zkoušeli jste někdo Ultimate mod? Jestli to hru opravdu oživuje nebo jenom zbytečně přeplácává...
ono je potřeba si to nějak rozvrhnout a nebojovat se všemi okolo... já hrál pokaždé jen za Bohemii, vždy jsem si s nějakými sousedy udržoval dobré vztahy tak, aby mi nevázaly armády na různých stranách říše a mohl tak nahánět ty ostatní... pokud má hráč s národem dobré vztahy, často nezaútočí ani na požadavek spojence, na potlačování rebelií stačí v pozdější části hry vyhradit jediného maršála s lehkou jízdou kvůli rychlosti (+ nějaké ty bonusy na rychlost pohybu a boj proti rebelům)... lehká jízda se navíc dá doplnit snad v každém městě... mi takhle jeden generál lítal na území od Portugalska až po Rusko :)... snad jen jednou pokud si to pamatuju rebelský maršál získal tolik úrovní, že mi oblehl město, ale stejně prohrál, protože jsem mezitím dorazil... ale bitvy nikdy nebojuju, je to nudný, zdržuje to a navíc při generování výsledku nemá hráč rozložené ztráty, ale koncentrované na jediné jednotce, což je vzhledem k plné ceně obnovy jednotky i při jediném mrtvém vojákovi určitě lepší
Taky záleží na tom, za koho se hraje... za Bohemii je ze začátku občas potřeba to loadnout, navíc má země hodně pomalý rozjezd, ale po první dobyté provincii už to frčí a člověk se zastaví až v Palestině :)
ps: pokud vím, obtížnost řešil nějaký mód do hry, tuším Holy Roman Empire, tam jsem dostal na zadek.. generování bitev už jedině totiž s dvojnásobnou převahou :)
Grecza: čoveče já jsem asi neumětel, mě to přišlo na hard fakt celkem těžké a jako máš můj obdiv jestli si dokázal vykosit všechny držvavy mě přišlo že s tím omezeným počtem maršálů to snad ani nejde, ale jak jde vidět mýlil jsem se. Já furt pak potlačoval vzpoury :DD a na expanzi nebyl čas. Jinak ty vzpoury není se nesmí podceňovat když jim totiž dát dost času tak se ti vzbouří celá provincie.
Jinak pěknej komentář.

@Akhera (11.06.2012 07:12): zdá se mi celkem v pořádku Evropě se to podobá :D. Ty hory to je jen dle mého estetický detail. Jsou tam na to tlačitka. Ale asi taky záleží možná jakou verzi hraješ, protož co jsem tu koukal na videa, tak na nich je rozdílný vzhled ikon. atd. od té verze co jsem hrál/hraju.
Akhero, ta možnost oddálení mapy tam je :)))
a fakt nevím jakou mapu jsi měla, ale ta moje byla v pořádku :D
nemužu si pomoct, ale zdá se mi, že vypravěče namluvil Morgan Freeman :)