Já měl za to, že je JC2 další, cool efekty přecpaná arkáda. Nebo alespon tak na mě z trailerů působí.

Ale podobnému překvapení jako FC2 bych se jistě nebránil.
Ano. Plivnout tomu 10 let starému systému do obličeje a konečně přejít na něco modernějšího (ideálně Win 7).
Pojďte ke mně, Blue Coins :) ... za 6,50 ze steamu jsem se na to vykašlal, ale za 5 euro + BC je to lákavější nabídka.
Vskutku, od prvního dílu ušli tvůrci dalekou cestu. ;) Mám za sebou momentálně cca. 5 hodin, a neskutečně jsem do toho zažranej...sám jsem nevěřil, že by to oproti jedničce mohlo být takový žůžo, ale potom, co to Yahtzee označil za nejlepší hru 2010 (btw, to video doporučuju už jenom kvůli entertainment value), musel jsem to zkusit. A jsem sakra rád. Absoltuně dojímavě nádherný ostrov (zejména zasněžený vršek), příjemné ovládání (dokonce i letadel), zábavný přestřelky...vlastně strašnej stereotyp, ale tak dobře zamaskovanej, že to ani není možný. Vlastně mě akorát hodně mrzí, že tu není žádný rádio a tak při volný jízdě je poněkud ticho. :/
Nějak jsem to z komentářů nevyčetl, ale - bude mě hra bavit? :-) Bavil mě Sabotér, první Mafie, AC, než se tam začaly opakovat mise furt dokola, GTA Vice City a to bude ze sandboxu asi tak všechno. Nebavila mě ovšem první Just Cause... Tak co myslíte? :) Na Steamu to je za 6 Euro, tak nevim...
Asi by se tu nenaslo dalsich cca 7 lidi, co by si hru koupili na Steamu, ze? :) Vyslo by to cca 160,- na jednoho.
Tak už mě štvalo čekat až se to zavvi uráčí poslat (objednáno před týdnem, hra stále neodeslána), takže jsem prozkoumal kde by se to dalo stáhnout a všiml jsem si, že game.co.uk to nabízí digitálně za 19 liber (570kč) což není špatný - sice o dvě kila víc než na zavvi a bez krabičky, ale zato hned (a na steamu, d2d atd to maj mnohem dráž, přes litr). Tak jsem to tady koupil - platbu paypalem mi to odmítlo (což se mi stalo poprvé v životě, z cca čtyřset paypal nákupů), tak jsem to zaplatil přímo kartou. To prošlo bez problému, hru už tahám (jede přes steam, takže mi do mailu přišel cdkey a to je vše). Ale teď koukám na bank account, a mám to tam stržený dvakrát - jednou tu paypal platbu a pak kredit platbu.

Takže už jsem napsal na support wtf : ). Nerad bych nakonec dal za hru to samý co na steamu :P
Hej tahle hra je v tomhle ohledu neskutečná.. navíc se to téměř neseká na průměrném PC (pff crysis) .. a v které jiné hře letíš za bouře a tmy v letadle a město v dáli je už osvíceno sluncem.. sice Rico Rodrigueze by Chucka Norrise zabil jedním kopem do koulí jelikož se dokáže při volném pádu přitáhnout svisle k zemi hákem a tak "nějak" to zbrzdí jeho pád xD nebo si v několika KM výšce vyskočí na křídlo stíhačky xD prostě hra na efekt - ale nijak to tomu nevadí
Tak jsem konečně se sedmičkama vyzkoušel PC demo - sakra nechápu jak dokázali tak nádhernou a obří hru udělat : ). Hned jsem to na zavvi objednal (300Kč), snad to dorazí co nejdřív.
Tak dohráno a teď mám Mercenary mode. Škoda, že misí pro Agency bylo tak málo. Měl jsem splněné všechny výzvy a mise pro frakce a samozřejmě nějaká ta města a dosáhl jsem kolem 50% po cca 40 hodinách blbnutí v Panau. Doufám, že mě hra nepřestane bavit, protože bych chtěl zkusit dát 100vku xD. Teď se budu věnovat dobývání měst a vesnic, pak najdu zbytek frakčních itemů. Uvidíme, na jaké číslo se dostanu, stejně pak bude pomocná mapa potřeba.
Jinak komentáře se ještě zdržím, hra mě bavila dost. Škoda, že nebylo víc misí a hlavně se nezapracovalo na jejich předanimačkách, hodně mi chyběla klávesa pro rychlý restart a nějaké to rádio s hudbou. Jinak na vyblbnutí absolutní paráda, ani nevím, že mě to nezačalo dostatečně nudit, abych se zase na to vykašlal.
Jinak nemusíte se bát, že nevlítnete hned na objevšivší se agency mise. Já jsem nejdřív udělal všechny frakční a výzvy a pak teprve jsem plnil jednu agency misi za druhou. Takže pokud jako já se bojíte, že nebudete potom moc kde sbírat chaos, tak je to neopodstatněné. Naštvali mě mimochodem asi jen 3 výzvy a naštěstí ta hrůza tam s tou se už neopakovala. Doporučuju hru aspoň zkusit.
lordhell: To nevím, já se věnuji všem frakcím = víc misí, víc zábava. Jinak je to asi neobvyklé, ale na hře mě nejvíc baví challange, byť občas je to dost hard. Jinak místo letadla si také raději beru helikoptéru.
Pooky: Ono to není těžké no, ale s tím padákem se blbě zatáčí, začátek ujde, horší je se pak udržet a ten vzdálený finálový průlet mi dal dost zabrat.

