 je sice grafiky lepší, není tolik lineární a má některé RPG prvky ale hratelnost nestojí za nic. Ovládání je na klávesnici katastrofální, je vidět že je hra dělaná pro konzole. Navíc ještě hra obsahuje starforce, které funguje perfektně a odradilo mě to od koupě dalších her s touto ochranou.

To hlavní co dělalo z KOTT doboru hru byly souboje. Ty jsou tu katastrofální, a to především díky dementnímu ovládání. Zkrátka KOTT 2 je hovadina největšího kalibru za kterou by se slovenské studio Cauldron mělo stydět. Nejhorší investice v mém životě, naštěstí to bylo "jen" 500kč

Pro: Grafika

Proti: Hratelnost, ovládání, AI

Hrál jsem Knights of the temple 1 a musím říct že mně to chytlo víc než dvojka. Sice jsem KOTT 2 nedohrál ale ta hra byla pořád stejná. Jediné co mě asponˇ trochu chytlo byla možnost dosažení cíle například po laně, taky mě zaujala střelba na jablko ale to je asi tak všechno,. Příběh je jako mnoho podobného nic moc a úplně dnedoladěný. Myslel jsem že alesponˇ AI nepřátel bude hru vylepšovat ale to jsem se spletl, Města jsou plná lidí, kupci, vojáci, měštané, ale ti umějí jen dvě věci ( budˇ útočí nebo utíkají ) hru nepozvedají ani souboje s bossáky. Abych hru shrnul tak prokticky jediné co jde dělat je budˇ bojovat ( a nebo otevírat dveře a rozbíjet stěny kvůli nepřátelům za nimi ), nebo se toulat sice relativně přesně zprocovanými avšak později velice jednotvárnými městy za nepřáteli. Jedinné originální AI v prvním kole je asi kupec kterému spadl náklad do moře ale to je asi jako jediný vtípek v několika hodinovém filmu. Narozdíl od jedničky jsem hru nehrál tak dlouho ale narozdíl od jedničky jsem zjistil jak střílet z luku. Hra je obyčejná rubačka ve věrně podobném prostředí. Pro skalní fanoušky KOTT 1 a zaryté křestany to může být zábava ale pro lidi s normálními nároky to zdaleka není to pravé.

Pro: oproti prvnímu dílu lepší grafika, lze lézt po laně, občas AI nepřátel, cena

Proti: jednička je ve všech ohledech lepší