@666joxer (komentář): když považuješ za klad, že je to textovka, proč nezkusit ony gamebooky? Mytago momentálně vydává celou sérii v moderním hávu. Jelikož prodeje určitě nejsou valné, tak každý nový fanoušek se určitě počítá. :) mohu jen doporučit.
@Fatality (08.02.2016 09:13): Jak vidím tak se zase někdo vrtal v bojovém systému.

FF gamebooky (v digitální úpravě) včetně originálního bojové systému vydává Tin Man Games. Zatím jich na PC vydali 5 a jsou placené odkaz. Video ukázka: odkaz

Poté co gamebooky Lone Wolfa (v digitální podobě) byly uvolněny zdarma se objevili i jako součást programu Seventh Sense. Video ukázka: odkaz
@Fatality (08.02.2016 09:13): pěkný toho jsem si nevšiml. A už mám chuŤ si celou magii projet znova....tak pokud to předělají celou fighting fantasy, tak se dostanu i k dosud nevydanejm dílům....... jentak dál
gamebookaří zajímavá novinka - Mytago chce letos vedle MAGNAKAI 9 a 10 vydat i nějaký německý historický gamebook - má mít kolem 1350 odkazů.....tak to jsem hodně zvědavej . prý nejobsáhlejší inovativní gamebook
@Tyrael (02.12.2015 16:22): Trochu mě mrzí, že se pustili i do té další série (fighting fantasy)... :D měl jsem je taky rád, ale sakryš.. není to Lone Wolf, navíc je doma skoro všechny mám.. :D měli by čas věnovat Wolfíkovi.. Vždyť můj nick pochází z těch knih.. to je těžká nostalgie.. snad to dotáhnou.
já aktuálně sbírám/čtu tu novou sérii, respektive nový tisk a jsem s tím hodně spokojen ;) tahle počítačová hra ale není v češtině, co? to je pro mě celkem špatný, i když anglicky jakž takž rozumím, tak bych si ji plně nevychutnal :/
@Maximus (28.09.2015 10:58): Hmm zatím ty hodnocení nevypadají zle, tu první Kai sérii gamebooků mám ještě někde na chalupě, a dost mě to tehdy bavilo, takže budu taky rád, za nějaký další komentář či dojmy.
@Drolin (16.03.2015 18:13): určitě si ohnivou poušt projeď, ja to teda mám extrémně spojené s obrovskou dávkou nostalgie... ale i tak si myslím že to stojí zato.

ono se někdy poštěstí, že někdo nabízí třeba celou sérii na aukru (to mě dost štvalo, od každé série jsem už měl půlku, a najednou se objeví docela solidní nabídka na jednu celou :D
zvláště samurajův meč, labyrint smrti, město zlodějů - neustále v celých kompletech ale sehnat je samostatně - skoro nemožný
@Tyrael (16.03.2015 18:04): Díky za info.

Já ho dostal v období, kdy jsem již gamebooky skoro nečetl, a tak mi uniklo jeho přečtení. Ale zkusit bych to nyní mohl.

A ano, Démoni z hlubin a Strašlivého Netvora jsem hledal velice dlouho... naopak celou sérii Lone Wolf jsem koupil kompletní. Jinak souběžně jsem sháněl i knihy z těch DnD edic, jako Forgotten Realms, Dragonlance, Dark Sun atd.
@Drolin (16.03.2015 17:56): ohnivá poušt je velice pěkný gamebook a oproti FF je lehčí, já ho vyhrál jako úplně první gamebook a čas od času se k němu vracím....

pěkný děj, příjemná obtížnost, atraktivní možnosti a prostředí

já ho považuju za takovou Mekku Gamebookařů, protože všichni kamaradi, když začali se gamebooky, tak jsem jim pro začátek půjčoval právě tento........doporučuji.

Jo se sháněním je to horší...na aukru se objeví sem tam pár vzácných kousků, jinak jen antikvariáty. Ještě docela slušnou nabídku má
www.wales.cz
a
minotaur.cz
@Phoenix (16.03.2015 17:38): Norik je taková veselá pohádka s velmi vtipnými narážkami.....jo artuše jsem ješte nesehnal.....

ono knížek podobným gamebooku je dost ale spoustu znich bych do gamebooků nezařadil - ostrov dinosaurů, souboj čarodějů - takže se držím osvědčených sérií, čistokrevných gamebooků..... vím, že Lan jsem taky nějak prohlížel ale nakonec jsem to radši nevzal

jinak mytago by mělo vydat ještě nějaké německé gamebooky (jednají o právech), takže se možná ještě dočkáme, něčeho nového....

hráli jste někdo oddané srdce......je to relativně nový gamebook od českého autora....stále čekám na nějaký komentář (jestli koupit nebo ne), a stále nic
@Tyrael (16.03.2015 16:52): Nádhera :-) Krásná sbírka.

