@jvempire (23.12.2021 23:50): Podle mě to za to stojí, navíc, pokud máš rád EGA rafiku, tak tady je to prostě nádhera. On ten krásný Kigs Quest 4 je vlastně taky v podsatatě remake.

Jestli jsou nějaké remaky potíž, tak to až ty VGAčkové, jsou jednak zbytečné, protože vesměs remakovaly poslední vyšperkované EGačkové hry a jednok převod parserového ovládání hry na kurzorový tomu dost uškodil. Ale převod od AGI do SCI vždy naprosto vítám. Ale stal se teda jen 2x, a to již zmíněný KQ 4 a pak KQ 1.
Právě jsem to znovu po létech dojel a jsem překvapen zdejšími nízkými hodnoceními. Mimo grafiku, která je zde špičková, jeden z vrcholů EGA grafiky, hra celkově předloze z roku 1984 udělala obrovskou poctu. Když jsem to tak teď na opáčko hrál, chytlo mě i nadšení do toho si udělat mapu a tak jsem to i zmapoval a hru si užil mnohem více, než někdy před těmi dvaceti lety, kdy jsem hru poprvé hrál z té CDčkové kompilace KQ 1 - 7 co Sierra vydala. Původní verzi KQ1 z roku 1984 tam nedali a ani jsem ji nikdy nehrál, ale co jsem tak koukal na gameplay originálu na Youtube, tak z mého hlediska není o co stát, tenhle remake tu hru posunul o něco dále a vlastně je to pro mě něco jako když do SCI vylepšili King' s Quest 4. Původní AGI verzi bych taky nehrál.