S normálním letadlem předpokládám, s tou rychlostí bych asi nevydržel, s helikoptérou se to stává snadné, lodní výzvy mi nepříjdou vůbec složité. Sranda to je, ale po 2-3 hodinách nezdaru a padáním před finále je to... Zatím mám výzev dost a kouknu se na mise, jsem zvědav, jak mi dlouho hra vydrží :).

Btw. Můžu se věnovat všem frakcím, nebo je důležité si vybrat jednu frakci a té se věnovat?
lordhell: Tak jsem zkusil tu výzvu a po takové půl hodince jsem na to přišel. Pproblém byl se dostat hned k prvnímu checkpointu, pak už to šlo jedna báseň - snad ani jednou jsem netrefil žádné auto a odrážel jsem se od země k barákům a zrychloval jsem to tak, že při přitahování jsem si "odsekl" padák. Jinak letadlové výzvy s 3 hvězdami jsou opravdu hardcore - moji první jsem dal asi po 2 hodinách, kde jsem musel pořád prolítávat pod mostem, skulinami mostu, mezi dráty co drží most, no fuj (ale byla to sranda).

A k té obtížnosti - u challange se asi nijak neprojeví, krom toho, že dopravní prostředek a postava toho vydrží o dost míň.
Reaguje dobře, tady jde hlavně o tu inkriminovanou výzvu, nebo při určitých věcech ve hře, je celkem problém při rychlém přesunu s padákem s odrážením pomocí háku, kór když je danej čas a postava musí při tom zaměřit dobře na zem, aby se změnila ikona a vystřelil se hák.

Taky jsem si vzpomněl a zase u téhle výzvy, že třeba omylem zaměřim motorku místo země a než stihnu reagovat už jedu na motorce, tohle je nejlepší, když se to stane ke konci výzvy.

Heh, na desátý pokus jsem to udělal, tady je obrázek, kde tenhle challenge začíná, ono to není ani tak těžký xD. Ještěže jdou ty savy obnovit. Super.

Tak to mě nenapadlo, nevadí. Ve Vice City se mi něco podobnýho nestalo, pokud si dobře vzpomínám.
Postava neudělá, co chceš? Tak tohle já beru jako docela problém u her.
Jinak v tom SA jsem měl to samé, ale šlo to i způsobem, že mačkáš repetivně jednu klávesu a motorka zrychluje. Tenhle bug přetrval už od Vice City.
Ty jo hrát na nejtěžší, má to velkej vliv na hratelnost? Mění se třeba časomíra u výzev, nebo to zůstává stejný? Asi to ale bude zůstávat deset vteřin/minuta na ty těžší. Mně dělá problém dělat výzvy s normálním letadlem, s helikoptérou je to lahoda, mnohem líp se mi ovládá a není to tak zběsilý.

Jedničku jsem moc nehrál, ale takovýhle podobný problémy jsem měl třeba u San Andreas, v jedné misi, kdy máš dohonit letadlo s motorkou, za boha to nešlo udělat, přišel jsem na to, že za to může nějak engine, nebo tak. Musel jsem snížit detaily na minimum a hle už jsem se tam dostal napoprvý, zkrátka to letadlo bylo mnohem rychlejší než moje jízda na motorce.

Ovládání je v pohodě, akorát občas postava neudělá zrovna, co chci, ale tak to je normální.
Já bych šel radši do střední. Přece jen tomu ovládání moc nevěřím, i když na něm každopádně mohli zapracovat a nejspíš to i udělali :-)

Ale to ovládání s obtížností zase extra moc nesouvisí. Tam můžou být ostrostřelci jak cip, ale když se mi nepovede zaměřit blbé letadlo hákem a vždy shučím na zemi nebo v jiném letadle, tak je to stejně fuk, jestli hraju nejlehčí nebo nejtěžší.
Tak ne vždy to musí být chyba člověka. Třeba v prvním díle jsem měl na konci problém kvůli toho, že hlavní postava nemohla zamřit správné letadlo, přestože jsem na něj mířil. Vždy se hákem přitáhl k jiné stíhačce, která byla klidně i kilometr vedle, ale hlavní boeing, či co to bylo ne a ne zaměřit.