Zatím tam nevidím Artuše a Ve službách Krále Reginalda: Do hradu goblinů, ale to přijde ;-)

Norika jsem koupil asi před měsíce (dost jsem se divil, že byl ještě vůbec někde k dostání). A na Databázi knih je slušný seznam gamebooků, tak o deseti z nich jsem neměl před deseti minutami ani tušení. A ještě mě nedávno zaujalo, že asi před pěti lety vyšly dva gamebooky LAN Klan (Spiknutí Robotů, Šílený Mrakodrap).
@SilentWolf (16.03.2015 15:48): ono to bylo spletitý.......na galeře musel člověk jít dveřě se džbánem s vodou - voda ničí led a oheň..........a vědět o zrcadlovém úkrty zhadarana mara....a odečist to od odkazu
@Tyrael (16.03.2015 15:31): Nechtěl bys tu svou sbírku vyfotit, abych se mohl podívat a zavzpomínat? Koukal jsem na tvůj profil, že máš fakt úplně všechno, včetně Norika i té Ohnivé pouště, to jsem taky kdysi měl. Fakt pecka a závidím :)

Ten Negart Group zní ve tvém podání dost dobře, ale už radši nic víc k tomu nepiš, začíná mě to mrzet čím dál víc :-D
@Fatality (16.03.2015 14:58): je fakt, že některé sci-fi nebyly úplně ono, na druhou stranu se mi spousta nápadů a narážek v nich obsažených líbilo.....jsem sice spíš fantasy ale to sci-fi to aspon trochu ozvláštnilo.

Jo strašlivý netvor je zlo samo o sobě. já to vyhrál taky až na nějaký 11 pokus.....ale příběh, pointa a hlavně další pohyb po povrchu (jakmile hráč unikl) stál zato.....hlavně taky fakt, že hráč byl vlastně na druhé straně barikády :D

Jo v magii to stálo za to, hlavně že šlo hrát za mága.......co se týká kouzla ZET...tak to je ono
nejvtipnější je když mě tohle kouzlo na konci Koruny králů, hodilo zpět na odkaz 1 v prvním díle....tak jsem to projel znova :D

To s Negart Groupy je škoda, byly hodně propracovaný a hlavně tam bylo nabídnuto spoustu zajímavých možností - hra za druida, nekromanta, trpaslíka...... propracované postavy a velice pestrý svět
v některých dílech hráč ovladal celé armády. byly tam možnosti obchodovat atd...
Když se pak hráč potuloval "Spravedlivou říší" plnou nemrtvích, skřetů, mutantů a žoldáků, nemohl jsem přestat žasnout, že ten svět normálně fungoval.
@Tyrael (16.03.2015 14:31): Aha, to s tím Lone Wolfem je fakt zajímavé :) V novém vydání jsou ty mapy taky černobílé, ale znovu - nemůžu to porovnat, třeba je to lepší. Celkově mám z toho až na tu fyzickou velikost knihy (knížečky) velice dobrý dojem.

Z těch FF bych řekl, že jsou průměrnější ty scifi díly (Raketoplán Poutník, Vesmírný lovec, atd.). Z těch jmen, co jsi psal, mi normálně běhá mráz po zádech :) Samurajův meč :) Strašlivý netvor jsem nikdy nedohrál, vždycky jsem tam zabloudil a prostě to nedal, nechápu :-D A ještě bych zmínil obzvlášť těžký Najdi S.M.R.T., ale ten jsem dohrál několikrát.

Ta provázanost je výborná v Magii (Napříč Shamutantskou pahorkatinou, atd.), to určitě znáš, to snad taky vydají, Kharé byla ňamka, celá ta série mě hrozně bavila a teď ji mám připravenou na počítači ke čtení.

