Intrusion 2

21.06.2012

Intrusion 2 je akční plošinovka zasazena do sci-fi prostředí zásobní planety, kterou okupuje nepřátelská vojenská korporace za účelem výzkumu zakázaných zbraňových technologií. Intrusion 2 si bere inspiraci z klasických 16bitových her a soustřeďuje se na rychlou akci, zkombinovanou s moderní fyzikou a animací. Ve hře si zabojujete s mnoha originálními bossy, vyzkoušíte nespočet zbraní a kromě známějších mechů si i zajezdíte také na hřbetech obrovských vlků.

Mezi kritiky si hra instantně vybudovala velmi dobré jméno, přičemž ji mnozí řadí mezi elitu žánru, kde se dle jejich slov může pyšně zařadit po boku legend jako jsou Contra či Metal Slug.

Zábavná krátká hříčka. Líbily se mi mechaniky založené na fyzice. Grafický design je jednoduchý, ale jakýmsi způsobem okouzlující, zejména jak jsou postavy a pohyblivé objekty viditelně složeny z velkých prvků a ty jsou primitivně rozanimovány. Je to všechno strašně základní, a přitom mi to přijde pěkné.

Celkové hodnocení: Dobrá / Výborná

(Komentář byl původně zveřejněn v roce 2013 v angličtině na Steamu).