Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Knight Lore

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > akční adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1984 Spectrum
1985 AmstCPCBBCMicro
1986 NESMSX
04.08.2015 XOne
Vývojáři:
Ultimate Play the Game
Hráč se ujímá role Sabremana, který byl kousnout vlkodlakem a při setmění se tak proměňuje ve vlkodlaka. Má 40 dní na to, aby sesbíral různé předměty rozmístěné ve zvláštním hradu, a připravil si směs, která ho prokletí zbaví. Na obrazovce je vidět, jak postupuje den či noc a hráč tak ví, kdy zhruba nastane jeho přeměna. Některá monstra, která potká při svém putování, útočí na Sabremana pouze v jeho vlkodlačí formě.

Hrad se skládá celkem ze 128 místností, přičemž každá je vyobrazena zvlášť na jedné obrazovce. Hlavní postava musí procházet bludištěm, hledat předměty a vyhýbat se různým pastím a nepřátelům. Bludiště je převážně tvořeno bloky, po kterých se hráč může i pohybovat, skákat mezi nimi, ovšem některé části se pod váhou postavy mohou zhroutit a s některými pohybují duchové přítomní ve hře. Ve formě vlkodlaka je možné skočit výše, což je nutné k vyřešení některých překážek či hádanek. V jiných případech je nutné bloky posunut, aby se Sabreman dostal ke vzdálenějším objektům.

Hráč začíná s pěti životy a s každou smrtí ztrácí jeden život. V případě, že mu životy dojdou, tak hra končí. Výsledné skóre je určeno dle toho, kolik dnů bylo třeba na splnění cíle.

Hra je dalším dílem ze série Sabreman, kam patří i Sabre Wulf.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.