Negart Group už mě minul téměř úplně. Měl jsem akorát ten Ostrov vyhnanců, ale to už bylo právě v té době, kdy jsem to rozprodával :(
@Fatality (16.03.2015 14:14): Došlo tam k několika změnám...třeba začátek prvního dílu.....a celkově se ty knihy více blíží Legendám o Lone Wolfovi (které autor psal souběžně.....a jsou tam věci navíc...zkrátka román - třeba, že Lone Wolf se původně jmenoval Silent Wolf, a přejmenoval se až ve chvíli, kdy byly ostatní rytíři pobiti)

On taky překlad původní verze stál zato, kdy některé názvy prostě ponechaly v angličtině - CloudMaker mountain... atd. (no když jsem byl malý tak mě to nevadilo a spíše dodalo na exotičnosti...)
Ale problém byl třeba sa původními černobílými mapami, třeba v pátém díle, kde ji bylo potřeba použít, tak se kvůli kvalitě málem nešlo vyznat a najít to co hledáš.....nové vydání je v tomto luxus.

Jo FF je srdcovka.....mám ji domá úplně celou (myslím česká vydání), ta série je docela pestrá a některé díly opravdu dokonalé , ale spousta jich je zase průměrnějších.
Bažina škorpionů - souhlasím, hlavně to že si volíš jednu ze tří stran
Jeskyně sněžné čarodějnice - souhlas - první který jsem si koupil

ještě bych přidal do top10 Půlnočního lupiče, Samurajův meč, pekelný dům, citadelu chaosu, dýky temnoty, fantom ulice, upírova hrobka a nejtěžšího ze všech "Strašlivého netvora.

U FF ale byla chyba v tom, že tam hrdina nebyl nijak nastíněn (až na pár vyjímek), a hráč se sním nemohl ztotožnit jako s hrdinným lone wolfem. Hlavně mi tam chyběla lepší provázanost a možnost hrát více dílů za jednoho hrdinu.

V tom zse excelovali Z. Dach a V. Kroc, kteří vytvořili silné charaktery a výborně je zasadili do dobrodružství Negart Group
@Tyrael (16.03.2015 14:09): Já už si tu starou verzi vůbec nepamatuju, chodil jsem tehdy ještě do dětské knihovny a tam jsem to hrál, každopádně ty nové knížečky jsou dost malé v ruce, to mi trošku vadí, ale jinak je to dobré :) Co tím myslíš, že to pozměnil? On je pak asi na 15 let přestal vydávat a teď se chystá další díl.

Já jsem spíš na FF, měl jsem skoro všechny doma (z těch prvních 30 jsem měl dobrých 20), ale pak jsem to rozprodal z rozmaru, teď bych si za to nakopal. I za to jsem rád, že to vydají, už se těším na Čaroděje z Ohňové hory, i když mezi mé favority patří V bažinách škorpionů (můj úplně první gamebook), Komando robotů nebo Jeskyně sněžné čarodějnice.

Ještě k tomu Lone Wolfovi, teď se jmenuje Osamělý vlk (místo původního Lone Wolf) a je tam přidané i nějaké nové dobrodružství navíc (možná ten začátek?), ale fakt to nemám s čím porovnat. Kresby jsou pecka. Pár překlepů tam je, ale je to fakt super, vrátil jsem se do mladých let :) Zatím mám doma jen první dva díly, další dokoupím jistojistě.
@Fatality (16.03.2015 14:00): přiznám se bez mučení, že jsem sám ještě tu novou verzi neprošel...(a to jsem zvědavej, protože Dever svoji sérii v roce 2007 dost pozměnil)
no ale jakmile zopáknu původních 15 knih...vyzkouším si i ty nové (chci to mít čerstvě v paměti a hledat rozdíly)

Nebál bych se, že další díly nevyjdou. Pan Reiter coby vlastník Fantasyobchodu a Mytága, je schopný podnikatel....a když plánuje vydat okrajově i některé díly Fighting fantasy, tak Lone Wolf na který zacílil primárně, určitě vyjde :)

@Maximus (16.03.2015 13:51): to jsem myslel jako že jsem rozehrál prvních pět knižních dobrodružství..v papírové formě......ale tahle elektronická mi dlouho unikat nebude

ale pokud to bude hra o celé knižní sérii....hmmm ojojooj to bude něco
no...tak to je mazec......a tojsem zrovna včera rozehrál prvních pět gamebooků.......svítá na lepší časy:D