@90210 (25.04.2019 12:56): Tak ten dvojník to je fakt že na to bych nepřišel ani za milion let. A ještě jak se tam skládají ty runy a pak musíš přenastavit ten sloup, abys spustil správný kouzlo, tak tam byl vlastně takový menší dead end. Příliš sem dlouho okouněl, takže sem nastavil runy, nastavil kouzlo a jak sem se z nastavování vypnul, tak mě ten zmetek zabil. Naštěstí už sem poučen a na začátku nové kapitoly si dělám vždycky nový save, takže nebyl problém to rozehrát znovu. Český adventury jsou kategorie sama pro sebe. Tam si na znovuzahrání ani netroufám, nechci si kazit pubertální vzpomínky. Výjimkou je samozřejmě Posel smrti, to je pro mě 100% záležitost.
@Han22 (25.04.2019 12:11): Fakt je, ze po dohrani mnoha adventur mi uz taky nedela problem je davat bez navodu, clovek se ty postupy nauci a vetsinou to vsechno dava smysl, casto se v souvislosti s adventurami cituji 3,14coviny typu pouziti psa na zasuvku a pote na studnu ze 7 dní a 7 nocí, ale to je naprosta vyjimka. Z Death Gate si ale pamatuju uplnej zaver, kterej byl hodne tezkej a treba problem jak se zbavit dvojnika nejakym opacnym poskladanim run, to jsem nedal.
@90210 (25.04.2019 09:50): Po paměti ne. To bych dal tak možná Broken Sword, ten jsem dohrál asi 5x, jinak většinou si pamatuji trošku příběh a hádanky vůbec. Ale jde o to, že spousta věcí ti dojde když už hraješ nějakou 100 adventuru po sobě. Na to ostatní je systém všechno na všechno a když se seknu a nevím, tak mrknu do návodu. A hlavně mi nedělá problém pokud mě to baví sedět u toho 16 hodin :) Death Gate mě fascinovala, chtěl jsem vědět jak to dopadne a nepřišla mi zas tak těžká. Většinou jsi v pár lokacích, těch aktivních míst tam tolik není, nejsou tam žádný neférovosti typu "tady počkej pět minut a něco se stane" a když už jsem nakouknul do návodu tak ten pocit nebyl "jak jsem na tohle měl přijít" ale spíše "já sem vůl že mě to nenapadlo". 14 a více dní to jsou spíše RPGčka, když chceš prolézt úplně všechno.
@Fingon (24.04.2019 20:16): Jo, tak to fakt chce davat delsi pauzy, jinak si to clovek tolik neuzije. U BS stale cekam na funkcni verzi, kterou jen nainstaluju a pojede, uz jsem bohuzel delsi dobu moc linej na to, abych si hral s ruznymi emulacemi. Ale alespon jsem uz pokrocil v tom smeru, ze se mi BS po letech podarilo spustit a videt intro.:)

@Han22 (24.04.2019 16:50): Je fakt, ze adventur vyslo predevsim v prvni polovine 90.let skutecne mraky. To je vsechny hrajes po pameti z predchoziho hrani? Treba Death Gate pro me byla tusim zalezitost tak na 2 tydny.
@90210 (23.04.2019 14:08): timequest mam nainstalovaný, ale nedávno jsem dohral gateway 2 a potřebuji ještě pauzu. Gateway 1 byla úžasná. Spellcasting jsem kdysi hrál. Postupně chci dohrát všechny legendi adventury.

EDIT: sice to teď neplánuji hrát, ale nainstaloval jsem Blackstone Chronicles na moje virtualizovaná xp. Blbne myš (je příliš rychlá a nic se nedá pořádně nakliknout) a dabing je distorted ale hra jako taková jede. Zkusím si později pohrát s citlivostí myši, třeba by pomohl i VDMSound.
@90210 (23.04.2019 14:08): Já těch adventur mám mraky co jsem kdysi hrál a teď se k nim vracím a to nepočítám ještě ty co jsem nikdy nehrál. Mám takový seznam poskládaný z toho co bylo ve starých Scorečkách + projížděním mobygames, takže se nebojím že by mi došly adventury k hraní a hodnocení :) Speedruny nedělám, naopak se snažím posbírat všecko co jde, pokud je to třeba na body. I u 3D akcí když jsem hodnotil jsem se snažil najít všechny secrety. Blackstone Chronicles byla obecně celkem jednoduchá a krátká hra s logickými úkoly a s cca 20 místnostma, takže dohrané to bylo za 6 hodin, samozřejmě sem párkrát kouknul do návodu když sem nevěděl kudy kam. Nejvíce mě dala zabrat Death Gate, ta měla monumentální množství textů, sedl jsem k tomu v poledne a dohrával někde ve tři ráno.
@Drolin (23.04.2019 13:09): Popravdě nevím :) Poprvé když jsem to zkoušel před léty tak nepomohlo nic, teď jsem hru stáhnul z www.myabandonware.com a při instalaci nainstaloval i Quicktime Event 3.0 a šlo to. Windows 95 nemám, ale mám 10 let starej kompl s XPčkama. Jinak mě to právě ty legenďácký věci většinou moc bavily tak jsem hrál další a další, jen ten Callahan mě prostě nechytl... sto lidí sto chutí.
@Drolin (23.04.2019 13:51): To je prave chyba, kterou jsem kdysi pred mnoha lety udelal taky - dat ty nejlepsi adventury hned po sobe, tohle byl navic zas nejakej speedrun a Callahan holt asi nesedne kazdymu. Adventury od Legendu a obecne tento typ slozitejsich adventur vyzaduji vice casu a trpelivosti, mnohem vic nez kdejaka point and click ptakovina.

Spis by bylo zajimavejsi, kdyby se nekdo obětoval a zkusil nejak poctive a chronologicky dat ty jejich hry na starym interface. Spellcastingy nebo Timequest. Ne, ze bych je nekdy hral, ale zajimalo by me jaky jsou po textove strance. Takovej Eric the Unready byla jedna z nejvtipnejsich adventur, ale ani to me nedonutilo ji nejak dele hrat v tom silenym archaickym interface.
Tak i zvuk vyřešen :).

Obvykle stačí to nejjednodušší řešení, a ne zkoumání .ini a tak - v tomto případě instalaci QT4.
Nakonec se Blackstone Chronicles podařilo nainstalovat (bylo třeba vymazat ručně soubory asociované k QT - a znovu ho nainstalovat). Problém ale je, že zvuk přeskakuje (i s vdms). Nepřihodil se někomu problém se zvukem u her s nutností QT?