Hodnotit tuhle hru je velice obtížné. Záleží totiž spíš na tom, co hráč preferuje - jestli realističnost, nebo hratelnost. Obojí dohromady se nedá skloubit. Hrál jsem jen verzi pro Amigu, takže hodnotím právě tu.

Jedná se o slavný závod na 500 mil v Indianapolis. Nic více, nic méně. Můžete zkusit zajet maximálně kvalifikaci, ale ve výsledku vám to bude úplně k ničemu, protože v tak dlouhém závodě se pořadí promíchá mockrát.

Co je při závodě působivé, to jsou především kolize. K těm mimochodem dochází velice snadno, stačí zlomek sekundy nepozornosti, štrejchnutí soupeře, špatný pohyb, prostě cokoliv, a letíte. Většinou do zdi. To z hry dělá neskutečně obtížnou věc, doslova nedohratelnou. Kolize jsou ale parádní, létají třísky z aut, často nějakou větší kolizi vidíte i z dálky.

Zajímavé jsou pit-stopy, i když po prvních pit-stopech musíte úplně ztratit přehled o závodě, tj. kde přesně jsou soupeři před vámi a za vámi. Brzy se pole promíchá a jedete závod s formulemi o kolo i více kol zpátky nebo obráceně.

Byla to asi první hra, kde už jsou skvěle provedené replaye. Replay můžete zpomalovat i nahlížet z více úhlů.

Při kolizi se objeví žlutý praporek a závod je zpomalen. Nesmíte předjíždět, jinak vás čeká penalizace. Tenhle prvek je velmi reálný a uvítal bych ho mj. i v novějších formulích. Během žlutého praporku je jízda ovšem nebezpečná, všichni se na sebe naštosují a také hrozí vysoké riziko smyku.

Dá se jet i kratší závod, ale to vlastně spíše jako trénink, neboť kratší závod na 500 mil jaksi není závod na 500 mil :)

Shrnuto: Perfektní provedení závodů, které je však natolik obtížné, že pochybuji, že to někdo dojede do konce (myslím ten plný závod na 500 mil). Bohužel je to ovál, a tak se závod zhruba po pár kolech stane taky hrozně nudným. Ale vzhledem k efektům, propracovaným kolizím a dávky adrenalinu to doporučuji si zahrát.

Pro: realističnost, propracované kolize, safety car zpomalení, replaye

Proti: astronomická obtížnost