Hra nabízí opravdu velmi mnoho možností jakou cestou budovat své Impérium. Z zmínku rozhodně stojí politická a geografická mapa, kde si můžete nalézt každou komoditu, kterou jaká provincie buduje, z nichž můžete získat Říšské bonusy, které dávají určité bonusy vaší říši, pokud obchoduje s komoditama na dosažený bonus potřebnými. Diplomacie je nejtěžší částí celé hry, není snadné rychle získat spojence a vazaly, horší je se jich pak elegantně zbavit, aniž by vás to nestálo zhroucení vaši říše, neboť její stabilita a důvěryhodnost jde pak velmi rychle dolu. Cílem hry je získat titul říšského císaře, což však není vůbec snadné, neboť se na vás musí většinově shodnout 6 okolních nejsilnějších říší a pokud vás neprotlačí všichni vám rázem vyhlásí válku. Těm co zde machrují o její jednoduchosti, doporučuju obtížnost na těžkou a nevracet se k savům. Jinak řečeno velmi rychle by šla vaše říše do kytek.

Pro: diplomacie, hratelnost

Proti: nedoladěné bitvy, časová náročnost

Rozsáhlá strategie. Jsem moc rád, že jsem na tenhle titul narazil, byť teprve v minulém roce. Přesto jsem byl moc mile překvapen, Knights of Honor nabízí komplexní simulaci panovníka v Evropě (a částečně i Afriky a Asie). Všechno je do hloubky propracované, ale na druhé straně tzv. user-friendly = uživatelsky příjemně řešené a při menším prozkoumání intuitivní. A hlavně, je paráda rozšířit Bohemii v Evropě na nejsilnější mocnost a vymazat z mapy některé národy nebo na našem území zavést ortodoxní či islámské vyznání víry. Geniální a nedoceněné!
Knights of Honor mě na první pohled uchvátilo. Tolik možností, jak můžu spravovat svoje království. A navíc jednoduše ovladatelné a v pěkné grafice i hudbě.

Na druhý pohled už to tak idilické nebylo. Stačilo, když jsem začala hrát za Země Koruny České a všimla si dobné nesrovnalosti: Kde jsou sakra pohraniční hory? Co dělají neprostupné hory mezi Čechami a Moravou? Proč je Praha východněji než Vídeň? A když jsem nahlédla do politické mapy (protože žádnou možnost oddálení jsem nenašla, což je další velká výtka - nemáte přehled nad více než jednou provincií), zhrozila jsem se ještě víc - ta neodpovídá nejen realitě, ale dokonce ani hře! Chybí většina Alp, zato jsou v ní hory mezi Německem a Polskem. No dál radši ani nebudu mluvit.

To vše by se snad ale ještě dalo odpustit, kdyby hra nebyla tak neskutečně průměrná. Ano, snaží se nacpat do jedné hry všechny aspekty kralování - diplomacii, ekonomiku, náboženství a samozřejmě válku. Nic z toho ale nedělá nějak výjmečně dobře. Diplomacie je jen lehce nadprůměrná, ekonomika je ve stylu většiny strategií a bitvy jsou asi tak na úrovni Age of Empires II. Dneska (ale i v roce 2004, kdy hra vyšla) už bych očekávala něco víc.

Ale abych jen nehanila, ve svém prvním pohledu jsem se nemýlila ohledně jednoduchosti ovládání, což je u takové rozsáhlé strategie nevídané, ani ohledně krásné 2D grafiky (to už se moc nevidí) a skvělé hudby. Jen to hru vyzvedává ze šedého průměru.

Pro: Rozsáhlost, snaha zpracovat vše, jednoduché ovládání, grafika, hudba

Proti: Vše zpracováno průměrně, tvůrci by měli nahlédnout do mapy

Rozhodně se mi nezdá, že by tahle hra byla nějak vyjímečná, popravdě takový [dh-hra]rome-total-war-[/dh-hra] mi přišel mnohem zajímavější a lépe zpracovaný. Není to sice uplně špatné, na ukrácení času stačí, ale dohrál jsem to 2x za tři dny. Rozhodně soubojová část pokulhává za výše zmíněnou hrou velice silně.

Přijde mi to jako pouhá kopie [dh-hra]medieval-total-war[/dh-hra], který vyšel dříve. Pokud však někdo sérii Total War nezná, pak si hru možná více užije.

Pro: strategická mapa, Bohemia

Proti: souboje

Hru se mi podařilo rozjet teprve nedávno a popravdě její jednoduchost mě baví. Velice se mi líbí politická mapa kde můžete uzavírat spojenectví, války atd...bohužel mě po týdnu docela přestala bavit protože bitvy nejsou opravdu nic moc a spíš sem je dával hrát automaticky. Taky mi chybí, že můžu vylepšovat jen pár vlastností svého vojevůdce což bych zase rád přetáhl bitvy a vlastnosti např z Rome TW...bohužel hra která dlouho nezabaví