Pokud takhle pokazili ovládání i ve dvojce a zvýšili tím obtížnost, tak to by mě opravdu celkem štvalo.
Ok, taky promiň, možná čtu moc mezi řádky. Mně se hra líbí, mám rád sandbox a tahle hra to umí dobře a celkem zábavně. Tady jde o to, že jsem prostě vypěnil, což se stává málokdy. Hry jsou pro mě hlavně zábava a mám rád i výzvy a když už jsem třeba i ke konci tý výzvy spadnul na zem, nebo do vody, tak už to nebylo pro mě po třech hodinách moc v pořádku a říkal jsem si jestli chyba není někde jinde, pak jsem vystřízlivěl a hru si rychle obnovil. Zajímá mě kolik mě ještě čeká pokusů, ale stává se, že po takovém maratónu, když to nejde, se mi druhý den povede dát takováhle blbost na první-druhý pokus :).
lordhell: To přirovnání bylo čistě obecné s žádnou narážkou na tvou osobu. Samozřejmě chápu a znám nějaké situace, kdy jsem se něco snažil překonat hodiny a hodiny, ale kvůli tomu přece nezahodím celou hru, která mě baví. Ta to přirovnání se omlouvám, bylo to obecně kvůli tomu, že když se najdou vývojáři, ne úplně konzolovatí, tak se to nikomu nelíbí.
Pooky: Nevím jaký důvod máš mě urážet, dohrál jsem hodně her a těžší. Vím, moc dobře, že to je můj problém, ale zanadávat si musím a když jsem blbej jak opice, tak jak můžu psát komentáře? Přišla mi tahle challenge prostě blbě udělaná, nikoho jsem neurazil. Nejsem žádnej fakan, kterej hraje hry, které mi všechno ukážou a vyřešej za mě, ale taky je pro mě obtížnost a obtížnost a frustrace a frustrace.
lordhell: To ale není problém hry, ale tebe. Myslíš, že autoři udělají všechno (!), tak lehké, aby to dohrála i opice s hubou zacpanou banánem? Já jsem za tu náročnost rád a když mi nějaká challange nešla, tak jsem jí odložil k ledu a později udělám.
popkec: Kdepak, hra mi funguje bez problémů, ale včera jsem poněkud vypěnil, dostal jsem se k challenge, kterou jsem opakoval asi 3 hodiny, ani nevím proč, ale prostě chtěl jsem si dokázat, že to zvládnu, ale poté, co jsem po delší době málem vzteky rozkopal všechno okolo, už jsem nevydržel. Teď jsem trochu v klidu a hru jsem si pomocí programu obnovil, vyhodil jsem i savy :(. Ještě tomu dám šanci. Ten idiot, kterej tohle vymyslel, no nevím, co bych mu udělal, mít místo na hdd nahrávám moje pokusy xD.

Dávejte si, prosím, pozor na vaše nervy při plnění challenges spojené se skoky a padákem, nevím, která je ta dotyčná, ale musíte se odrážet pomocí háku a dobře dolétávat s padákem, její obtížnost je označená jako jedna hvězda, ale ani letadlové výzvy mi nedělali takový problém :).
Ale tak horký to nebude, je spousta taky graficky skvělých her a podporujou ho.
montana: to znamená že dobrý pc musím míst 7 nebo vistu?

Luca Zeta: zajímavý názor, tak šestá třída, že?
to Luca Zeta: můžeš objasnit "žádná XPčka = žádná demence"?
A nemyslím si, že tohle by byla hra, která by měla stát za to, koupit nový OS.
Já jeho komentář taky nechápu, ale nechápu ani to, proč by mělo platit "Žádná XPčka = žádná demence."

Chápu, že časem se přejde čistě na directx11, ale mezi devítkou a desítkou není myslím skoro žádný rozdíl, tak na co diskriminovat xpčka.
Nechápu jeho komentář. Já jsem tímto naopak velice mile překvapen a jakmile se zvýší počet cenných papírků v mé kapse tak si JC2 jdu koupit. Mám rád GTA a na tomhle mě fascinuje ta volnost a plno možností (z toho Spidermanského přitahování jsem unešen :)). Navíc, co mi dělá dobře na duši, konečně 100% DX10 hra. Žádná XPčka = žádná demence.
Applecore: Takové komentáře mám opravdu rád - všechno je špatně.
lordhell: Co s tím je? Předpokládám že to bude stejná nuda jako první díl :-D nebo se to snažíš rozjet na XP

Applecore: - za špatná grafika, zásadně nesouhlasím, grafika je moc hezká a určitě je to jedna z nejlíp vypadajících her co tento rok vyšla
AppleCore: Co jsem hral demo, dokazu si snadno predstavit, ze to tak nejak skutecne je. Minus ti davam pouze za kvalitu komentare.;)