Klonoa: Door to Phantomile

10.03.1998
21.07.2005
27.12.2011
19.09.2012

Phantomile je přímo pohádková země plná fantazie a magie, kterou pohání především sny zdejších obyvatel. Ti se ráno probouzí a nikdy si nepamatují svůj sen, jelikož jim je země vzala. Stane se ovšem vyjimka a kočičí stvoření Klonoa se jednoho dne probouzí se vzpomínkami na každý detail svého nešťastného snu, ve kterém záhadný objekt narazil do nedaleké hory a okolím se vinul hlasitý výbuch. Klonoa zjišťuje, že se sen stal realitou a vydává se se svým kamarádem Huepowem celou událost prozkoumat.

Klonoa: Door to Phantomile je 2.5D plošinovka, ve které hraje prim především boj proti spoustě nepřátel s notnou dávkou fantazie a bizarnosti. Náš hrdina je může chytat pomocí svého prstenu přezdívaného "Wind Bullet" a házením tak likvidovat další nepřátele nebo je využít k vyššímu výskoku. Nechybí ani neodmyslitelná součást žánru, tedy logické hádanky a boss fighty.

Roku 2008 (na západě 2009) se hra dočkala remaku pro konzoli Nintendo Wii, zvaného pouze Klonoa, kde prošla značným grafickým vylepšením a nabídla nové ovládací možnosti díky pohybovým ovladačům konzole. V sérii následoval handheldový titul Kaze no Klonoa: Moonlight Museum pro WonderSwan. Pokračování pro PlayStation 2 přišlo roku 2001 v podobě Klonoa 2: Lunatea's Veil.

@Fritol (20.10.2023 18:53): Ja ji hrál na ps1 a tenkrát to působilo moc pěkne a na žádný problémy si moc nevzpomínám, což neznamená ze tam to propadávani nebylo jen mi to asi bylo jedno, případně to tam tak nebylo. Třeba takový Croc byl mnohem větší nefer oser co si vybavím :)