Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Jackal

Top Gunner, Tokushu Butai Jackal, Final Command: The Red Fortress

Konami •  Cyclone (AmstCPC) •  Banana Development (PC) •  Cyclone Studios (Spectrum)
1986
1988
1989
80
3 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Take no prisoners, except your own! Bojovali za americký způsob života až ve vzdálené Kambodži, kde padli do rudého zajetí. Válka už skončila a zbabělí liberálové z Washingtonu se ke svým hrdinům obrátili zády. Záchranná mise tak zůstává na čtveřici spolubojovníků nynějších zajatců, kteří budou muset bojovat bez lítosti, jako smečka šakalů, aby se dokázali prostřílet ke svým kamarádům, drženým v drsných podmínkách zajateckých táborů. Příběhovou premisu si japonští tvůrci vypůjčili z jingoistického akčního filmu Rambo: First Blood Part II, jehož prostřednictvím se militantnější část americké veřejnosti vyrovnávala s porážkou ve Válce ve Vietnamu (1964-1975).

Jackal je především skrolovací top down a původem automatovou arkádou až pro dva hráče, ve které se jeden může zhostit řízení vozidla a druhý obsluhy připevněného kulometu a granátometu, upgradovatelného na bazuku. V rámci každé z misí musíte osvobodit co nejvíce zajatců z jejich vězeňských příbytků, roztroušených po mapě a dojet s osvobozenými až k vrtulníku, kde dochází zároveň ke zmíněným upgradům a nakonec porazit finálního bosse. Na své cestě skrz "šest nepřátelských teritorií" vždy přejíždíte a střílíte pěší nepřátele, obrněnou techniku i stacionární střílny. Poprvé hra vyšla v roce 1986 a její verze na IBM PC a Commodore 64 o tři roky později.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.